REKLAMA

Kurs euro ponownie w górę. Funt przeceniony

2020-09-09 09:47
publikacja
2020-09-09 09:47
fot. Ink Drop / Shutterstock

Kurs euro ponownie ruszył w górę, celując w siedmiotygodniowe maksimum. Po mocnej przecenie z ostatnich dni stabilizują się notowania brytyjskiego funta.

Od początku września na rynku złotego trwa korekta lipcowego umocnienia polskiej waluty. Kurs euro wyszedł górą z sierpniowej konsolidacji, rosnąc z 4,38 zł do 4,47 zł w zeszły piątek. Za osłabieniem złotego przemawia gwałtowne pogorszenie nastrojów na amerykańskim Nasdaqu, co studzi apetyt na ryzykowne aktywa, w tym także na polską walutę.

/ Bankier.pl

W środę rano europejska waluta była wyceniana na 4,4576 zł, a więc o blisko grosz wyżej niż we wtorek, kiedy to podrożała o blisko dwa grosze.

O niespełna grosz podrożał dolar amerykański, w środę rano notowany po kursie 3,7855 zł. Kurs franka szwajcarskiego kształtował się na poziomie 4,1223 zł, o mniej niż grosz wyżej niż dzień wcześniej.

Na poziomie ok. 4,90 zł stabilizowały się notowania pary funt-złoty. Przez poprzednie dwa dni brytyjska waluta potaniała o 9 groszy. Było to pochodną wydarzeń na parze funt-dolar. Kurs GBP/USD tylko od początku września spadł z blisko 1,35 USD do 1,2947 USD w środę rano. W tle mamy kolejny odcinek brexitowej telenoweli – wciąż nie znamy bowiem kształtu umowy o wolnym handlu między Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki