REKLAMA

Kuczyński: Wirusowy miecz Damoklesa

2020-02-07 10:30
publikacja
2020-02-07 10:30
fot. TPG / Forum

Chwilowe zawirowania i powrót do rekordów - tak w skrócie można podsumować reakcję rynków na doniesienia o epidemii koronawirusa w Chinach i poza tym krajem. Sytuację próbował ratować Ludowy Bank Chin, zasilając rynek sporą porcją gotówki. Nie wiadomo jednak nadal, w jakim stopniu problemy ze zdrowiem Chińczyków przełożą się na światową koniunkturę. 

Na ten temat, a także o stopach procentowych w Czechach, sytuacji na rynku złota, akcjach Tesli i Ubera porozmawiamy z Piotrem Kuczyńskim, analitykiem rynków finansowych w podsumowaniu tygodnia na Bankier.pl.

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Japończycy oprócz olbrzymich długów mają też równie olbrzymie rezerwy walutowe. Dlatego śmieszy mnie ten oklepany "argument". Oczywiście Japonia nie jest żadnym wzorem do naśladowania, no może poza grzecznością, pracowitością i technologiami, ale abstrahując od tego.
marianpazdzioch
cd.

Dług Japonii to 7 bln USD, a rezerwy 5 bln USD.
karbinadel
A mnie się wydaje, że epidemia wirusa Wuhan okaże się "czarnym łabędziem", którego naprawdę nikt nie przewidział. Tak jak dziś większość analityków nie zdaje sobie sprawy z tego, jak negatywny wpływ wywrze to na światowy biznes. I nie chodzi tylko o liczbę chorych czy ofiar, ale o zakłócenia w transporcie,A mnie się wydaje, że epidemia wirusa Wuhan okaże się "czarnym łabędziem", którego naprawdę nikt nie przewidział. Tak jak dziś większość analityków nie zdaje sobie sprawy z tego, jak negatywny wpływ wywrze to na światowy biznes. I nie chodzi tylko o liczbę chorych czy ofiar, ale o zakłócenia w transporcie, dostawach, a skutkiem tego także w płatnościach
hfjdj
Nie bój żaby. Gospodarka dwie wojny światowe przeżyła a jak jej ktoś wprost czołgami i bombami nie rujnował to w niektórych przypadkach rozwijała się jak nigdy wcześniej.
karbinadel odpowiada hfjdj
No, tak się świetni e rozwijała, że ludzie nie mili co żreć, a do władzy doszli komuniści i faszyści
_boss_
Koronawirus to problem strukturalny Chińczyków, brud syf, niechlujstwo i nie dbanie o jakość, czystość i środowisko. Liczyła się tylko ilość. I teraz maja epidemie nie do zatrzymania, a że są dostawcami właściwie wszystkiego co w Polsce sprzedaje się to dla nas jest to niestety ale dobra wiadomość. Nowe HASŁO reklamowe Koronawirus to problem strukturalny Chińczyków, brud syf, niechlujstwo i nie dbanie o jakość, czystość i środowisko. Liczyła się tylko ilość. I teraz maja epidemie nie do zatrzymania, a że są dostawcami właściwie wszystkiego co w Polsce sprzedaje się to dla nas jest to niestety ale dobra wiadomość. Nowe HASŁO reklamowe Chińczyków >>>>>TAŃSZE ALE Z WIRUSEM<<<<<
LENTEX produkuje włókniny medyczne na płaszcze i maski ochronne, których już z Chin się nie sprowadzi. Taki los
karbinadel
"brud syf, niechlujstwo i nie dbanie o jakość, czystość i środowisko" - brzmi jak info prosto z Polski
philo128
ty bossie nie kugluj za lentexem już. To xujowy papier.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki