Kwieciński: W Pakiecie dla Przedsiębiorców mamy 500+ dla małych firm

W Pakiecie dla Przedsiębiorców mamy 500+ dla małych firm - powiedział minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, komentując deklaracje PiS przedstawione podczas sobotniej konwencji partii w Katowicach.

(fot. Adam Guz / KPRM / Flickr)

Minister powiedział, że przedsiębiorcy, którzy osiągają przychody do 10 tys. zł miesięcznie dostaną ulgę podobną do 500+ na dzieci. Wskazał, że będzie do istotne odciążenie dla mikrofirm, które dziś płacą na ZUS ok. 1300 zł miesięcznie.

"Ta nowa ulga w wysokości 500 zł będzie stanowiła prawie 40 proc. obecnej składki" - powiedział Kwieciński. Dodał, że to są pieniądze, które zostaną w kieszeni przedsiębiorcy, i które "będzie mógł on przeznaczyć na inwestycje".

Minister mówił, że dla przedsiębiorców, którzy prowadzą spółki prawa handlowego, korzystnym rozwiązaniem będzie kolejny punkt nowego pakietu, czyli zwiększenie limitu uprawniającego do korzystania z 9-proc. CIT. Przypomniał, że obecnie wynosi on 1,2 mln euro, a "jeśli wygramy, to zostanie on podniesiony do 2 mln euro".

Szef resortu finansów zwrócił też uwagę, że kilka dni temu prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która zmniejsza stawkę podatku PIT z 18 do 17 proc. "To ma znaczenie dla wszystkich obywateli, ale dotyczy również przedsiębiorców, którzy prowadzą własną działalność" - zaznaczył. 

autor: Ewa Wesołowska

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 mick63

I tutaj cię zmartwie bo są przedsiębiorcy którzy na nich zagłosują. Rozmawiałem ostatnio z właścicielem od którego wynajmuje lokal. Zapytałem go co sądzi o nowych ,,udogodnieniach,, dla przedsiębiorców - on na to nic. Pomimo deklaracji z mojej strony iż to doprowadzi do zamknięcia firmy i powoli może zaczynać szukać nowego najemcy on i tak będzie głosował na PIS. Ręce opadają. Dodam że jestem kluczowym klientem ponieważ wynajmuje największy lokal a cały obiekt jest w kredycie. Ponadto właściciel w tym obiekcie na własną rękę prowadzi sklep elektryczny i każdego dnia na własnej skórze i portfelu odczuwa pomoc PIS dla przedsiębiorców. Osobiście glosowalem na PIS ostatnio w 2015 roku i WIECEJ tego błędu nie popełnię !!! Teraz głosuję na Konfederacje. Szkoda tylko że mają tak małe poparcie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 0 jacyna2017

A dlaczego, przedsiębiorca moałby oddać głos na KOPO? Co zrobili przez osiem lat rządów - autostrady za 'dotacje' z UE, za które musimy płacić, zagarnięcie OFE, może coś dla przedsiębiorców? A najśmieszniejsze, że mimo całego 'rozdawnictwa' deficyt budżetowy teraz jest niższy, więc logiczne pytanie - gdzie POszła ta kasa?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 19 carlito1

ŻADEN!!! szanujący się przedsiębiorca nie odda na was głosu już za same wasze "ułatwienia w ostatnich kilku latach" a ten "gest" jest pod publiczkę jak ktoś napisał dla ludzi który nie odróżniaja dochodu od przychodu a biznes znają z TVpis

! Odpowiedz
5 14 marianpazdzioch

Nie dodał że pewnie w 2023, tuż przed nastepnymi wyborami, gdy będzie to warte połowę albo mniej tego co dziś.

! Odpowiedz
2 0 jacyna2017

Strasznie sprytne, ale w porównaniu z KOPO, czyli nikt ci nie da tyle ile my możemy obiecać (a w efekcie nawet zabrać, bo tak realizują program!) to i tak kupa kasy nawet jeśli przyjdzie za 100lat!

! Odpowiedz
2 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
15 54 mith21

PiS już obiecywało milion samochodów elektrycznych, pół miliarda drzew, krowę+, 100 tyś mieszkań, CPK, obniżkę VAT, podniesienie kwoty wolnej od podatku itp...nic z tych obietnic nie zostało zrealizowany. Tyle jeśli chodzi o wiarygodność PiS.

! Odpowiedz
12 60 czerwony_wiewior

Prawdziwym adresatem tej ściemy jest pisowski elektorat, który nie odróżnia przychodu o dochodu, ani CIT od PIT, a działalność gospodarczą zna z TVP. Dla nich to kolejny dowód na wspaniałomyślność Jarosława Zbawiciela i jego nieomylność

! Odpowiedz
11 44 szlachta-nie-pracuje

by się dobrze kradło na garbie polactwa tak nam dopomóż Bóg

! Odpowiedz
13 41 428ustka

to jakas kpina w bialy dzien szpitale zamykaja a tu prosze jest kasa na marketing

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.