REKLAMA

Kukiz: O tym, że będę głosował za "lex TVN", mówiłem wielokrotnie w mediach

2021-09-01 19:30
publikacja
2021-09-01 19:30
Kukiz: O tym, że będę głosował za "lex TVN", mówiłem wielokrotnie w mediach
Kukiz: O tym, że będę głosował za "lex TVN", mówiłem wielokrotnie w mediach
fot. Arkadiusz Lawrywianiec / / FORUM

O tym, że będę głosował za "lex TVN" mówiłem wielokrotnie w mediach parę dni przed głosowaniem - podkreślił w środę Paweł Kukiz, lider Kukiz'15, odpowiadając na zarzuty mediów, że podczas tego głosowania "został kupiony".

Kukiz we wpisie na Facebooku podkreślił, że "o jego głosowaniu za +lex TVN+ Onet pisał, że +Kukiz został kupiony+ a +na stole leżało stanowisko wicemarszałka Sejmu i ministerstwo rolnictwa+". "Czyli w sumie, że sprzedawczyk, złodziej i zdrajca" - napisał poseł.

Jednoczenie wspomniał, że "dziś piszą, że Kukiz jednak niczego ani nie żądał, ani nie dostał, a w związku z tym jest frajerem, bo +mógł zażądać np. natychmiastowego uchwalenia ustawy o ordynacji mieszanej+ w zamian za +zmianę zdania przy glosowaniu nad +lex tvn+".

Dlatego Kukiz przedstawił swoje wyjaśnienia dotyczące tego głosowania.

"Wyjaśniam: 1. O tym, że będę głosował za +lex TVN+ mówiłem wielokrotnie w mediach parę dni przed głosowaniem a od 2015 Kukiz’15 ma dekoncentrację kapitałową mediów wpisaną do programu. Także nie ma mowy o +zmianie zdania+" - napisał.

"2. Mamy gotową ustawę o 460 JOW (jednomandatowe okręgi wyborcze), ale na taka opcję nie zgadza się ani PiS, ani PO, ani SLD, ani Konfederacja, ani PSL. 3. To prawda - nie mam przygotowanej ustawy zmieniającej ordynację na model mieszany, ale w tym miesiącu zostanie powołany zespół parlamentarny, który rozpocznie pracę nad taką ustawą i będzie się składał z przedstawicieli wszystkich opcji politycznych. Gdybym sam opracował i złożył swój autorski projekt takiej ustawy, to natychmiast zostałbym posądzony o manipulacje przy rysowaniu okręgów wyborczych i narysowanie ich pod siebie." - dodał.

W podsumowaniu swojego wpisu napisał: "Reasumując - Onet twierdzi, że +Kukiz został kupiony stanowiskami+, ale nie został kupiony, bo nie chciał się sprzedać, więc jest frajerem, bo nie zażądał w zamian za zagłosowanie +za+ ustawą, za którą chciał zagłosować, uchwalenia takiej ordynacji, która przyniosłaby korzyść jego ugrupowaniu i byłaby niekorzystna dla innych. A wszystko to ze strachu przed Kaczyńskim. Oczywiście psychiatryk".

W połowie miesiąca Kukiz poinformował w mediach społecznościowych, że wysyła do Onetu (Ringier Axel Springer) oraz redaktorów Agnieszki Burzyńskiej i Andrzeja Stankiewicza pismo przedprocesowe, w którym domaga się sprostowania i przeprosin za nieprawdziwe twierdzenia zawarte w jednym z artykułów ich autorstwa, który w ostatnich dniach ukazał się na portalu. Chodzi o publikację "+Stan po Burzy+ wydanie specjalne. Kulisy dealu Kukiza z Kaczyńskim. Tak władza korumpuje posłów, by pacyfikować media", która ukazała się w 13 sierpnia - po głosowaniach w Sejmie ws. projektu ustawy medialnej.

11 sierpnia w Sejmie czterej posłowie Kukiz'15 najpierw zagłosowali za odroczeniem obrad Sejmu, a potem gdy odbyła się reasumpcja tego głosowania, trzech z nich, w tym Kukiz, opowiedziało się przeciwko odroczeniu. Obrady były kontynuowane i trzech posłów ugrupowania, w tym Kukiz poparło przygotowane przez PiS zmiany w tzw. ustawie medialnej. Te wydarzenia wywołały falę krytycznych komentarzy polityków opozycji i części mediów pod adresem Kukiza.

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz wyjaśnił później PAP, że jego koło podczas głosowania w sprawie odroczenia obrad Sejmu popełniło błąd. "To była pomyłka" - powiedział. Zapewnił, że "ani słowem nie rozmawiał z PiS o żadnym stanowisku, o niczym innym poza głosowaniami".(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (10)

dodaj komentarz
przemek_opinia
Kukiz o początku w wyborach mówił, że chce polskie media bez tak dużych dysproporcji z kapitałem zagranicznym. Dlatego też jednym z powodów było to, że ludzie na niego głosowali. Teraz tylko realizuje to o czym mówił i spełnia obietnice wyborcze. Trzeba byc prawdziwym hipokrytą i manipulantem żeby mu zarzucać "kłamstwa Kukiz o początku w wyborach mówił, że chce polskie media bez tak dużych dysproporcji z kapitałem zagranicznym. Dlatego też jednym z powodów było to, że ludzie na niego głosowali. Teraz tylko realizuje to o czym mówił i spełnia obietnice wyborcze. Trzeba byc prawdziwym hipokrytą i manipulantem żeby mu zarzucać "kłamstwa i inne okropności" i oczekiwać że będzie się z tego tłumaczył.
friedens
Gdyby grał Bacha, Mozarta lub Vivaldiego, nie dałby rady tą samą ręką, którą się trzyma smyczek, zagłosować przeciw wolności słowa
kris74keh
Paweł przykre było patrzeć jak wylał się na Ciebie cały ten żałosny hejt i to najczęsciej ze strony tych co mają tolerancję wytatuowaną na czołach. Trzeba Ci pamiętać, że TVN jest wielkim zapychaczem kieszeni dla wszelkiej masci artystów, więc oni zawsze będą po jego stronie.
300_pala
Ważne żeby być przy żłobie, jakaś mieć ideologie …
itso_cien_na_sciane
psełdo opozycja swoje frustracje bycia nieudacznikiem kieruje w stronę kukiza haha dowwny
hal9ooo
Mówiłeś też, że nie zostaniesz politykiem:
https://bezprawnik.pl/pawel-kukiz-splunac-w-twarz/

gdzie stoi kolejka do plucia?
ertom
Kończ Waść, wstydu oszczędź...
salad77
Paweł trzymaj się i nie daj zastraszyć hejterom 'tolerancji'.
samsza
Stankiewicz ma "słuszne" polityczne działania, wyklucza Brauna z debaty bo ma o kimś zdanie, a nie wyklucza siebie gdy ma podobne o kimś, kontrowersyjne zdanie.
newcommer
Nie wszyscy politycy to świnie.

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki