Koronawirus - MAPA - Polska i świat

COVID-19 to choroba wywoływana przez nowego koronawirusa wywołującego zakażenie układu oddechowego, który odpowiada z wywołanie epidemii rozpoczętej w chińskim mieście Wuhan. Z Chin epidemia przeniosła się do innych krajów. Pokazujemy statystyki dla Polski i reszty świata.

Aktualną liczbę potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce podajemy na bieżąco w specjalnym wątku "Koronawirus w Polsce".

Koronawirus w Polsce - mapa

Statystyki koronawirusa dla Polski aktualizujemy na zamieszczonej poniżej mapie. Liczby pochodzą z oficjalnych komunikatów Ministerstwa Zdrowia i dotyczą potwierdzonych testami przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Oznaczenia w kolorze czarnym pojawiają się przy tych miastach, w których odnotowano zgony pacjentów chorych na COVID-19.

Koronawirus w Polsce - statystyki

Koronawirus na świecie - mapa

Publikujemy również mapę pokazującą, ile przypadków oficjalnie potwierdzono w pozostałych częściach świata. Mapę krajów udostępniamy na bazie zasobów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Ważna informacja: dane ogólnoświatowe aktualizowane są z opóźnieniem w stosunku do liczb podawanych na bieżąco w poszczególnych krajach.

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
21 14 samsza

Ciekawsza jest mapka już wyleczonych, tam nawet Senegal lub Litwa mają po 1 pacjencie. Obawiam się, że w Polsce nikt nie wie kiedy kogoś uznać za wyleczonego z COVID-19.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil