REKLAMA
PIT 2023

Ławrow: Za śmierć tureckich żołnierzy nie odpowiada Moskwa ani Damaszek

2016-12-01 12:16
publikacja
2016-12-01 12:16

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w czwartek podczas swojej wizyty w Turcji, iż za śmierć tureckich żołnierzy w nalotach w Syrii nie odpowiada ani Moskwa, ani Damaszek - informuje agencja AFP. Strona turecka oskarża o bombardowanie syryjski reżim.

Ławrow: Za śmierć tureckich żołnierzy nie odpowiada Moskwa ani Damaszek
Ławrow: Za śmierć tureckich żołnierzy nie odpowiada Moskwa ani Damaszek
/ FORUM

Szef rosyjskiej dyplomacji mówił o ataku w czasie wspólnej konferencji prasowej ze swoim tureckim odpowiednikiem Mevlutem Cavusoglu w Alanyi, w południowo-zachodniej Turcji. "Ani Rosja, ani Syria i jej siły powietrzne, nie mają nic wspólnego" z atakiem z 24 listopada - oświadczył Ławrow.

W nocy z 24 na 25 listopada czterech tureckich żołnierzy zginęło, a 10 zostało rannych w nalocie, do którego doszło w trakcie operacji syryjskich rebeliantów i sił tureckich w północnej Syrii.

Zdaniem tureckich władz atak przeprowadziły syryjskie siły rządowe. W czwartek premier Turcji Binali Yildirim zapowiedział, że Ankara podejmie działania odwetowe w związku ze śmiercią żołnierzy.

Jednocześnie agencja Reutera podaje, że Ławrow mówił w czwartek w Alanyi, iż atak na tureckich żołnierzy przeprowadziły siły syryjskie, dodają, że Moskwa nie ma z tym nic wspólnego.

Turecki rząd wspiera syryjską opozycję dążącą do obalenia prezydenta Syrii Baszara el-Asada, którego sojusznikiem jest Rosja. Pod koniec sierpnia siły tureckie rozpoczęły operację o kryptonimie "Tarcza Eufratu", której celem jest oczyszczenie obszarów przy południowej granicy Turcji z bojowników Państwa Islamskiego oraz uniemożliwienie kurdyjskim bojownikom, wspieranym przez USA, zdobywanie nowych terenów w Syrii. (PAP)

ulb/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~PrawdaPolska
Jak to siecszybko zmienia ...jak w kalejdoskopie:

http://m.bankier.pl/wiadomosc/Erdogan-koryguje-swa-wypowiedz-o-walce-z-Asadem-3622921.html
~at
Czy legalny rząd Syrii zapraszał Erdogana do współpracy - NIE !!! więc jazda do swojej budy i tam zająć się sprzątaniem śladów po reżimie krwawego dyktatora !

Powiązane: Wojna w Syrii

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki