REKLAMA

Awarie biur maklerskich. "To przez duży ruch na giełdzie"

2020-03-18 08:40, akt.2020-03-18 18:57
publikacja
2020-03-18 08:40
aktualizacja
2020-03-18 18:57
Bankier.pl

Klienci biur maklerskich skarżą się na problemy techniczne platform, co - jak mówią - uniemożliwia im szybkie reagowanie na sytuację na rynku. Banki przyznają: zwiększony ruch na warszawskim parkiecie daje się we znaki. I polecają inwestorom, jak postępować.

"W dobie jednego z największych kryzysów na rynkach kapitałowych, dom maklerski banku zablokował swoim użytkownikom dostęp do aplikacji supermakler, służącej do składania zleceń, zarówno w wersji mobilnej, jak i przeglądarkowej, tym samym uniemożliwiając reakcję na sytuację na rynku. Stało się to tuż przed nagłym wzrostem notowań indeksu WIG20 o 100 pkt, co prawdopodobnie było spowodowane paniką klientów korzystających z tej aplikacji" - pisał do nas na alert@bankier.pl jeden z czytelników w poniedziałek i nie była to ostatnia wiadomość tego rodzaju.

/ Bankier.pl

Banki przyznają, że odnotowują problemy techniczne. We wtorek ING Bank Śląski w osobnym komunikacie skomentował bieżącą sytuację, wyjaśniając, z czego wynikają utrudnienia w dostępie do narzędzi inwestorów.

"W ostatnich dniach, zarówno klienci jak i biura maklerskie doświadczają bardzo dużego ruchu na Giełdzie. Widzimy to szczególnie podczas rozpoczęcia sesji giełdowej - tłumaczą przedstawiciele banku ING. Inwestorom radzą nie czekać z logowaniem do ostatniej chwili: "Staramy się dbać jak najlepiej o dostęp do naszych usług. Dlatego w celu lepszego rozłożenia ruchu klientów, sugerujemy, abyś logował się do Maklera na kilkanaście minut przed rozpoczęciem sesji".

Po południu o problemach z dostępem do platformy dla inwestorów poinformował także Alior Bank.

- Ze względu na wzmożone zainteresowanie klientów inwestowaniem na GPW, w ostatnim czasie mogły występować chwilowe niedostępności internetowej platformy maklerskiej Biura Maklerskiego Alior Banku. Podjęliśmy już działania mające zapobiec takim sytuacjom w przyszłości. Jednocześnie zachęcamy klientów do korzystania z aplikacji mobilnej Alior Giełda - czytamy w oświadczeniu wysłanym do redakcji Bankier.pl

Ruch na giełdzie

Ostatnie tygodnie to na światowych rynkach akcji okres najwyższej zmienności od kryzysu 2008-2009. Potężne wahania nie omijają również polskiej giełdy. Od 21 lutego (umowny ostatni dzień przed krachem) WIG20 stracił ponad 30 proc., zaliczając w tym czasie najniższy poziom od połowy 2003 r. O dużych ruchach w górę i w dół niech świadczy fakt, że w ciągu ostatnich dni obserwowaliśmy zarówno najgorszą w historii sesję na GPW, jak i czwartą najlepszą pod względem wzrostów.

Nikt nie wie, jak długo potrwa okres większej zmienności. Na sytuację na polskiej giełdzie wpływa zarówno rozwój wypadków na rynkach światowych (silnych wahań doświadcza m.in. Wall Street), jak i czynniki krajowe, bezpośrednio dotykające poszczególne spółki. Symbolem obecnej koronawirusowej bessy są akcje CCC (sieć sklepów obuwniczych), które m.in. ze względu na rządowy zakaz funkcjonowania sklepów w galeriach handlowych potaniały w ciągu trzech tygodni o ponad 70 proc.

MW/MZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (19)

dodaj komentarz
kuba_rzeszowiak
Alior Bank nie działa cyklicznie - dno i wodorosty
kuba_rzeszowiak
bossa działa zawsze bez problemu
dasedrot
no to chyba ING popłynęło, bo u nich każdy start maklera koło 9 to jest walka z logowaniem... wiecej kasy na zasoby a nie uxowe bzdury, skoro i tak juz apka wyglada na prawde dobrze!!!!
kuba_rzeszowiak
a w bossa.pl wszystklo działa
1a2b
I tak się robi leszczy! A wy myślicie, że te Kulczyki i Solorze to skąd mają te miliardy. Takie wałki się robi na giełdzie ... i nie tylko takie. Się zrobi kasę się odblokuje leszczom dostęp.
kuba_rzeszowiak
a bossa zawsze działa
tubak
ING niech głupio się nie tłumaczy. Akurat mam tam konto i jeszcze dwa gdzie indziej. Zgadnijcie gdzie jest najwięcej awarii. Ing nie miał awarii jak była stara sidoma. Ta nowa platforma jest na poziomie dostatecznym.
kuba_rzeszowiak
najgorszy Alior najlepsza Bossa
antek10
Z kasyna też nie wyjdziesz jak masz wygraną w kieszeni.
cyklonb
Jest w tym trochę prawdy, sam doświadczyłem tego w DeGiro.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki