REKLAMA

Kościński: UE potrzebuje szybkiej i adekwatnej reakcji na kryzys wywołany Covid 19

2020-06-09 18:54
publikacja
2020-06-09 18:54

UE potrzebuje szybkiej i adekwatnej reakcji na kryzys wywołany Covid 19 - wskazał we wtorek na Twitterze minister finansów Tadeusz Kościński. Dodał, że potrzebne są inwestycje i reformy m.in. w energetyce, opiece zdrowotnej, edukacji, rolnictwie czy farmacji i biotechnologii.

fot. Robert Gardziński / / FORUM

"Potrzebne są wszechstronne działania, które obejmują obszary wymagające inwestycji i reform jak np.: energia, opieka zdrowotna, edukacja, rolnictwo, farmacja czy biotechnologia" - wskazał szef resortu finansów we wpisie.

Minister Kościński wziął we wtorek udział w nieformalnym posiedzeniu Rady ECOFIN oraz w dorocznym posiedzeniu Rady Gubernatorów Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Podczas ECOFIN ministrowie finansów państw członkowskich UE mają rozmawiać o wsparciu ożywienia gospodarczego UE w związku z kryzysem wywołanym przez koronawirus.

Budżet UE na lata 2021-2027 ma wynosić 1,1 biliona euro; dodatkowo państwa członkowskie powinny mieć do dyspozycji 750 mld euro w grantach i pożyczkach w ramach instrumentu ożywienia gospodarczego, z czego 63,8 mld euro Komisja Europejska proponuje Polsce. (PAP)

lgs/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki