REKLAMA

Lech Kołakowski wraca do klubu PiS. Znów ma 230 posłów w Sejmie

2021-07-01 15:11, akt.2021-07-01 15:31
publikacja
2021-07-01 15:11
aktualizacja
2021-07-01 15:31
Lech Kołakowski wraca do klubu PiS. Znów ma 230 posłów w Sejmie
Lech Kołakowski wraca do klubu PiS. Znów ma 230 posłów w Sejmie
fot. Grzegorz Krzyżewski / / FORUM

Poseł Lech Kołakowski przechodzi z powrotem do klubu PiS, jako przedstawiciel Partii Republikańskiej; klub PiS ma 230 posłów, sądzę, że niedługo będzie miał więcej - oświadczył w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Lider PiS podczas czwartkowego oświadczenia zwrócił uwagę, że w ostatnich dniach pisano, że klub PiS ma poniżej 230 posłów. "Od tej chwili można powiedzieć, że ma z powrotem 230, sądzę, że niedługo będzie miał więcej" - mówił.

Poinformował jednocześnie, że poseł Lech Kołakowski, który jesienią opuścił PiS, "przechodzi z powrotem do naszego klubu". "Co prawda już jako przedstawiciel Partii Republikańskiej, ale przechodzi z powodów merytorycznych. Zabiegał o pewne sprawy dla polskiego rolnictwa, my postanowiliśmy, że te postulaty są naprawdę warte nie tylko zastanowienia, ale także przyjęcia i to jest ta merytoryczna płaszczyzna naszego porozumienia" - powiedział Kaczyński.

🔴 NA ŻYWO | Oświadczenie Prezesa #PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Posted by Prawo i Sprawiedliwość on Thursday, July 1, 2021

Poseł Lech Kołakowski, który wrócił do klubu PiS, wziął w czwartek udział w konferencji prasowej, która towarzyszyła podpisaniu przez Adama Bielana Polskiego Ładu.

Podkreślał, że środki z tego programu powinny zapewnić bezpieczeństwo ekonomiczne polskiej wsi "we wszystkich działach rolnych".

Zwracał uwagę na konieczność pomocy dla rolników dotkniętych skutkami klęsk żywiołowych, a także pomocy dla rolników poszkodowanych przez upadek spółdzielni mleczarskiej w Bielsku Podlaskiem. "Około tysiącu gospodarstw grozi upadłość, tu jest też konieczność pomocy" - mówił Kołakowski.

"Postaramy się wyjść na przeciw oczekiwaniom polskich rolników, zagwarantować stabilność i opłacalność produkcji, to jest naszym obowiązkiem" - dodał.

Bielan podczas wspólnej konferencji z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim przypomniał, że środowisko Republikanów wspiera Polski Ład, a posłowie, którzy należą do ugrupowania, zgłaszali do dokumentu swoje uwagi i pomysły m.in. dotyczące gazyfikacji wyspowej, algorytmu inwestycji samorządowych czy zerowego PIT dla rodzin wielodzietnych.

"Od wielu tygodni rozmawialiśmy z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim, z panem premierem Mateuszem Morawieckim również, na temat segmentu rolnego w Polskim Ładzie i cieszymy się, że postulaty naszego środowiska, przede wszystkim postulaty, które sformułował pan poseł Lech Kołakowski, który dołącza do nas formalnie, do Partii Republikańskiej, tym samym staje się również członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, zostały uwzględnione" - mówił polityk.

Jak zadeklarował w imieniu swojej formacji Bielan, "czujemy się patriotami Zjednoczonej Prawicy". "Podpisujemy się pod dokumentem o nazwie Polskim Ład dlatego, że uważamy, że to jest bardzo dobry program, komplementarny program, całościowy program reformy państwa polskiego" - podkreślał. "Nie chcemy być obozem +ciepłej wody w krainie+. Chcemy być obozem, który zmienia Polskę na lepsze i apelujemy do wszystkich, żeby również pod tym dokumentem się podpisali" - dodał.

Bielan zaapelował także do polityków, którzy w ostatnich dniach odeszli z klubu PiS. "Zawsze jest czas na refleksję, na powrót" - powiedział i dodał, że ważniejsze niż urażone ambicje jest dobro Polski. "Nasz obóz, obóz Zjednoczonej Prawicy potrzebuje stabilnej większości w parlamencie" - mówił.

Polityk podczas konferencji prasowej złożył podpis pod Polskim Ładem.

We wrześniu ub. roku 15 posłów PiS - wśród nich Kołakowski - zostało zawieszonych w prawach członka partii po głosowaniu, mimo dyscypliny partyjnej, przeciwko projektowi noweli ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. piątki dla zwierząt. W listopadzie cała piętnastka, włącznie z Kołakowskim, została przywrócona w prawach członków partii, jednak ostatecznie pod koniec listopada Kołakowski odszedł z klubu PiS i został posłem niezrzeszonym.

autor: Rafał Białkowski, Edyta Roś, Piotr Śmiłowicz, Grzegorz Bruszewski

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
andregru
Ciekawe ile ta zmiana poglądów kosztowała podatnika ?
ja3
Tylko Konfederacji nie udało się przekupić :-) Jedyni posłowie z kręgosłupem moralnym. Po pisakach niczego innego się nie spodziewałem, bez względu na to czy są w głównej partii czy odłączyli się na kilka miesięcy.
langdon25
Ciekawe jakie stołki dostał Kolakowski i jego rodzina za ten transfer - wkrótce się dowiemy ile w Orlenie , Tauronie, PGE.
karbinadel
Jeszcze parę tygodni naród nie zdawał sobie sprawy z istnienia posła Kołakowskiego. A tu nagle stał się sławny. Najpierw odejście teraz wielki powrót. Ale pisiory nadal nie mają większości. 230 to połowa, potrzebny jeszcze jeden nawrócony
samsza
Wytrzymajmy jeszcze tylko 2 tygodnie, to już naprawdę Ostatnia Prosta
forfun
następny niezłomny z nagle ponoć spełnionymi postulatami

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki