REKLAMA
DZIEŃ UE

Kradzież amunicji z pociągu NATO. Zarzuty postawiono dwóm mężczyznom

2023-06-09 09:55, akt.2023-06-09 12:36
publikacja
2023-06-09 09:55
aktualizacja
2023-06-09 12:36

Zarzuty włamania i kradzieży amunicji z wagonu kolejowego w Węglińcu postawiła prokuratura dwóm mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego. Sąd nie uwzględnił wniosku śledczych i nie zastosował tymczasowego aresztu wobec podejrzanych.

Kradzież amunicji z pociągu NATO. Zarzuty postawiono dwóm mężczyznom
Kradzież amunicji z pociągu NATO. Zarzuty postawiono dwóm mężczyznom
fot. U.S. Army / / ZUMA Press

Cztery skrzynie z amunicją zostały skradzione w niedzielę z obsługiwanego przez amerykańskich żołnierzy pociągu specjalnego, który miał postój w Węglińcu. Policja zatrzymał w tej sprawie trzech mieszkańców powiatu zgorzeleckiego w wieku 26, 34, 39 lat. Według mundurowych złodzieje nie wiedzieli, co kradną i w obawie przed konsekwencjami szybko pozbyli się łupu. W środę rano policjanci odnaleźli skrzynie. Były zatopione w stawie w Starym Węglińcu. Trzy z nich miały oryginalnie plomby. Jedna została otwarta, ale znajdował się w niej komplet amunicji.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski poinformował w piątek PAP, że zarzuty kradzieży z włamaniem i zaboru amunicji postawiono dwóm mężczyznom.

„Prokurator skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Sąd nie uwzględnił wniosku i nie zastosował wobec podejrzanych żadnych środków zapobiegawczych” – powiedział prok. Czułowski.

Prokuratura zapowiedziała, że złoży zażalenie na decyzję sądu. „Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że podejrzani dopuścili się zarzucanych im czynów, a brak zgody sądu na ich tymczasowe aresztowanie może mieć negatywny wpływ na dalszy bieg śledztwa” – powiedział rzecznik jeleniogórskiej prokuratury.

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ ok/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
infinityhost
Jak nam ukradną w nocy sojuszników to dopiero będzie problem he he

Powiązane: NATO

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki