Krupiński, po rezygnacji z funkcji prezesa Pekao, chce kontynuować karierę poza Polską

2019-11-29 23:24
publikacja
2019-11-29 23:24

Michał Krupiński, który w piątek złożył ze skutkiem natychmiastowym rezygnację z funkcji prezesa Banku Pekao, motywuje swoją decyzję przede wszystkim chęcią kontynuowania kariery poza Polską - poinformował Bank Pekao w komunikacie prasowym.

/ EKF

Obradująca w piątek rada nadzorcza przyjęła rezygnację Michała Krupińskiego ze stanowiska prezesa banku.

Rada powołała jednocześnie na stanowisko p.o. prezesa Marka Lusztyna, dotychczasowego wiceprezesa zarządu odpowiadającego za obszar zarządzania ryzykiem.

Marek Lusztyn od lipca 2017 r. był wiceprezesem banku nadzorującym działalność Pionu Zarządzania Ryzykami. Pełnił również funkcję członka rad nadzorczych w szeregu spółek zależnych od Banku Pekao (Pekao Leasing, Pekao Bank Hipoteczny, Pekao Investment Banking). Przed objęciem funkcji wiceprezesa przez blisko 10 lat pracował w strukturach międzynarodowych Grupy UniCredit, ówczesnej spółki-matki Banku Pekao.

Jednocześnie rezygnację ze swoich stanowisk złożyli Michał Lehmann, wiceprezes zarządu nadzorujący Pion Operacji i Usług oraz Piotr Wetmański, członek zarządu Banku Pekao nadzorujący Pion Strategii. Obie rezygnacje są ze skutkiem natychmiastowym i bez podania przyczyn.

Do zarządu banku dołączył Marcin Gadomski, który będzie odpowiadał za Pion Ryzyka.

W latach 2012–2016 Marcin Gadomski pełnił stanowisko dyrektora w Departamencie Ryzyka w Banku Millennium. Od sierpnia 2018 roku do listopada 2019 roku pełnił funkcję członka zarządu Pekao Banku Hipotecznego. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (15)

dodaj komentarz
momotaro
No chyba w Rumuni lub podobnym Bangladesz.
andregru
Szczury uciekają z tonącego statku .
pc1974
Kolejny koleś do Goldman Sachs ?
talmud
czas na karierę w goldman zachz......LOL
chipek
Znowu PiSuarowa ustawka! Zużyty PiSuar jest wymieniany na nowszy "kryształowy" czyli szykujemy miejsce dla Banasia.
silvio_qesell
Wspaniała wiadomość, będzie nas godnie reprezentował poza granicami.
trybuch
Do Search: Mylisz sie zatrudni go jakiś fundusz inwestycyjny który będzie rżnął Polskę i Polaków podobnie jak fundusz Asbis który poprzez GetBack wytransferował z Polski miliardy.
search
Jakby stanal uczciwie do jakiegos konkursu w firmie zachodniej to by przepadal jak wielu wielu Polakow probujacych sil za granica tj w UE. Kazdy cwok moze byc dyrektorem firmy bedacej niemal monopolista na rynku i wspiaranym przez rzad. NIech zalozy firme i zacznie cos budowac, co kolwiek, prywtny bank, rfinerie ubezpieczenia czy Jakby stanal uczciwie do jakiegos konkursu w firmie zachodniej to by przepadal jak wielu wielu Polakow probujacych sil za granica tj w UE. Kazdy cwok moze byc dyrektorem firmy bedacej niemal monopolista na rynku i wspiaranym przez rzad. NIech zalozy firme i zacznie cos budowac, co kolwiek, prywtny bank, rfinerie ubezpieczenia czy spolke handlowa. Niech pokaze jak to sie robi. Ale powiem ci tego nie zrobi bo jest cienki bolek, a CV wykreowane tak jak pinokia morawieckiego. Sam mowil o tym jak to sie robi w stosunku to niekjakiego gamonia przemka u sowy
search
Chciec to on sobie moze? Takie stoki jak dostal z nadania PIS pokumitersku, na zachodzie nie maszans,ale zawsze moze zaczac od zmywaka i piac sie w gore po szczeblach jak wielu z ponad 2 mln polakow ktorzy wyjechali.
mith21
coś się szykuje, już nawet PiSowscy uciekają z Polski...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki