REKLAMA

"Zapisy na wsparcie żywieniowe" to fake newsy

2020-03-15 10:31, akt.2020-03-15 19:21
publikacja
2020-03-15 10:31
aktualizacja
2020-03-15 19:21

Ministerstwo Zdrowia nie rozsyła żadnych SMS-ów dotyczących wsparcia żywieniowego, to fake news – podkreśla w niedzielę resort, prosząc, by nie wchodzić na stronę internetową podaną w wiadomości tekstowej.

/ fot. Pixabay / Pexels

"Fake news! Ministerstwo Zdrowia nie rozsyła żadnych SMS-ów dotyczących wsparcia żywieniowego w związku z epidemią koronawirusa. Prosimy nie wchodzić na podaną stronę internetową w SMS-ie" – podano na Twitterze ministerstwa.

Nie planujemy masowych szczepień w związku z koronawirusem, to kolejny fake news – podkreśla w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mowa jest o konieczności wniesienia opłat - dodano.

"Kolejny FAKE NEWS! Ministerstwo Zdrowia nie planuje masowych szczepień w związku z #koronawirus. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mówi się o konieczności wniesienia opłat. Informacje o podejmowanych działaniach znajdują się na stronach #MZ i #KPRM" – podał resort na Twitterze.

Niestety to nie pierwszy przypadek, kiedy oszuści próbują zyskać na trwającej epidemii. W piątek informowaliśmy o rozsyłanych wiadomościach, które nakłaniały do przesyłania pieniędzy, które rzekomo mają trafić rezerw krajowych NBP.

Trzeba być jeszcze bardziej czujnym niż zwykle, takie próby pewnie będą się powtarzać notorycznie. Należy pamiętać, żeby nigdy nie klikać w podane linki i nie robić żadnych przelewów.

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki