REKLAMA

Będą nowe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych

2020-09-25 11:38
publikacja
2020-09-25 11:38
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Minister zdrowia zaproponuje nowe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych. Będą dotyczyły spotkań międzyludzkich – poinformował w piątek rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że informacje o nowych obostrzeniach zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu.

Rzecznik MZ na konferencji prasowej zapowiedział nowe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych.

"Minister zdrowia zaproponuje obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych i najprawdopodobniej te nowe obostrzenia w niedługim czasie się pojawią. Będą to obostrzenia dotyczące możliwości spotkań międzyludzkich, kontaktów" – powiedział rzecznik.

Dodał, że minister zdrowia przedstawi informacje o nowych obostrzeniach w przyszłym tygodniu.

"Przekonacie się państwo w przyszłym tygodniu. Każdy z nas może przewidywać, obserwując to, co się dzieje w innych państwach, choćby w Europie, jakie są wprowadzane restrykcje, raczej dotyczące większych zbiorowisk, tam, gdzie więcej osób się organizuje, gdzie się spotyka. To już minister Adam Niedzielski przedstawi" – powiedział rzecznik.

Przekazał, że obecnie w resorcie zdrowia trwa spotkanie ministra Adama Niedzielskiego z zespołem do spraw opiniowania zmian w zakresie ochrony zdrowia w Polsce.

"Między innymi dyskutowana jest realizacja bieżącej strategii walki z koronawirusem. Trwają teraz dosyć gorące, bo z nich wychodzę, narady ze specjalistami, w jakim zakresie jeszcze bardziej wprowadzić zalecenia, które mogłyby nas chronić przed zakażeniami oraz pomóc lekarzom w obsłudze pacjentów" – powiedział Andrusiewicz.

Dodał, że w najbliższym czasie liczba przypadków będzie dalej rosnąć. Zaapelował po raz kolejny o przestrzeganie zasad sanitarnych – noszenie maseczek, zachowanie dystansu i dezynfekcje.

"To, co przewiduje strategia walki z COVID-19 na jesień, to nie jest walka z powstrzymaniem koronawirusa przed naszymi granicami. My z tym koronawirusem będziemy się mierzyć na co dzień, dlatego strategia przewiduje punktowe reagowanie np. wprowadzanie obostrzeń w powiatach" – wskazał Andrusiewicz.(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec, Magdalena Gronek, Dorota Stelmaszczyk

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (16)

dodaj komentarz
artureg
Mam dość tego kraju. Niech się odwalą w końcu od ludzi. Jak ktoś chce nosić coś na głowie to niech nosi, a mi da żyć albo umrzeć po swojemu. Może trzeba się wynieść do Szwecji albo Finlandii i dać sobie spokój z cebulandią.
carlito1
Pamiętaj żeby się wymeldować bo właśnie od nowego roku będziesz jeszcze w vebulandii palcil podatki.. jak tam uda Ci się mniej zapłacić
lorelie
Żyd powinien mieszkać pośród żydów. Po co pluć na Polskę? Wracaj do raju
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
tomkooo
a kiedy te "obostrzenia" beda zgodne z prawem ?
secundus
Zobaczcie, jeszcze w zeszłym tygodniu zanosiło się, że władza ma zamiar wycofać się z koronaparanoi. Teraz, jak za dotknięciem magicznej różdżki, wszystko się odwróciło, jakby rozkazy dostali.
carlito1
Druga transza wpłynęła na konto....
bonprix odpowiada carlito1
Źródło misiu, źródło! Czy tak se pierdzielisz trzy po przy bo jesteś w internecie i ci wolno być debilem?
carlito1 odpowiada bonprix
Przestać ćpać covid i idź odpocznij no. Do lasu puki jeszcze nie zamknęli
gronostaj
A w Szwecji nie noszą maseczek. Będziemy się na nich wzorować?
Z pandemią radzą sobie o wiele lepiej niż my.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki