Kwieciński: Chcemy zacząć budowę 100 tys. mieszkań do końca 2019 r.

Liczę na to, że pierwsze wnioski o realizację inwestycji na podstawie specustawy mieszkaniowej będzie można złożyć jeszcze w tym roku - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Jerzy Kwieciński, minister Inwestycji i Rozwoju.

(Bankier.pl)

"Liczę na to, że pierwsze wnioski o realizację inwestycji na podstawie specustawy mieszkaniowej będzie można złożyć jeszcze w tym roku. To bardzo ambitny cel, ale nasz rząd już zrealizował wiele projektów, o których inni mówili, że +się nie da+" - mówi gazecie minister Jerzy Kwieciński.

"Mamy jasny cel - uruchomić budowę 100 tys. mieszkań do końca 2019 r. na różnym etapie realizacji: w budowie i w przygotowaniu" - mówi Kwieciński.

"Narodowy Program Mieszkaniowy zakłada wskaźnik 435 mieszkań na 1000 mieszkańców do 2030 r. Żeby go osiągnąć, trzeba wybudować ok. 2,5 mln lokali" - wyjaśnia Kwieciński.

"Prawdopodobnie 2 mln mieszkań powstanie w sektorze rynkowym - mieszkania deweloperskie, domy jednorodzinne budowane systemem gospodarczym. Część mieszkań powstanie w ramach pakietu +Mieszkanie plus+" - informuje minister.

Kwieciński, dopytywany o program "Mieszkanie Plus", wyjaśnia, że "kolejne inwestycje będą uruchamiane, np. na podstawie ostatnio podpisanych warunków umów inwestycyjnych z PKP, które pozwolą na zagospodarowanie działek o potencjale dalszych kilkunastu tysięcy mieszkań".

"Ponadto w ramach programów budownictwa komunalnego i społecznego czynszowego, w realizacji lub już oddane do użytkowania jest ok. 15 tys. mieszkań" - zaznacza. "Inwestycje przyspieszą po wejściu w życie procedowanych właśnie ustaw" - zapewnia Kwieciński. (PAP)

dka/aszw/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj