REKLAMA
WAŻNE

Koronawirus w Amice we Wronkach

2020-08-18 14:32
publikacja
2020-08-18 14:32
fot. jgalla / Shutterstock

U jednego z pracowników Amiki we Wronkach (Wielkopolskie) potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażonym, zostali objęci kwarantanną.

Jak podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Grupy Amica S.A. we Wronkach Zdzisław Wiese, potwierdzenie zakażenia u pracownika nie wpłynęło na funkcjonowanie zakładu.

„Jest to pierwszy przypadek zakażenia, który odnotowaliśmy u nas. Jest to osoba, która została wskazana przez osobę z zewnątrz Amiki, ponieważ nie stało się to wewnątrz zakładu. Zakażenie potwierdzono u pracownika działu logistyki Fabryki Kuchni” – powiedział.

Dodał, że wszystkie osoby, z którymi zakażony pracownik miał bezpośredni kontakt, zostały objęte kwarantanną; u wszystkich z tych osób mają zostać także wykonane testy na obecność koronawirusa.

„Wszystkie miejsca, w których przebywał zakażony pracownik zostaną poddane dezynfekcji. To są standardowe działania, które przewidują procedury i które zostały opracowane już na początku pandemii w firmie. Przypomnieliśmy także pracownikom w specjalnym komunikacie, żeby stosować się do wszystkich środków ostrożności, o których cały czas mówimy” – zaznaczył.

We wtorek lokalne media podały także informacje o przypadkach zakażeń koronawirusem u pracowników zakładu produkcyjnego firmy Krispol w Psarach Małych pod Wrześnią. W firmie zajmującej się produkcją bram i stolarki otworowej zakażenie potwierdzono u kilku pracowników.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 4815 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 1411 to przypadki aktywne. Do tej pory w regionie z powodu Covid-19 zmarło 215 osób. Wyzdrowiało – 3189 mieszkańców województwa. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki