REKLAMA

Trump: 1000 dolarów dla każdego dorosłego Amerykanina

2020-03-19 15:24
publikacja
2020-03-19 15:24

W obliczu epidemii koronawirusa władze USA zamierzają dać Amerykanom pieniądze do ręki. W ciągu 3 tygodni każdy dorosły ma otrzymać 1000 dolarów, a dziecko - 500 dolarów, zapowiada sekretarz skarbu Steven Mnuchin.

/ fot. Oliver Contreras / Forum

Administracja prezydenta Trumpa zamierza przeznaczyć aż 500 mld dol. na bezpośrednie wsparcie Amerykanów. Kwota zostanie rozdysponowana w dwóch transzach - pierwsza w ciągu trzech tygodni, a następna po kolejnych sześciu tygodniach. Każdy dorosły Amerykanin miałby otrzymać 1000 dolarów, a dziecko - 500 dolarów. Półtora miesiąca później miałyby dotrzeć kolejne czeki na takie same kwoty. Propozycja musi teraz uzyskać poparcie Kongresu.

Na podobny krok nie zdecydowała się (jeszcze?) żadna inna duża gospodarka świata, choć wiele krajów podejmuje starania, by przeciwdziałać negatywnym efektom gospodarczym koronawirusa.

W Stanach Zjednoczonych w szybkim tempie przybywa osób zakażonych koronawirusem. Zakażonych Covid-19 jest już blisko 9,5 tys. osób. Zmarło co najmniej 140. Najgorsza sytuacja panuje w stanach Nowy Jork oraz Waszyngton.

MKa

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (36)

dodaj komentarz
olek1971x
To, że Trump da $1K na głowę nie znaczy że będzie lepszym człowiekiem lub prezydentem. U nas jeden dał 500+ (jednocześnie zabierając o wiele więcej) a mimochodem uzależnił masę ludzi... Charakterystyka takich "liderów" jest już nam niestety dobrze znana. Te "prezenty" mają swoją cenę, i może To, że Trump da $1K na głowę nie znaczy że będzie lepszym człowiekiem lub prezydentem. U nas jeden dał 500+ (jednocześnie zabierając o wiele więcej) a mimochodem uzależnił masę ludzi... Charakterystyka takich "liderów" jest już nam niestety dobrze znana. Te "prezenty" mają swoją cenę, i może nie dziś, ale napewno każdy obywatel, tam, czy tu, będzie zmuszony zapłacić za działania swojego "wybrańca", jak i za dodruk, i za rozdanie.
incitatus
No to nad Amazonią wisi widmo całkowitej wycinki lasów. Proponuje rozwiazanie eko - dopisac po 3 zera na wszystkich jankeskich banknotach i porozdawac po 1mln USD, tak zeby bylo na pare lat zapasu.
silvio_gesell
Czy każdy Polak kupuje już $1000 miesięcznie?
degrengolada
dostałem papierek, poszedłem do banku. Wymieniono papierek na papierek. Poszedłem do sklepu. Wymieniono papierek na papierek. Poszedłem do domu. Wytarłem tyłek.
bumbumbum
Ciekawe kiedy dolar to będzie papier toaletowy bo w takim tempie niszczenia wartości waluty to chyba szybko.
I pomyśleć coś co 20 lat temu było zakazane dla maluczkich duzi robią to teraz namiętnie
ajwaj
Tonacy brzytwy sie chwyta.
Samoloty, lupki-ropa.gaz, turystyka, cala reszta kal-bojów boli i przeraza.

Tylko service + lupki to 20 % PKB
Back to the roots = nazad do korzeni. Zostaja prerie i pasienie bizonów w pieknej krainie Indian
degrengolada
a mówili, że już w Hameryce zabrakło papieru..
Rozdał ryby mówiąc - macie ryby to je łówcie..
xiven
1000 USD to jakieś 2,5 KG srebra dla każdego amerykanina jeśli wierzyć oficjalnym kursom :D

sharkhunter
1 USD = 80 russian rubles lol
abcx
Świetny ruch, niektórzy może kupią akcję lub inne instrumenty finansowe i znowu na giełdzie będzie zielono
Panie Prezydencie w Polsce też przydałaby się identyczna inicjatywa. U nas też za chwilę wybory...

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki