REKLAMA

Kredyt hipoteczny z zerowym oprocentowaniem – nowa oferta w Danii

2021-01-11 08:04
publikacja
2021-01-11 08:04
Kredyt hipoteczny z zerowym oprocentowaniem – nowa oferta w Danii
Kredyt hipoteczny z zerowym oprocentowaniem – nowa oferta w Danii
fot. Nikolay Antonov / / Shutterstock

Klienci Nordea Kredit w Danii mogą zaciągnąć kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem wynoszącym zero procent. Oferta jest dostępna dla osób, które chcą spłacać zobowiązanie przez maksymalnie 20 lat.

Po ośmiu latach od wprowadzenia ujemnej stopy depozytowej przez duński bank centralny tamtejszy oddział banku Nordea zaproponował klientom kredyt hipoteczny bez odsetek, informuje Bloomberg. Oprocentowanie zobowiązania ze stałą stopą na maksymalnie 20 lat wynosi okrągłe zero procent. Nie oznacza to, że finansowanie jest w pełni darmowe – klient może być obciążony opłatami i prowizjami.

Duńczycy, którzy chcą pożyczyć środki na dłuższy okres (25-30 lat), również mogą korzystać ze stałego oprocentowania kredytu hipotecznego. Stawka wynosi wówczas 0,5 proc. Po raz pierwszy takie warunki dla długoterminowych umów zaproponował w sierpniu 2019 r. Realkredit Danmark, a Nordea odpowiedziała wówczas na ruch konkurenta. Podobnie może być tym razem – „hipoteka zero procent” może wkrótce pojawić się w ofercie innych kredytodawców w tym kraju.

W połowie 2012 roku Danmarks Nationalbank wprowadził ujemną stawkę depozytową. Obecnie banki komercyjne za przechowywanie nadwyżek w banku centralnym płacą 0,6 proc. rocznie. Ujemne oprocentowanie depozytów stosunkowo szybko przeniknęło do oferty dla klientów składających w bankach większe sumy. Ujemne oprocentowanie kredytów również pojawiało się w ofertach duńskich banków, ale do tej pory nie dotyczy zobowiązań długoterminowych ze stałą stopą.

MK

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (17)

dodaj komentarz
jas2
I tak powinno być. Zerowa stopa dla oszczędności i zerowa stopa dla kredytu.
wic
Dostępny tylko dla wyszczepionych
jasiek2017
Za kilka lat i u nas kredyt będzie na 0%. Tyle, że wymogi na jego dostanie będą ostrzejsze niż obecnie.
Co będzie się działo z cenami nieruchomości ?

Spadną )))))
bt5
Ceny nieruchomości w Polsce nie spadna bo ceny przy permanentynym dodruku zawsze ida do góry przynajmniej nominalnie. Ale czy realnie będa wzrosty cen to raczej watpliwe w świetle prognoz KE dla Polski - gdzie nasz krajbędzie najbardziej dotknięty wyludnieniem ( pokłosie terapi szokowej z lat 90-tych i kolejnych kryzysów Ceny nieruchomości w Polsce nie spadna bo ceny przy permanentynym dodruku zawsze ida do góry przynajmniej nominalnie. Ale czy realnie będa wzrosty cen to raczej watpliwe w świetle prognoz KE dla Polski - gdzie nasz krajbędzie najbardziej dotknięty wyludnieniem ( pokłosie terapi szokowej z lat 90-tych i kolejnych kryzysów ). Ceny nieruchomości rosna istotnie wyłacznie przy szybkim wzroscie ludności - przykład w UK przez ostatnie 20 lat przybyło 10 mln ludzi i nieruchomości przez ten czas podrożały o 200%. P.S. Na Ukraińców nie licz bo im nowszy ukraiński filmik o Polszy to coraz więcej narzekania : "Polsza to dno", "składy, fabriki , 13- 14 zł / h eto śmieszno" , "Rabstow [niewolnictwo] w Polszy za 600 euro na miesiac".
mimer odpowiada bt5
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Wątpliwe że teren Polski się wyludni, raczej zmieni się skład etniczny (co się już poniekąd dzieje). Przyroda nie znosi próżni.
tomako_lunatic
Ceny nieruchomości mogłyby nadal rosnąć w średnim terminie, gdyby nie demografia (za 10 lat będzie nas w kraju o ok. 1 mln mieszkańców mniej, a to są szacunki jeszcze z „ery przedcovidowej”), które niestety trzeba będzie zrewidować, ponieważ dane o śmiertelności z ostatnich wielu tygodni są fatalne.

Niestety,
Ceny nieruchomości mogłyby nadal rosnąć w średnim terminie, gdyby nie demografia (za 10 lat będzie nas w kraju o ok. 1 mln mieszkańców mniej, a to są szacunki jeszcze z „ery przedcovidowej”), które niestety trzeba będzie zrewidować, ponieważ dane o śmiertelności z ostatnich wielu tygodni są fatalne.

Niestety, stan naszej służby zdrowia to będzie bomba z opóźnionym zapłonem.
Przełoży się to również na obserwowany, przynajmniej od 2020 roku istotny wzrost podaży mieszkań, co oczywiście wpłynie na ustalenie nowych cen równowagi, w pierwszej kolejności na rynku wtórnym.
adam.1983 odpowiada tomako_lunatic
A do tego dojdzie jeszcze to że polskie społeczeństwo powoli przestaje być na "dorobku" i coraz więcej młodych będzie dostawało w spadku nieruchomości po rodzicach które już są własnościowe a nie państwowe, a jednocześnie ci młodzi często mają już swoje domy/mieszkania a w 2 mieszkać nie będą a wynajem A do tego dojdzie jeszcze to że polskie społeczeństwo powoli przestaje być na "dorobku" i coraz więcej młodych będzie dostawało w spadku nieruchomości po rodzicach które już są własnościowe a nie państwowe, a jednocześnie ci młodzi często mają już swoje domy/mieszkania a w 2 mieszkać nie będą a wynajem nie jest dla każdego. Wiec z zaczem pojawi się większa podaż na rynku wtórnym połączona z mniejszym popytem ze względu na demografie ale również nasycenie rynku.
dmamwas
Wez kredyt i tak go nie splacisz a my ci reszte zabierzemy resetem?
jasiek2017
Jak przez 20 lat nie potrafisz oddać tyle ile pożyczyłeś znaczy, że jesteś pasożytem i nic nie wnosisz do społeczeństwa.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki