Kurs euro wciąż wysoki. Dolar najniżej od marca

2020-06-01 09:43
publikacja
2020-06-01 09:43
fot. Elena.Katkova / Shutterstock

Kurs euro ustabilizował się wyraźnie powyżej 4,40 zł. Natomiast za sprawą postępującego umocnienia się euro do dolara kurs tego ostatniego spadł poniżej 4 zł i znalazł się na najniższym poziomie od marca.

Notowaniami złotego targają dwie przeciwnie skierowane siły. Znakomite nastroje inwestycyjne na światowych rynkach przemawiałyby za kontynuacją umocnienia polskiej waluty. Cios w plecy złotemu zadała jednak Rada Polityki Pieniężnej, która bez ostrzeżenia ścięła stopy procentowe praktycznie do zera.

/ Bankier.pl

W rezultacie kurs euro znalazł się w stanie zawieszenia. W  poniedziałek o 9:43 kurs euro kształtował się na poziomie 4,4282 zł, a więc o prawie dwa grosze niżej niż przed weekendem. Czwartkowa decyzja RPP zatrzymała więc spadki na parze euro-złoty, która w drugiej połowie maja wyłamała się z dwumiesięcznej konsolidacji, schodząc w pobliże 4,40 zł.

Tymczasem na światowych rynkach dolar w dalszym ciągu tracił wobec euro – kurs EUR/USD znalazł się na najwyższym poziomie od marca. W rezultacie na polskim rynku cena amerykańskiej waluty poszła w dół o trzy grosze, obniżając się do 3,9723 zł.

Frank szwajcarski potaniał o prawie trzy grosze, osiągając cenę 4,1306 zł. Za funta brytyjskiego trzeba było zapłacić 4,9213 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
1a2b
Pogratulować "wnikliwej" "analizy" rynku walut.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki