Lagarde na szefową Komisji Europejskiej

Według wpływowego tygodnika The Economist, przewodniczącą Komisji Europejskiej powinna zostać obecna szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde. Ona sama mówi, że nie będzie kandydować.

Autorzy analiz w The Economist piszą, że Christine Lagarde jest kompetentna i najlepiej nadaje się na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej. Już wcześniej podkreślali, iż Lagarde miała stanowisko ministra finansów we Francji, w Waszyngtonie zajmowała się kryzysem euro oraz stała na czele firmy prawniczej w Chicago. To daje jej możliwość oglądu bolączek Unii z pozycji zewnętrznego obserwatora - dowodzi The Economist. W rozmowie z BBC Christine Lagarde sugerowała jednak, że nie zamierza kandydować.

Jest mi miło, że ktoś mnie typuje, ale - moim zdaniem - powinniśmy się skupić na przyszłości Europy, a nie na poszczególnych osobach - powiedziała.

Według brytyjskiego dziennika The Daily Telegraph, na czele Komisji Europejskiej mogłaby stanąć kobieta - na przykład prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, czy premier Danii Helle Thorning-Schmidt.

Parlament Europejski będzie głosował nad kandydaturą nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej w przyszłym miesiącu.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ R. Motriuk/em/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Obywatel

Ale ta pani zajmuje się ostatnio numerologią, jak wróżka. Czy to dobrze wróży finansom? Myślałem że jakieś zabobony i pieniądze nie idą razem w parze... http://www.youtube.com/watch?v=QYmViPTndxw

! Odpowiedz
0 0 ~Elma

Ta Litwinka na Polaków reaguje alergicznie, to nie jest dobra cecha dla polityka na takim stanowisku

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil