REKLAMA

LOT stawia na turystów i mocno rozwija współpracę z biurami podróży

2021-01-26 07:01
publikacja
2021-01-26 07:01
fot. Grand Warszawski / Shutterstock

W dobie pandemii LOT mocno rozwija współpracę z biurami podróży. Czarterowym dreamlinerem można polecieć m.in. na Zanzibar czy do Meksyku. Spółka chce też sama rozwijać połączenia turystyczne - pisze wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Dziennik przypomina, że przed wybuchem epidemii COVID-19 priorytetem dla LOT-u były regularne połączenia i pasażerowie latający w celach biznesowych. "Teraz największe załamanie dotyczy właśnie podróży służbowych. Wiele tras, zwłaszcza tych długodystansowych, np. do Singapuru, Miami czy Delhi, zostało zawieszonych. To właśnie dlatego LOT chce postawić na turystykę" - czytamy w "DGP".

Według gazety turystyka odradza się, zwłaszcza na trasach egzotycznych, ponieważ takie wyjazdy wiążą się z mniejszymi obostrzeniami – bardzo często nie trzeba mieć nawet negatywnego testu na koronawirusa. "W efekcie po kilku latach przerwy LOT wraca do ścisłej współpracy z touroperatorami, dzięki czemu jest szansa na lepsze wykorzystanie dreamlinerów. Po uruchomieniu w grudniu rejsów na Dominikanę maszyny będą teraz latać m.in. na Zanzibar, coraz bardziej popularną wśród turystów wyspę w Tanzanii" - informuje "DGP".

Według dziennika LOT współpracuje obecnie m.in. Itaką, Rainbow i Exim Tours. "LOT nie wyklucza współpracy z kolejnymi biurami podróży, ale jednocześnie chce sam rozwijać siatkę połączeń turystycznych. Po raz pierwszy postawił na nie już w czasie ostatniego lata, kiedy w ramach akcji +Lot na wakacje+ zaoferował łącznie ponad 100 tras z Warszawy i większości portów regionalnych do kurortów na południu Europy – w Grecji, Hiszpanii, Chorwacji, na Malcie czy we Włoszech. Z oferty skorzystało ponad 300 tys. podróżnych" - przypomina "DGP".

mkr/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jpelerj
Zanzibar i Meksyk będą pewnie możliwe, choć masówki raczej nie widzę. Bo UE chce paszportów covidowych dla podróżujących, więc Polaków w Europie raczej nie spotkamy.
killgore
Taaak... w celu ulepszenia siatki połączeń turystycznych nawet Condora przejęli :)))))

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki