REKLAMA

Kto zrobił najlepiej - FED

2016-05-02 09:30
publikacja
2016-05-02 09:30

Źródło: zerohedge

Na powyższym wykresie zobrazowano wpływ poszczególnych prezesów FED-u na rynek pracy oraz giełdę w Stanach Zjednoczonych od 1975 roku. Kolorem czerwonym zaznaczono stopę ludzi aktywnych zawodowo, kolorem zielonym zobrazowano indeks S&P 500.

Za kogo czasów gospodarka rozwijała się najlepiej? Według powyższego wykresu możemy wywnioskować, że gospodarka amerykańska miała się najlepiej za czasów Volcker'a. Stopa ludzi aktywnych zawodowo urosła w tym czasie o 3% oraz indeks S&P 500 notował nowe szczyty.

Następnie gospodarka za czasów Alana Greenspana zyskała w małym stopniu, ale za to całe Wall Street było w najlepszym momencie! To właśnie wtedy mieliśmy do czynienia z najdłuższym rynkiem byka na giełdzie nowojorskiej. Stopa ludzi aktywnych zawodowo pozostała prawie na niezmienionym poziomie.

Chcesz wiedzieć więcej? Przyjdź na szkolenie, na którym dowiesz się więcej o raportach COT.

Najgorszym Prezesem według powyższej analizy jest Bernanke, który pozostawił Wall Street na takim samym poziomie oraz zwiększył stopę bezrobotnych. Czas pokaże, co zrobi ówczesny Prezes FED-u z gospodarką amerykańską.

Dział Analiz

Źródło:Admiral Markets
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki