REKLAMA

Kurs euro stabilny. Frank najdroższy od lipca

2020-09-17 10:44
publikacja
2020-09-17 10:44
fot. qvist / Shutterstock

Rynkowe zamieszanie po środowym komunikacie Rezerwy Federalnej jak na razie nie dało się we znaki złotemu. Kurs euro pozostał stabilny w pobliżu 4,45 zł. Natomiast w górę poszły notowania franka szwajcarskiego.

Fed pod kierownictwem Jerome’a Powella znów miał problemy z komunikacją z rynkami finansowymi. Po bardzo „gołębim” komunikacie FOMC nowojorskie rynki akcji nie utrzymały początkowych wzrostów . Nasdaq zakończył środową sesję głęboko pod kreską i także na czwartek zapowiadane są spadki. Umocnił się za to dolar amerykański oraz frank szwajcarski, co zwykle jest przejawem wzrostu awersji do ryzyka wśród inwestorów.

/ Bankier.pl

- Niewykluczone, iż aprecjacja (dolara – przyp. red.) jest wynikiem rozczarowania części inwestorów brakiem dalszego łagodzenia polityki pieniężnej przy pomocy nowych niestandardowych narzędzi. Istotna w przypadku dzisiejszego utrzymania zniżki eurodolara byłaby zmiana obrazu technicznego na prodolarowy. Złamane zostało bowiem dolne ograniczenie kanału wzrostowego, który w notowaniach EUR/USD obowiązywał od końca lipca. (…) Korelacja zmian eurodolara i kursu EUR/PLN nie jest od pewnego czasu wysoka, stąd nie zakładamy, by mocniejszy dolar miał wyraźnie przekładać się na przecenę polskiej waluty - napisali w porannym raporcie ekonomiści Banku Millennium.

/ Bankier.pl

Czwartkowy poranek przyniósł stabilizację notowań złotego. O 10:45 kurs euro kształtował się na poziomie 4,4521 zł, czyli o ok. pół grosza wyżej niż w środę wieczorem. Niemniej jednak od wtorku kurs EUR/PLN wykazuje delikatną tendencję wzrostową, która może nas doprowadzić z powrotem w pobliże linii 4,50 zł.

W dalszym ciągu umacniał się frank szwajcarski, który dziś nad ranem kosztował nawet 4,15 zł i był najdroższy od prawie dwóch miesięcy. Ale do 10:45 kurs helweckiej waluty obniżył się do 4,1406 zł.

Za dolara amerykańskiego trzeba było zapłacić 3,7717 zł, choć nad ranem notowania „zielonego” podchodziły pod 3,80 zł. Funt brytyjski wyceniany był na 4,8839 zł, ale wcześniej jego cena sięgała nawet 4,90 zł.

KK/PAP

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki