REKLAMA

Zapomoga dla studentów "za pandemię"

2020-03-23 09:48
publikacja
2020-03-23 09:48

Studenci otrzymają pomoc od państwa. 2 tys. zł dla osób pracujących i zapomoga z powodu epidemii koronawirusa w ramach tarczy antykryzysowej.

/ fot. Shyntartanya / Shutterstock

- Jako minister nauki zarekomendowałem uczelniom, abyście wasze wnioski o jednorazową zapomogę mogli uzasadnić obecnymi, nadzwyczajnymi okolicznościami – mówi Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Z pomocy mogą skorzystać studenci oraz doktoranci, którzy rozpoczęli naukę przed rokiem akademickim 2019/2020. Resort podkreśla, że będzie także brał pod uwagę zwolnienie z opłaty za akademiki w okresie odwołania zajeć. 

- Podstawą wnioskowania o wsparcie może być utrata przez studenta lub członka jego rodziny źródła dochodu spowodowana ograniczeniami w funkcjonowaniu pracodawców związanymi z sytuacją zagrożenia epidemicznego - przeczytamy w komunikacie wydanym przez ministerstwo

Dodatkowo pracodawca może wystąpić o 2 tys. zł brutto dla studentów pracujących w ramach umowy zlecenie oraz umowy o pracę. Pomoc od rządu będzie wypłacana w formie jednorazowego świadczenia. 

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
koronnyargument
Pomóż im organizując wyjazd na pole w celu zbierania pomidorów lepiej.
degrengolada
młody człowiek w sile wieku ma dostać zapomogę? to może wypłaćcie już czeki każdemu czyli byle komu bez tej całej papierologii. Po co te papiery, żeby nie okazało się że połowa urzędasów w ogóle nie jest potrzebna?
agamaj
Po pierwsze nie dla każdego studenta, tylko dla tego z trudną sytuacją związaną z koronawirusem. W dodatku Ci ludzie w "sile wieku" zarabiaja na wasze 500+, trzynaste emerytury i wszelkie dodatki, które w żaden możliwy sposób nie przysługują studentom. A dodatkowo ucinanie przez rząd dofinansowań przez państwo Po pierwsze nie dla każdego studenta, tylko dla tego z trudną sytuacją związaną z koronawirusem. W dodatku Ci ludzie w "sile wieku" zarabiaja na wasze 500+, trzynaste emerytury i wszelkie dodatki, które w żaden możliwy sposób nie przysługują studentom. A dodatkowo ucinanie przez rząd dofinansowań przez państwo do uczelni wyższych powoduje zmniejszenie np stypendiów aż o POŁOWĘ (!). Warto wpomnieć o nieustannie wzrastajacych opłatach za studia zanim skrytykuje się istnienie pomocy finansowej dla studentów.
ktosik66
a kto da zapomoge kowalskiemu na etacie ? za co student ma dostać zapomogę?? pracujac na etacie nie dostane nic jak pojde na kwarantanne, a jak zaklad mi zamkna to za co i z czego pracodawca ma mi wyplacic pensje ??
zkonopko
Zaczynam się zastanawiać jak oni oprócz wyprodukowania sobie pieniędzy z niczego i rozwodnienia kapitału Kowalskiego - czytaj okradzenia go z wartości pieniądza czyli jego ciężko wypracowanych oszczędności - zamierzają pozyskać środki na te wszystkie kolejne wsparcia - czytaj komu skonfiskują to co jeszcze ma, żeby Zaczynam się zastanawiać jak oni oprócz wyprodukowania sobie pieniędzy z niczego i rozwodnienia kapitału Kowalskiego - czytaj okradzenia go z wartości pieniądza czyli jego ciężko wypracowanych oszczędności - zamierzają pozyskać środki na te wszystkie kolejne wsparcia - czytaj komu skonfiskują to co jeszcze ma, żeby dać tym co nie mają nic albo mają tylko kredyty. Przecież przy rosnącym bezrobociu, mniejszych wpływach z podatków, komuś trzeba ukraść, żeby dać komuś. Ja rozumiem, że idą wybory, ale żeby dla żyrandola iść po trupach tych co jeszcze pracują i cokolwiek mają bo oszczędzali ciężko pracując niekiedy całe życie. Daleko na tym Panowie nie zajedziecie. Za chwilę Ci co jeszcze coś mają pójdą do banku po wypłatę reszty w gotówce i tutaj nawet rezerwa 0,5% Wam nie pomoże, bo zawali się Wasz domek z kart budowany na rozdawaniu pieniędzy, których nie macie.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki