Kuczyński: Nad złotem już tylko niebo

2020-07-03 10:30
publikacja
2020-07-03 10:30
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

"Sky is the limit" - pomyślał pewnie niejeden analityk po przebiciu przez złoto poziomu 1800 dol. za uncję. To ważny punkt oporu w historycznym ujęciu notowań tego surowca.

Co powstrzymywać może złoto od dalszych wzrostów? Jak interpretować zakończony właśnie najlepszy kwartał na Wall Street od ponad trzech dekad? Na ile pogarsza się sytuacja w gospodarce w oparciu o dane z przemysłu i rynku pracy? Na te tematy, a także o polskich finansach publicznych porozmawiamy z analitykiem rynków finansowych Piotrem Kuczyńskim.

PS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (39)

dodaj komentarz
talmud
https://www.youtube.com/watch?v=_XETuBkcCzE.
open_mind
Bardzo dobry link. Ps. Ciekawa sytuacja z Apple bo FED wykupuje jego dług a Apple ma masę kasy na kontach – Czyżby szykował się do przejęcia tego „konglomeratu”? Dzięki. A nic nie wspomina o Google
plutarch odpowiada open_mind
Moskwa mówi, Moskwa przytakuje.
prs
Sluchanie analitykow przypomina program satyryczno rozrywkowy, co jeden to wiecej smiechu..
Doradcy za dyche, jeden lepszy od drugiego..
open_mind
Złoto jest jak orzeł ! „Czy wiesz, że orzeł dobrze o tym wie, kiedy wybuchnie burza? Orzeł poleci do najwyższego punktu i zaczeka na wiatr. Gdy burza uderzy, otworzy skrzydła i prąd powietrza unosi go nad burzą. Orzeł nie unika burzy, tylko ją wykorzystuje, by lecieć jeszcze wyżej. Wykorzystuje wiatr, który przynosi Złoto jest jak orzeł ! „Czy wiesz, że orzeł dobrze o tym wie, kiedy wybuchnie burza? Orzeł poleci do najwyższego punktu i zaczeka na wiatr. Gdy burza uderzy, otworzy skrzydła i prąd powietrza unosi go nad burzą. Orzeł nie unika burzy, tylko ją wykorzystuje, by lecieć jeszcze wyżej. Wykorzystuje wiatr, który przynosi burza” (grecka sentencja)
open_mind
Świat pada na pysk pod ciężarem długu ale propaganda twierdzi że : Zgodnie z planem świat chce zmniejszyć zadłużenie, tym samym nie oznacza to całkowitego upadku. Tak obecnie się wszyscy tłumaczą. PS. Fajnie że Lot zwrócił błyskawicznie kredyt panu Kuczyńskiemu za bilet do Nowego Jorku – czyli mają kredyt.
open_mind
Wielu inwestorów uważa, że kryzys w 2008 roku był kryzysem ich życia. Są w błędzie. Kryzys 2008 był kryzysem giełdowym i banków inwestycyjnych. To była tylko pierwsza runda. Druga runda, czyli naprawdę kryzys, dotyczy największej bańki finansowej w historii. Bańka, która wywołała kryzys w 2008 roku liczyła 30 Wielu inwestorów uważa, że kryzys w 2008 roku był kryzysem ich życia. Są w błędzie. Kryzys 2008 był kryzysem giełdowym i banków inwestycyjnych. To była tylko pierwsza runda. Druga runda, czyli naprawdę kryzys, dotyczy największej bańki finansowej w historii. Bańka, która wywołała kryzys w 2008 roku liczyła 30 bilionów dolarów.  Dzisiejsza bańka obligacji to grubo ponad 130 bilionów dolarów. A jeśli uwzględnić derywaty, to 555 bilionów dolarów. To wzrost, który przebiega wykładniczo (w postępie geometrycznym).
*********************************
Globalny system finansowy to bomba zegarowa. Nie chodzi o to, czy eksploduje, ale kiedy wybuchnie. A kiedy tak się stanie, globalni spekulanci nie będą już mogli wykorzystywać środków „pieniężnych” do radzenia sobie z fiaskiem, co doprowadzi do masowego bezrobocia, wysokich cen towarów importowanych i najważniejszych usług, a także do takiego spadku, że kredyt będzie bezużyteczny, ponieważ zostanie odrzucony w panice.
*************************************
Pewne jest to, że krach finansowy, który przesłoni kryzys 2008 jest nieunikniony. Tym razem, przy stopach procentowych bliskich zeru, elity nie mają ratunku. Struktura ulegnie dezintegracji. Globalna gospodarka wejdzie w spiralę śmierci (…). To sfabrykowane tsunami finansowe zamieni świat.
open_mind
A tymczasem w Szwecji. Szaleństwu nie ma końca: Zniszczono pomnik Małej Syrenki w Danii. Ktoś umieścił napis "rasistowska ryba" Jak ja lubię tę Marksistowsko Netflixowe pokolenia. Jesteście czołowa siłą destrukcji świata.
konik_garbusek
Złoto na przestrzeni ostatnich 200 lat (!) dostarczyło średnio 0-2 % zwrot rocznie z inwestycji po odliczeniu inflacji, czyli pozwolilo utrzymac wartosc pieniądza, ledwie. Akcje rosły w tempie ok 3-4 wyzszym, oczywiscie sredni wzrost. Ani nie naganiam na akcje, bo uwazam ze rynek jest przewartosciowany o 70 % i SP500 na 1500 Złoto na przestrzeni ostatnich 200 lat (!) dostarczyło średnio 0-2 % zwrot rocznie z inwestycji po odliczeniu inflacji, czyli pozwolilo utrzymac wartosc pieniądza, ledwie. Akcje rosły w tempie ok 3-4 wyzszym, oczywiscie sredni wzrost. Ani nie naganiam na akcje, bo uwazam ze rynek jest przewartosciowany o 70 % i SP500 na 1500 nie zdziwiloby mnie wcale, ale zloto jest okropną inwestycją, jesli ktos chce pomnożyc majątek. Niemal wszystko jest lepsze (z wyjatkiem trzymania kasy w skarpecie czy na koncie z 0 %).
open_mind
Tak - jak nastąpi całkowita pada-ka, a nastąpi to okaże się że ludzie zgromadzili dużo makulatury. Natomiast w takich w momentach złoto zawsze wzrasta w siłę to taki okręt który przewiezie cię po morzu pełnym sztormów. Pozdrawiam. Ucz się z historii, i nie zwalaj pomników i nie pal książek bo ten element zawsze Tak - jak nastąpi całkowita pada-ka, a nastąpi to okaże się że ludzie zgromadzili dużo makulatury. Natomiast w takich w momentach złoto zawsze wzrasta w siłę to taki okręt który przewiezie cię po morzu pełnym sztormów. Pozdrawiam. Ucz się z historii, i nie zwalaj pomników i nie pal książek bo ten element zawsze przegrywa..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki