Kto zapłacił za sukces Korwin-Mikkego?

Kongres Nowej Prawicy od swego powstania w 2011 r. utrzymuje się z drobnych wpłat od najwierniejszych wyznawców Janusza Korwin-Mikkego - pisze "Rzeczpospolita".

Wyborcy tego polityka zasilają partię kwotami od 1 grosza do kilkuset złotych. Sympatycy żadnej innej partii nie wpłacają tak drobnych kwot i nie opisują przelewów tak emocjonalnie.

janusz korwin-mikke
Janusz Korwin - Mikke
Źródło: materiały dla mediów

Gazeta cytuje opisy przelewów przed wyborami w 2011 r.: "z sympatii do Korwina" (64 zł), "ku wolności" (50 zł), "nieustanna dobra wiara" (34,5 zł), "socjocybernetycznym działem mur głupoty i krótkowzroczności kruszyć będziemy" (33,97 zł), "ile mogę na ten czas" (29,58 zł), "na medykamenty potrzebne do leczenia ran - byle kupione na czarnym rynku, bo dużo taniej" (20 zł), "tytułem tego, żeby coś zmienić" (18,61 zł), "odsunąć świnie od koryta" (12,21 zł), "życzę, żeby takich jak ja było co najmniej milion" (10 zł), "wdowi grosz" (4,9 zł), "zlikwidować ZUS, sprywatyzować wszystko (w tym również policję) oprócz wojska i administracji, zlikwidować kodeks pracy" (1 grosz).

Takie wpłaty pozwalały partii Korwin-Mikkego przez lata działać mimo marnych wyników wyborczych, a przez to braku dofinansowania z budżetu państwa, które przysługuje ugrupowaniom sejmowym.

Więcej: http://www.rp.pl (PAP)

mp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~adamus

Zastanawiam się jak mocno nasze społeczeństwo musi być "zepsute" przez media i układ polityczny skoro taki JKM któy ośmiela się mieć swoje zdanie, ośmiela sie mówić to co myśli budzi aż takie negatywne emocje. Nawykliście ludzie do ulizanych polityków-kłamczuchów klepiących wyuczone formułki. Dlatego normalny facet tak bardzo Was drażni. Ale przyzwyczajajcie się - nadchodzi normalność :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~Roman

Płacimy pod przymusem (podatki) na bandę która zwalcza tych których wybieramy, ja na KNP inni na Narodowców czy innych z poza sejmu i to jest demokracja.
Ale na KNP tez wpłacam ... DOBROWOLNIE !! Licze że w końcu się uda także w w yborach krajowych :)

! Odpowiedz
0 0 ~trep

jedni zindoktrynowani są przez lewaków(tvn) inni przez faszystów/wariatów(net), tyle w temacie...

! Odpowiedz
1 0 ~der

gimbusy kontra lemingi

! Odpowiedz
0 0 ~DanielDanielewicz

Gratuluje celnego stwierdzenia. Obydwie strony kontrolowane sa przez tego samego mocodawce na zasadzie Kantowskej dialektyki TEZA+ANTYTEZA=SYNTEZA. Kontrolujac obydwie strony danego procesu otrzymujemy rzadany wynik, czyli synteze. Jesli liczba ludzi swiadomych i niezmanipulowanych bioracych udzial w tym procesie jest wieksza, to proces ten staje sie trudniejszy do kontrolowania i skorumpowania i mocodawca musi uzyc srodkow przymusu aby ten proces ostatecznie skorumpowac(stad stan wojenny w Polsce w 1981r.).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~MacGawer odpowiada ~DanielDanielewicz

A waść do jakiej strony tego układu się zaliczasz? Bo z dwu powyższych wypowiedzi wnioskuję iż do lemingow. Jeżeli mam wybierać pomiędzy ludźmi powielającymi jakieś watpliwej jakości tezy jak w/w wyklady Daniela Danielewicza, a twardą logiką to zdecydowanie wybieram drugie. Powiem więcej: w tym kontekście gimbus brzmi dumnie!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~DanielDanielewicz odpowiada ~MacGawer

Ty McGawer nie piernicz i nie ściemniaj, tylko powiedz coś mądrego i odkrywczego od siebie, albo co ci nie pasi w moich nielogicznych wypowiedziach. Najłatwiej jest pójść na łatwiznę i obrzucić kogoś łajnem i zaszufladkować. To jest akurat nielogiczne. Rozwijajmy się w szczerej i otwartej dyskusji, używając racjonalnych argumentów, a nie uwsteczniajmy się.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~MacGawer odpowiada ~DanielDanielewicz

"Z uwagi na to, ze obecna polityka NWO, ktorego inspiratorem i wykonawca jest Watykan i kontrolowana przez niego masoneria wszystkich rytow jest juz tak zaawansowana, ze taki JKM, ktory chcialby w jakis sposob im bruzdzic, z mety mialby spotkanie z seryjnym samobojca lub z pancerna brzoza lub musialby tak tanczyc jak oni mu zagraja, czyli zadluzac kraj lub mowic, ze on bardzo chce bez deficytu i lichwy, ale wicie rozumicie, nie dzialamy w prozni, mamy partnerow i zobowiazania sojusznicze, ktore musimy przestrzegac itp, itd. "

NWO, masoneria i Watykan w jednym. A dalej Luter jako bojownik o wolność. Zaczynając od końca, pamiętam historię nieco inaczej: protektorami Lutra byli absolutni włodarza państewek niemieckich podczas gdy w tym samym czasie w "watykanskiej" Polsce i Litwie "szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie". Co ciekawe nie pzreszkadzało, że ów szlachcic mógł być luteraninem - coś waść kręcisz albo korzystaliśmy z róznych podręcznikow.

NWO, lichwa, zadłużenie, masoneria - kolejne luźno powiązane hasła nie dające się spiąć logicznie. Gdyby nie zwykli ludzie chcący pożyczac pieniądze lichwiarze zdechliby z glodu. Gdyby nie demokratycznie wybrane władze zadłużające obywateli dla ich dobra lichwiarze zdechliby... Nie wierzysz, że to wolna wola tych ludzi potocznie zwalnych lemingami? To popatrz na wyniki róznych sondazy: "darmowa" opieka zdrowotna - większość na tak, "darmowe" studia - większośc na tak, powszechne emerytury "od państwa" - większość na tak... A prywatnie ludziska co nie potrafią związać konca z końcem biorą kredyty na nowe samochody bo "w starym wstyd się pokazać". Jeżeli jakaś klika przejmie światową władzę to nie z powodu globalnego spisku ale glupoty poszczególnych ludzi: zadłużających się, żadających od państwa tego i tamtego, walczących o zadekretowanie powszechnego dobrobytu itd, itp. Nie dziw się zatem, że mając do wyboru los leminga lub latkę gimbusa wybieram drugie :) I nie bierz odpowiedzi tak bardzo osobiście - napisaleś co napisałeś, a moim zdaniem...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~DanielDanielewicz odpowiada ~MacGawer

No nareszcie jest jakis punkt zaczepienia i konkretny zarzut z Twojej strony. Z tego co napisales wnosze, ze nie wierzysz w zadne teorie spiskowe, nie widzisz powiazania miedzy NWO, masoneria, Watykanem i lichwa. To ze prowadzona jest taka a nie inna polityka finansowa panstwa nie decyduja juz ludzie. Republika i jej zasady juz dawno zostaly zbeszczeszczone, sterroryzowane i skorumpowane. Prawdziwa Republika to byly rzady prawa, to ludzie wybierali sedziow w powszechnych wyborach. Moze ogladales kilkadziesiat lat temu pare dobrych filmow, klasykow kina amerykanskiego lub czytales prawdziwa historie o amerykanskim "Dzikim Zachodzie", jak ludzie zakladali miasta i jak zaczynali sie rzadzic. Grupa wplywowych, godnych zaufania ludzi, wyrozniajacych sie z tlumu ustalala prawa zgodne z wola danej spolecznosci (common law-prawo zwyczajowe), wybierali sobie szeryfa i sedziego, ktorzy dbali o przestrzeganie danego prawa. Ludzie czerpali nauki na otaczajacy ich swiat z Biblii i wlasnego doswiadczenia zyciowego, dlatego prawa te byly na ogol zyciowe i godne. W obecnych czasach nastapilo dalekie odejscie od zwyczajow Republikanskich, nastala tak zwana demokracja, ni pies ni wydra, cos na ksztalt swidra. Ludzie juz nie wybieraja sobie sedziow, lecz sedziowie wybieraja sie miedzy soba i tworza szczelna klike, korporacje sedziowska. Nie obowiazuje juz prawo zwyczojowe jak dawniej (common law) lecz nowe prawo tzn. prawo kanoniczne (canon law), czyli jakies powymyslane przez samozwanczych Bolkow z obcego nadania, podlane sosem zurzytej religijnosci, jakichs hierarchow, szemranych posrednikow miedzy czlowiekiem a Bogiem. Ludzie chcac nie chcac musza sie stosowac do tego zawilego, niezyciowego, czesto skorumpowanego prawa i czekac az byc moze ktorys z tych samozwancow zmadrzeje lub zlagodnieje. Tak wiec ja staram ci sie wytlumaczyc, ze to co my teraz mamy nie jest zadna prawdziwa Republika, tym bardziej, ze ludzie nie czytaja teraz prawdziwej Biblii, lecz co najwyzej falszywa na ktorej wylacznosc praw do druku ma rycerz maltanski Rupert Murdoch, wierny sluga jezuickiego papiestwa, lub ogladaja WSITVN i czytaja Gazete Weneryczna. W srodkach masowego razenia wpycha sie ludziom go glowy idee wszechwladnego rzadu i leku przed pojmowanym zle liberalizmem (czyni sie to bardzo czesto rowniez w radio ma ryja). Prawdziwy liberalizm w swerze ekonomii i gospodarki, a nie etyki i moralnosci nie jest niczym zlym, jest czyms dobrym, aktywizuje ludzi do dzialania, a nie jak teraz do nic nie robienia, tylko do siedzenia przed TelAwizorem i czekaniem na jakis zasilek od skorumpowanego panstwa.
Polecam ciekawy material do POczytania:
https://historiazakazana.wordpress.com/tag/jezuici
www.wladcy.myslenice.net.pl/Polska/opisy/Zygmunt III Waza.htm
lubczasopisma.salon24.pl/nowypardon/post/573525,jezuicki-krol-i-sad-inkwizycyjny
Tak to z ta Polska naprawde bylo!.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil