REKLAMA

Kurs euro znów w górę. Dolar też drożeje

Michał Żuławiński2021-07-23 11:08analityk Bankier.pl
publikacja
2021-07-23 11:08
Kurs euro znów w górę. Dolar też drożeje
Kurs euro znów w górę. Dolar też drożeje
fot. mkos83 / / Shutterstock

Piątkowe przedpołudnie przynosi powrót kursu euro powyżej 4,57 zł. Rynek walutowy przeszedł z fazy oczekiwania na decyzję EBC do czekania na Fed.

Po 11:00 kurs euro kształtował się na poziomie 4,573 zł. Tym samym EUR/PLN wrócił do stanu sprzed wczorajszej decyzji Europejskiego Banku Centralnego, po której obserwowaliśmy zejście w rejon 4,56 zł.

- Wczorajsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego przyniosło bowiem utwierdzenie oczekiwań ultra łagodnego nastawienia banku przez dłuższy czas. Na krajowym rynku walutowym niedawna próba mocniejszego rozegrania złotego do euro prawdopodobnie zostanie dziś zakończona. Liczymy się z powrotem kursu EUR/PLN na nieco wyższe poziomy, czemu sprzyjać będzie wspomniany wcześniej spadek pary EUR/USD - napisali ekonomiści banku Millennium.

Ekonomiści ING Banku Śląskiego oczekują wzrostu kursu EUR/PLN w ciągu tygodnia.

- W naszej ocenie korekta/umocnienie złotego nie potrwa długo. Oczekiwany dalszy spadek EUR/USD, czy rosnąca liczba zakażeń Covid-19 w Azji sugeruje, że w ciągu około tygodnia kurs EUR/PLN znów dotrze do 4,60. W wakacje para powinna wybić się ponad ten poziom, do około 4,63 - oceniono w dzienniku banku.

W piątek przed południem rósł także kurs dolara, który ponownie wspiął się powyżej 3,88 zł. Tym samym nie ma już śladu po wczorajszym osłabieniu, które pozwoliło parze USD/PLN zejść do 3,86 zł. Na najważniejszej parze walutowej świata – EUR/USD – obserwujemy wahania w rejonie 1,176 – 1,178 USD.

W miejscu drepcze natomiast kurs funta brytyjskiego, który wyceniany jest na 5,333 zł. Więcej płacimy natomiast za franka szwajcarskiego, którego kurs wzrósł do 4,22 zł.

Dziś rano na rynek trafiły informacje o koniunkturze w strefie euro. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „EuroPMI: koniunktura na Zachodzie najlepsza od 21 lat. Presja inflacyjna rośnie”.

Z kolei podsumowanie danych z polskiego rynku pracy znajdziesz w artykule „Stopa bezrobocia bez szóstki z przodu”.

Makroekonomiczny rozkład jazdy na przyszły tydzień, w trakcie którego m.in. odbędzie się ważne dla rynku walutowego posiedzenie Rezerwy Federalnej, jak co piątek znajdziesz w artykule z cyklu „Tym będą żyły rynki”.

MZ/PAP

Źródło:
Michał Żuławiński
Michał Żuławiński
analityk Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Wraz z zespołem śledzi bieżące wydarzenia na polskiej giełdzie i globalnych rynkach finansowych, analizuje dane gospodarcze z kraju i ze świata, monitoruje politykę banków centralnych itp. Miłośnik nowych technologii, zarówno w obszarze mediów, jak i szeroko pojętego inwestowania. Laureat nagrody specjalnej w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego. Tel: 604 678 518

Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
marekpoznan
1.6 grosza w górę...!!! Aaaaaa KRACH!! Nic tylko szybciutko zbiec do piwnicy, nakryć głowę kocem i czekać na koniec.
ameba1
Poproszę jeszcze relację 24/7 na żywo z rynku EURPLN. Zawsze się nabieram na ten głupi tytuł.
Brejking ńus! Złotówka mocno się osłabia! ... Wchodzisz, a tam ruch o 5 groszy, zwykły szum... ehhh...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki