REKLAMA

Kreml oznajmił, że w Donbasie może znów rozgorzeć wojna

2022-02-17 13:49
publikacja
2022-02-17 13:49
Kreml oznajmił, że w Donbasie może znów rozgorzeć wojna
Kreml oznajmił, że w Donbasie może znów rozgorzeć wojna
fot. Sergei Bobylev / / TASS

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w czwartek, że obecna sytuacja grozi skutkami, które sprawią, iż w Donbasie znów może rozgorzeć wojna. Oskarżył stronę ukraińską o "prowokacyjne działania" i o zgromadzenie sił ofensywnych na linii rozgraniczenia w Donbasie.

"Każdy moment grozi przejściem ze sfery ataków informacyjnych do skutków, które wywołają, iż wojna w bezpośredniej bliskości naszych granic może rozgorzeć na nowo" - oświadczył Pieskow.

"Słyszymy w ciągu ostatniej doby, że Rosja utrzymuje na granicy ogromny potencjał ofensywny, ale chodzi o nasze własne terytorium. Nikt jednak (...) nie mówi o ogromnym ofensywnym potencjale sił ukraińskich na linii rozgraniczenia. A w połączeniu z prowokacyjnymi działaniami, które nasiliły się w ciągu ostatniej doby czy kilku dni, jest to bardzo niebezpieczna sytuacja" - powiedział rzecznik Kremla.

Wcześniej Pieskow ogłosił, że jest bardzo prawdopodobne, iż siły ukraińskie zaatakują tzw. republiki ludowe w Donbasie. Chodzi o struktury powołane przez prorosyjskich separatystów we wschodnich obwodach Ukrainy: donieckim i ługańskim.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął w środę sprawę karną dotyczącą masowych grobów w Donbasie, w których pochowano miejscowych mieszkańców. Według strony rosyjskiej ludzie ci zginęli w 2014 roku w rezultacie ostrzałów sił ukraińskich.

15 lutego prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił niedawno, że uważa wydarzenia w Donbasie za "ludobójstwo". 

awl/ jar/

Źródło:PAP
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (35)

dodaj komentarz
jaszczura
Mała podpowiedź, co się dzieje na tym forum w komentarzach:
disinfodigest.pl/decepcja-jako-narzedzie-pracy-sluzb-specjalnych-w-ramach-wojny-hybrydowej/
jaszczura
Mały fragment: "Działalność wywiadowcza in genere dąży do przejęcia kontroli nad percepcją przeciwnika, a następnie do zwodzenia go w kwestiach dotyczących prawdziwego charakteru wydarzeń oraz realiów, co prowadzi do utrzymania przewagi nad przeciwnikiem. Proces pozwala na podjęcie wielu zachowań, m.in. kontroli, opóźnienia,Mały fragment: "Działalność wywiadowcza in genere dąży do przejęcia kontroli nad percepcją przeciwnika, a następnie do zwodzenia go w kwestiach dotyczących prawdziwego charakteru wydarzeń oraz realiów, co prowadzi do utrzymania przewagi nad przeciwnikiem. Proces pozwala na podjęcie wielu zachowań, m.in. kontroli, opóźnienia, neutralizacji oraz przeprowadzenia działań przeciwko wrogowi. Na cel brane są pojedyncze osoby, grupy społeczne, organizacje oraz służby specjalne. Decepcja sprawia, że w umyśle ofiary pojawiają się nieprawdziwe interpretacje zdarzeń, będące jej własnym wytworem, za które w pełni ponosi ona odpowiedzialność. Zjawisko to osłabia i zmienia stopień krytycyzmu w umyśle jednostki."
jaszczura
i dalej: " istota walki hybrydowej polega na wielowymiarowym, jednoczesnym oddziaływaniu w sferze militarnej z zastosowaniem klasycznych i nieregularnych zachowań zbrojnych w sferze informacyjnej, cybernetycznej i ekonomicznej. Badacze zauważają, że celem podstawowym jest stworzenie pola bitwy w umyśle pojedynczego człowieka,i dalej: " istota walki hybrydowej polega na wielowymiarowym, jednoczesnym oddziaływaniu w sferze militarnej z zastosowaniem klasycznych i nieregularnych zachowań zbrojnych w sferze informacyjnej, cybernetycznej i ekonomicznej. Badacze zauważają, że celem podstawowym jest stworzenie pola bitwy w umyśle pojedynczego człowieka, wybranych grup społecznych, elit władzy oraz w społeczeństwie"
jaszczura
Putin, zabierz swoje trolle z tego forum, gołębico pokoju!
(moderatorze, usunąłeś ten komentarz o 16:02, poza tym, że jest mocny, to w jaki sposób łamie regulamin??)
the_mind_renewed
W czyim interesie Polska przyjmuje amerykańskich żołnierzy na swoje terytorium. Na 100% nie w interesie Polaków. Z pewnością umaczane są w tym wzgórza Golan.
jaszczura
Tradycyjny komentarz kumpa ajwaja, czyli wcale nie ma na tym forum Petersburczyków XD
jag63
Dorogije ruskije trolle.
Wasza Wielikaja Rassija dostała spektakularnie z liścia w twarz.
Wasz misterny plan poszedł w pis du.

Nie zakrzyczycie porażki, choćbyście trollowali 24/7/365.
Stało się. Należało się wam. Nie jest nam przykro.

Jeszcze jedno, najważniejsze.
Rosjanki i Rosjanie to są tacy sami ludzie
Dorogije ruskije trolle.
Wasza Wielikaja Rassija dostała spektakularnie z liścia w twarz.
Wasz misterny plan poszedł w pis du.

Nie zakrzyczycie porażki, choćbyście trollowali 24/7/365.
Stało się. Należało się wam. Nie jest nam przykro.

Jeszcze jedno, najważniejsze.
Rosjanki i Rosjanie to są tacy sami ludzie jak my.
Naród rosyjski nie jest naszym wrogiem.

.
the_mind_renewed
Zachód wytworzył takie napięcie (Dług jak niechciane dziecko puka do drzwi) że jak Putin nie zaatakuje Ukrainę, to USA z NATO sami to zrobią i zgonią na Putina.
the_mind_renewed
W tym całym chaosie propagandowym, zapomnieli powiedzieć o tym ludności Ukraińskiej co to niby się wydarzy, w prywatnych rozmowach otwierają szeroko oczy ze zdziwienia. I pomyśleć że Ukraina kiedyś była trzecią potęgą atomową na świecie i zobaczcie do czego ją zachód obecnie doprowadził. Syria, Irak, Libia. można wymieniać bez końca.W tym całym chaosie propagandowym, zapomnieli powiedzieć o tym ludności Ukraińskiej co to niby się wydarzy, w prywatnych rozmowach otwierają szeroko oczy ze zdziwienia. I pomyśleć że Ukraina kiedyś była trzecią potęgą atomową na świecie i zobaczcie do czego ją zachód obecnie doprowadził. Syria, Irak, Libia. można wymieniać bez końca. A zobaczcie do jakiego zadłużenia i zdziczenia doprowadzili siebie sami. Starajcie kochać się zachód bo tak szybko umiera.
jaszczura odpowiada the_mind_renewed
rublik zasilił

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki