REKLAMA
Tour de spółki

Pracownicy Carrefoura we Francji nie chcą pracować po śmierci kasjerki

2020-03-30 18:12
publikacja
2020-03-30 18:12
fot. Stephane Mahe / FORUM

Pracownicy Carrefoura w Vitrolles, na południu Francji, postanowili nie wracać do pracy, ponieważ dwie osoby zatrudnione w ich sklepie zaraziły się koronawirusem, a w podparyskim Saint-Denis zmarła kasjerka - poinformowała w poniedziałek centrala związkowa CGT.

/ fot. Jerzy Dudek / FORUM

Konflikt na linii zarząd – pracownicy ma właśnie związek ze śmiercią kasjerki sieci Carrefour. W Vitrolles, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, personel nie chce podjąć pracy.

„Nie wrócimy do pracy, dopóki nie zostaną przeprowadzone działania sanitarne, a w szczególności całkowita dezynfekcja sklepu. (…) Nie możemy ryzykować życiem” - ostrzegł przedstawiciel CGT Fati Poucel, cytowany przez telewizję BFM TV.

Pracownicy domagają się masek, rękawic i żeli antybakteryjnych oraz zamknięcia działów AGD i majsterkowania, których funkcjonowanie nie jest teraz niezbędne.

Jeśli postulaty CGT nie zostaną spełnione, centrala związkowa odpowie strajkiem.

Zarząd sieci Carrefour poinformował w komunikacie prasowym w piątek o śmierci zakażonej koronawirusem 52-letniej kasjerki. CGT oskarża zarząd hipermarketu o narażanie zdrowia pracowników sieci i brak wystarczających środków zabezpieczających przed epidemią.

CGT szacuje, że około 550 pracowników sieci może być zarażonych koronawirusem, a 181 już zachorowało. Kilkoro pracowników jest w stanie ciężkim.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ fit/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Powinno być 6 godzin pracy i max do godziny 17 teraz. Tak powinni traktować tych pracowników i wypłacić im kasę jak za 8 godzin. Szacunek do ludzi, których ja naprawdę lubię bo ich praca jest celowa i słuszna.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
wizytator
A zauważył ktoś że wojsko i policja jakby nie chorowała na koronę. Pewnie przypadki są, ale ściśle tajne.
and00
W USA cały lotniskowiec jest na kwarantannie

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki