Jest porozumienie ws. pakietu stymulującego w USA

2020-03-25 06:31, akt.2020-03-25 07:37
publikacja
2020-03-25 06:31
aktualizacja
2020-03-25 07:37

Amerykańscy senatorzy i urzędnicy administracji osiągnęli porozumienie w sprawie ustawy o bodźcach ekonomicznych w celu złagodzenia skutków epidemii koronawirusa dla gospodarki - powiadomił w nocy z wtorku na środę czasu lokalnego przedstawiciel Białego Domu Eric Ueland.

/ fot. Aaron Kittredge / Pexels

"Mamy porozumienie" - powiedział dziennikarzom Ueland po kilku dniach negocjacji w sprawie tzw. pakietu stymulacyjnego, który ma być wart 2 biliony dolarów.

Tekst ustawy ma być dostępny w środę w ciągu dnia - podaje agencja Reutera.

Oczekuje się, że pakiet obejmie fundusz o wartości 500 mld USD na pomoc dla branż znajdujących się w trudnej sytuacji oraz porównywalną kwotę na płatności bezpośrednie w wysokości do 3 tys. USD dla milionów amerykańskich rodzin, a także 350 mld USD na pożyczki dla małych firm, 250 mld USD na zwiększoną pomoc dla bezrobotnych i 75 mld USD dla szpitali - informuje Reuters.

Pakiet ma na celu złagodzenie ekonomicznych skutków pandemii koronawirusa, w wyniku której w Stanach Zjednoczonych zmarło ponad 660 osób, a zakażonych jest ponad 50 tysięcy, i na skutek której zamknięto tysiące firm, z pracy zwolniono miliony ludzi, a jednej trzeciej populacji USA, 100 milionom ludzi, kazano pozostać w domu.

Wartość pakietu stymulacyjnego przewyższa kwoty, które rząd USA wydaje na obronę, badania naukowe, budowę autostrad i inne programy - zwraca uwagę Reuters.

Informacja o porozumieniu na szczytach władzy podźwignęła nieco spadające kontrakty na amerykańskie indeksy. W przypadku Dow Jonesa obserwowaliśmy wyjście na lekki plus (0,1 proc.), zaś Nasdaq i S&P500 zmniejszyły skalę spadków do odpowiednio -0,2 proc. i 0,5 proc. Warto dodać, że już wczoraj na Wall Street obserwowano duże wzrosty – dość powiedzieć, że Dow Jones wzrósł najmocniej od Wielkiego Kryzysu z lat 30. XX wieku.

/MZ, PAP

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (32)

dodaj komentarz
jonnyparch
Pytanie zasadnicze: po cholerę płacic podatki, skoro rządy moga drukowac $$$$$$$$$$$$$$ żydobiliony z powietrza?

m00zyk
Czyli krótko mówiąc chcą wszystkim ludziom, którzy dysponują dolarami, zabrać łącznie kwotę 2 bilionów dolarów. Brawo.
dziki_losos
Nie - chcą obok dolarów tych ludzi postawić inne, nowe dolary. Według MMT to nie to samo.
mooooo
Ogromna kwota tych pieniędzy i tak popłynie do Chin !
loool
USA wydrukowały sobie kolejne 2 bln USD , czyli ich zadłużenie względem FED wzrosło o tą sumę. Ale co z tego ? FED te pieniądze wykreował z niczego. Zadłużenie wszystkich krajów stale rośnie ale to są długi wirtualne , nikt ich nigdy nie będzie spłacał. Trochę ciężko to wszystko ogarnąć i chyba o to w tym wszystkim chodzi.
darjusz777
EBC i banki krajowe powinny na już podejmować działania by $ TEN DODRUKU BEZ LIMITU zatrzymać jeśli wejdzie on w realne aktywa to koniec ekonomi i twardy reset . Coś co jest darmo a kupi się za to towar to jak wirus nie widzisz a zabija . Przed wirusem siedzimy w domach i zamknięte granice a wirus FED infekuje i gorszy EBC i banki krajowe powinny na już podejmować działania by $ TEN DODRUKU BEZ LIMITU zatrzymać jeśli wejdzie on w realne aktywa to koniec ekonomi i twardy reset . Coś co jest darmo a kupi się za to towar to jak wirus nie widzisz a zabija . Przed wirusem siedzimy w domach i zamknięte granice a wirus FED infekuje i gorszy od tego który dotyka ludzi zasypać świat pieniądzem bez ograniczenia dodruku to jak zniszczyć każdy inny pieniądz to wojna ekonomiczna
ze światem przez FED . Drukujecie sobie dolary to niech sobie będą w USA i ILE CHCECIE NICH TAM BĘDZIE ale nie u nas bo obudzimy się z niczym . TO MOJE PRYWATNE ZDANIE ale przypomina mi to II wojna światowa naziści i drukowanie fałszywego pieniądza by zawalić ekonomię a tu oficjalnie ogłasza się " DRUKUJEMY NIC NAS NIE OBCHODZI MACIE PŁACIĆ ZA TO WY NORMALNYM PIENIĄDZEM "
sharkhunter
Śmiesznych troli tutaj jest dzisiaj... sorki ale wiele piep@rzy te same bzdety od 10-15 lat że dolar siė kończy, że Chiny to a ruskie to. Pomimo tych wszystkich dodruków, QE itp. to dolar jest rekordowo mocny dzisiaj. W Polsce czy u ruskich niby nie drukowali a co się dzieje z walutami...złotówka rekordowa słaba że o ruskim Śmiesznych troli tutaj jest dzisiaj... sorki ale wiele piep@rzy te same bzdety od 10-15 lat że dolar siė kończy, że Chiny to a ruskie to. Pomimo tych wszystkich dodruków, QE itp. to dolar jest rekordowo mocny dzisiaj. W Polsce czy u ruskich niby nie drukowali a co się dzieje z walutami...złotówka rekordowa słaba że o ruskim papierze toaletowym jaki jest rubel nie wspomnę.
ajwaj
Nikt nie pisze,ze to juz jutro-za miesiac koniec $$$
De-dolaryzacja leci i to fakt

BANKIER
""radykalny spadek siły nabywczej dolara""
""Nawet bazując na niedoskonałym pod wieloma względami wskaźniku inflacji CPI, można wyliczyć, że jeden dolar w 1913 r. miał siłę nabywczą
Nikt nie pisze,ze to juz jutro-za miesiac koniec $$$
De-dolaryzacja leci i to fakt

BANKIER
""radykalny spadek siły nabywczej dolara""
""Nawet bazując na niedoskonałym pod wieloma względami wskaźniku inflacji CPI, można wyliczyć, że jeden dolar w 1913 r. miał siłę nabywczą porównywalną z dzisiejszymi 26 dolarami."" itd.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dlug-publiczny-USA-przekroczyl-23-000-000-000-000-dolarow-7770418.html
sharkhunter odpowiada ajwaj
Napisz coś teraz o sile twojego rubla...

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki