REKLAMA

Kurs euro najwyższy od miesiąca. Pogłębiła się słabość złotego

2021-03-02 09:53
publikacja
2021-03-02 09:53
fot. Bartłomiej Pietrzyk / Shutterstock

Pomimo poniedziałkowej poprawy nastrojów inwestycyjnych kurs euro wzrósł do najwyższego poziomu od miesiąca. Dolar amerykański jest najdroższy w tym roku, a funt brytyjski notowany jest blisko trzyletnich maksimów.

Poniedziałkowy powiew optymizmu na rynkach finansowych nie pomógł złotemu. Polska waluta słabnie drugi tydzień z rzędu. Kurs euro osiągnął najwyższą wartość od 29 stycznia, opuszczając górą lutową konsolidację.

/ Bankier.pl

O 9:53 kurs euro wynosił 4,5383 zł i był o ponad pół grosza wyższy niż w poniedziałek wieczorem. Przez ostatnie siedem dni roboczych kurs EUR/PLN wzrósł już o blisko 6 groszy. Nie spełniły się więc oczekiwania na powrót kursu euro do stanu sprzed grudniowych interwencji Narodowego Banku Polskiego.

We wtorek nastroje na rynkach popsuł Guo Shuqing. Przewodniczący chińskiej Komisji Nadzoru Bankowego i Ubezpieczeń, powiedział, że Chiny są "bardzo zaniepokojone" bańkami na zagranicznych rynkach finansowych i w chińskim sektorze nieruchomości.

Słabości złotego towarzyszy korekta na parze euro-dolar. Od Trzech Króli amerykańska waluta już nie traci na wartości, przerywając trwający od maja 2020 trend deprecjacji USD. Przy nieco słabszym złotym eurodolarową korektę widać na polskim rynku walutowym, gdzie za „zielonego” trzeba zapłacić już prawie 3,78 zł. To o prawie dwa grosze więcej niż dzień wcześniej i najwięcej od końcówki listopada.

Wciąż mocny pozostaje funt brytyjski, we wtorek rano wyceniany na prawie 5,25 zł, czyli o prawie dwa grosze wyżej niż dzień wcześniej. W ubiegłym tygodniu szterling był notowany w porywach po 5,27 zł i był najdroższy od grudnia 2016 roku.

KK

Źródło:
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki