REKLAMA

Kryptowaluty idą w górę

Michał Kisiel2017-08-30 12:39analityk Bankier.pl
publikacja
2017-08-30 12:39

Kurs bitcoina ustanowił 29 sierpnia nowy rekord, przebijając granicę 4700 dolarów. Najpopularniejsza kryptowaluta ma za sobą ważne kamienie milowe – m.in. uruchomienie technologii SegWit. Wysokie poziomy osiągają także notowania ethereum i litecoina.

Sierpień obfitował w ważne wydarzenia na rynku kryptowalut. Na początku miesiąca światło dzienne ujrzał Bitcoin Cash – nowy schemat bazujący na Bitcoinie, ale oparty na innych założeniach technicznych. Schizma nie zaszkodziła najpopularniejszej wirtualnej walucie, a spór dotyczący sposobu poradzenia sobie z limitem wielkości bloku można uznać za w dużej mierze rozwiązany.

fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

W zeszłym tygodniu w bitcoinowym łańcuchu aktywowana została obsługa SegWit – mechanizmu pozwalającego zwiększyć przepustowość sieci. Dzięki zmianie struktury bloku i wydzieleniu z niego podpisów transakcji możliwe jest nie tylko zwiększenie liczby operacji, które jest w stanie przyjąć system, ale także wyeliminowanie błędu (tzw. transaction malleability), który blokował rozwój technologii bazujących na łańcuchu bloków. Jedną z nich jest Lightning Network, pozwalająca na budowanie kanałów płatności „zakotwiczonych” w bitcoinowym blockchainie, ale nie wykorzystującym go do każdej transakcji. W ten sposób możliwe jest np. dokonywanie szybkich i tanich niskokwotowych płatności, nieopłacalnych przy obecnym poziomie opłat transakcyjnych.

Nie jest pewne, jaki los spotka drugą część propozycji nazywanej „SegWit2x”. Zakłada ona, że jesienią nastąpiłoby powiększenie wielkości bloku do 2MB, co oznaczałoby zerwanie ze wsteczną kompatybilnością schematu.

fot. / / coindesk.com

Kurs bitcoina 29 sierpnia przebił granicę 4700 dolarów i ustanowił nowy historyczny rekord. W tym samym czasie jednostkę ethereum wyceniano na ponad 360 dolarów, 50 dolarów poniżej maksimum. Wzrosty odnotowały także inne kryptotokeny - Ripple (XRP), bitcoin cash, litecoin i monero. Analitycy obserwujący rynek zwracają uwagę na dużą aktywność graczy z Korei Południowej, gdzie wirtualne waluty szybko zyskują na popularności.

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (17)

dodaj komentarz
bdjds
Jak dla mnie to jesteśmy świadkami pewnej rewolucji, sądze że powoli kryptowaluty będą wypierać
tradycyjne systemy bankowe. Bo jest to nie tylko tańsze ale i bardziej poufne. Dla przykładu podam czy pamiętacie co się działo podczas kryzysu greckiego – rząd potrzebował pieniędzy i weszła ustawa na mocy której jak ktoś miał jakieś
Jak dla mnie to jesteśmy świadkami pewnej rewolucji, sądze że powoli kryptowaluty będą wypierać
tradycyjne systemy bankowe. Bo jest to nie tylko tańsze ale i bardziej poufne. Dla przykładu podam czy pamiętacie co się działo podczas kryzysu greckiego – rząd potrzebował pieniędzy i weszła ustawa na mocy której jak ktoś miał jakieś pieniądze na koncie to część była zamrażana. Ludzie wtedy masowo zaczeli wypłacać pięniądze i kupować kryptowaluty. Kurs BTC wtedy wystrzelił do góry. Wydaje mi się że kryptowaluty będą iść dalej w góre bo coraz więcej ludzi edukuje się w tym kierunku także wiele firm otwiera się na te innowacje. I tak powoli kryptowaluty wchodzą do naszego życia i wypełniają luki tam gdzie baki się nie sprawdzają. Dla tych którzy chcą zaczać swoją przygode z kryptowalutami zapraszam - http://bit.do/dRhfg (Jest tam zbior stron gdzie moża uzyskać fragmenty różnych kryptowalut, jeśli ktoś jest cierpliwy to zawsze coś uzbiera) Pozdr
magda906
To prawda - kilka razy dziennie czytam aktualności publikowane na portalu https://pl.tradingview.com/markets/cryptocurrencies/ i jestem w szoku, że niektóre z kryptowalut tak bardzo się rozwinęły. Sama również zamierzam niebawem zainwestować w niektóre z nich gdyż widzę w nich potencjał!
natalie103
Model kursu Bitcoina autorstwa ExMetrix. Link do artykułu ---> http://www.exmetrix.com/pl/posty/czy-mozna-zbudowac-model-prognostyczny-na-kryptowaluty-mamy-odpowiedz/
open_mind
„Kryptowaluty idą w górę” Na potwierdzenie jak ludzie lubią wszelkie kabały i piramidy jest właśnie potwierdzenie wzrostu cen krypto walut, gdzie: Nie wiadomo dokładnie kto za tym stoi, jaki będzie kurs jutro i w ogóle więcej dymu za nimi się ciągnie jak za Fiat Money, ale co tam plebs i mafiozi oraz kartele narkotykowe lubią ryzyko „Kryptowaluty idą w górę” Na potwierdzenie jak ludzie lubią wszelkie kabały i piramidy jest właśnie potwierdzenie wzrostu cen krypto walut, gdzie: Nie wiadomo dokładnie kto za tym stoi, jaki będzie kurs jutro i w ogóle więcej dymu za nimi się ciągnie jak za Fiat Money, ale co tam plebs i mafiozi oraz kartele narkotykowe lubią ryzyko i grę w „trzy kubki”. Zawsze to lepsze jak zakopywanie kasy do ziemi z niewiadomego pochodzenia ot i cała tajemnica wzrostów, a że do tej „zabawy” dołącza plebs, jak lubi kto mu zabroni. Kupuj-ta!
open_mind
Jedno jest pewne jesteśmy na progu wielkich zmian w finansach i co z tego całego dymu się wyłoni?, Na pewno liderem nie Bitcoin.
lukasz_spekulant
Dlaczego nie widzę już wpisów leśnych dziadków piszących "Bitcoin to Amber Gold", "piramida", "bańka, która niedługo pęknie", "tylko akcje i surowce"?
bmiara
Pewnie jestem takim leśnym dziadkiem, bo mam już 38 lat :) Inwestuję tylko w to co ma realne zaplecze czyli np akcje czy obligacje. Od alternatywnych inwestycji w stylu butelki wina, cebule tulipanów czy bitcoiny trzymam się z daleka. Swego czasu ostrzegłem kilku znajomych przed inwestycją w AG i teraz też przestrzegam przed Pewnie jestem takim leśnym dziadkiem, bo mam już 38 lat :) Inwestuję tylko w to co ma realne zaplecze czyli np akcje czy obligacje. Od alternatywnych inwestycji w stylu butelki wina, cebule tulipanów czy bitcoiny trzymam się z daleka. Swego czasu ostrzegłem kilku znajomych przed inwestycją w AG i teraz też przestrzegam przed kryptowalutami.
karbinadel
Ponieważ każdy może tracić własne pieniądze w dowolnie głupi sposób. Nie widzę powodu, żeby się w to mieszać :)
krypsy odpowiada bmiara
Jestem w twoim wieku. Bitcoin z AG czy "tulipanami" nie ma nic wspólnego. Na margienesie – inwestycja w alkohole ma jak najbardziej sens np. Whisky. Konkretne rodzaje Whisky bardzo dobrze trzymają wartość z mocną tendencją wzrostową. To że coś jest nietypowe nie oznacza automatycznie jest jest głupie.
Bitcoina nie można
Jestem w twoim wieku. Bitcoin z AG czy "tulipanami" nie ma nic wspólnego. Na margienesie – inwestycja w alkohole ma jak najbardziej sens np. Whisky. Konkretne rodzaje Whisky bardzo dobrze trzymają wartość z mocną tendencją wzrostową. To że coś jest nietypowe nie oznacza automatycznie jest jest głupie.
Bitcoina nie można porównywać do innych inwestycji, bo to "czarny łabądź" – zdarzenie bez precedensu, które za naszego życia najpewniej się nie powtórzy. Inwestuj w Bitcoina póki jesteśmy tak wcześnie w jego ekspansji. W przyszłym roku jego cena przekroczy 50 tys. zł, a w ciągu najbliższych kilku lat będzie kosztował setki tysięcy. Nie wierzysz, to zapamiętaj i obserwuj co się będzie działo.
www_alte_capital
Jestesmy w bardzo ciekawym momencie. Ludzie nadal nie rozumieja czym sa kryptowaluty. Zeby to zrozumiec to trzeba zalozyc sobie portfel, zdobyc pare ETH, kupic jakis projekt w ICO. Wtedy uswiadomimy sobie, ze to dziala, bez bankow, posrednikow itd.
Np. za miesiac bedzie konferencja na ktorej apropo krypto bedzie przemawial Ben
Jestesmy w bardzo ciekawym momencie. Ludzie nadal nie rozumieja czym sa kryptowaluty. Zeby to zrozumiec to trzeba zalozyc sobie portfel, zdobyc pare ETH, kupic jakis projekt w ICO. Wtedy uswiadomimy sobie, ze to dziala, bez bankow, posrednikow itd.
Np. za miesiac bedzie konferencja na ktorej apropo krypto bedzie przemawial Ben Bernake... :)

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki