REKLAMA

Kto w Polsce zarabia na muzyce? [Podcast]

2019-03-30 07:00
publikacja
2019-03-30 07:00
Kto w Polsce zarabia na muzyce? [Podcast]
Kto w Polsce zarabia na muzyce? [Podcast]
/ YAY Foto

Najbardziej oczywista odpowiedź na zawarte w tytule pytanie brzmi: kompozytor, tekściarz i piosenkarz. Po chwili zastanowienia dorzucilibyśmy jeszcze zapewne producentów, wydawców i sklepy. Naprawdę lista jest jednak znacznie, znacznie dłuższa…

W najnowszym "Pulsie Biznesu do słuchania" pytamy uczestników i znawców polskiego rynku muzycznego, kto i w jaki sposób zarabia na muzyce. W odpowiedzi słyszymy, że w tym gronie – poza wyżej wymienionymi - są też m.in. ochroniarz, manikiurzystka, grafik, barman, tłumacz, kierowca, fryzjer i – oczywiście – fiskus. Są jednak i tacy, którzy na muzyce… tracą. Jak i dlaczego opowiada Marek Laskowski, prezes warszawskiego klubu Progresja i członek tworzącego się właśnie Stowarzyszenia Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych.

O tym, kto najchętniej i czego słucha z winyli, a kto woli YouTube i po co tam sięga mówią Piotr Kabaj, szef Warner Music Poland, i Tomasz Kospian, znany też jako Toni Selini, m.in. twórca muzyki disco polo, były szef TV.Disco i eksmenedżer Mandaryny.

Marek Włodarczyk z firmy Independent Digital, opowiada o tym, jak wolny rynek dobija nielegalny dostęp do muzyki w sieci. Bogusław Pluta, szef ZPAV, wyjaśnia zaś dlaczego jego pracownicy zawodowo, regularnie odwiedzają restauracje, bary oraz zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Wszystkie odcinki „Pulsu Biznesu do słuchania” znajdziecie w aplikacjach podcastowych, (np. Lecton) oraz na pb.pl/dosluchania.

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki