Szef MAP Wojciech Balczun liczy na porozumienie w JSW, które pozwoli zachować płynność spółki.


"Cały czas liczę na porozumienie, które pozwoli obronić model finansowy i płynność. Zaklinanie rzeczywistości nic tu nie zmieni — spółka giełdowa rządzi się swoimi prawami, a decyzje muszą mieć charakter gospodarny" - poinformował Balczun.
We wtorek zarząd JSW zdecydował o zawieszeniu rozmów ze stroną społeczną. Informował, że przeanalizuje alternatywne formy restrukturyzacji spółki.
Jak podawała spółka, reprezentatywne organizacje związkowe powołując się na przekazy medialne zawierające wypowiedzi marszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego, w istotny sposób zmieniły swoje stanowisko negocjacyjne.
Marszałek Czarzasty przyjechał we wtorek do Jastrzębia-Zdroju na zaproszenie Związku Zawodowego Górników w Polsce. W towarzystwie wiceministra energii Mariana Zmarzłego m.in. spotkał się z przedstawicielami związku i spółki. Sytuację spółki uznał za bardzo trudną. Ocenił, że potrzebna jest rozmowa o sytuacji JSW na szczeblu partnerów koalicji rządowej i rządu. (PAP Biznes)
map/ ana/



























































