REKLAMA

Harry i Meghan idą na Netfliksa

2020-09-02 21:14
publikacja
2020-09-02 21:14
Harry i Meghan idą na Netfliksa
Harry i Meghan idą na Netfliksa
fot. James Whatling / / The Mega Agency

Brytyjski książę Harry i jego amerykańska żona Meghan podpisali wieloletnią umowę z platformą streamingową Netflix na produkcję programów filmowych - poinformowano w środę.

Umowa, której wartość nie została ujawniona, obejmuje szerokie spektrum programów - filmy dokumentalne, fabularyzowane dokumenty, seriale, programy dla dzieci, a także pisanie scenariuszy.

"Nasze życie, zarówno niezależne od siebie, jak i jako para, pozwoliło nam zrozumieć siłę ludzkiego ducha: odwagę, odporność i potrzebę kontaktu. Poprzez naszą pracę z różnymi społecznościami i ich środowiskami, rzucając światło na ludzi i sprawy na całym świecie, będziemy się koncentrować na tworzeniu treści, które będą informować, ale także dawać nadzieję. Jako że jesteśmy nowymi rodzicami, tworzenie inspirujących programów rodzinnych, które opowiadają historie przez prawdziwe i zrozumiałe zwierciadło, ważne jest również dla nas" - napisali Harry i Meghan w wydanym oświadczeniu.

Ted Sarandos, współprezes Netflixa odpowiedzialny za produkcje platformy, powiedział, że Harry i Meghan "zainspirowali miliony ludzi na całym świecie swoją autentycznością, optymizmem i przywództwem". "Jesteśmy niezwykle dumni, że wybrali Netflix jako swój kreatywny dom - i jesteśmy podekscytowani możliwością opowiadania z nimi historii, które będą pomagały widowniom na całym świecie przezwyciężyć trudności i zwiększać zrozumienie" - powiedział.

Netflix poinformował, że ma już kilka projektów w przygotowaniu, w tym dokument przyrodniczy i serial animowany, który będzie poświęcony inspirującym kobietom. Harry i Meghan zapowiedzieli, że planują podkreślać różnorodność zarówno przed i za kamerą.

Para książęca nie ma doświadczenia w roli producentów filmowych, ale ma różne związki z branżą filmową. Meghan przed ślubem z Harrym była aktorką, znaną przede wszystkim z serialu "W garniturach", a niedawno była narratorką w wyprodukowanym przez Disneya filmie dokumentalnym "Elephants". Harry z kolei, jako inicjator zawodów dla okaleczonych weteranów Invictus Games, pojawił się w wypuszczonym w zeszłym miesiącu przez Netflixa dokumencie o igrzyskach paraolimpijskich "Rising Phoenix". Wcześniej współpracował z serwisem streamingowym Apple TV+ w stworzeniu wraz z Oprah Winfrey filmu dokumentalnego o zdrowiu psychicznym. Dokument nie został jeszcze wyemitowany.

Harry, młodszy syn następcy tronu, księcia Karola, i Meghan z końcem marca wycofali się z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych. Jak dawali do zrozumienia, decyzja ta była spowodowana zmęczeniem życiem pod nieustanną obserwacją mediów. Poinformowali wówczas, że zamierzają sami się utrzymywać, realizując własne projekty.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jarek393
Netflix produkuje filmy o wydźwięku pedofilskim. Subskrybujesz Netflixa = wspierasz pedofilów.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki