Kontrola CBA w warszawskim ratuszu

CBA kontroluje decyzje reprywatyzacyjne w Warszawie - poinformował Wydział Komunikacji Społecznej Biura. Agenci analizują też, czy osoby, które są zobowiązane do składania oświadczeń majątkowych, robiły to. Ratusz podkreśla, że udostępnia wszelkie dokumenty, a kontrola trwa od pewnego czasu.

Kontrola CBA w warszawskim ratuszu
Kontrola CBA w warszawskim ratuszu (fot. Krzysztof Zuczkowski / FORUM)

Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczy prawidłowości podjętych decyzji z lat 2010-16 dotyczących dysponowania mieniem, przede wszystkim w sprawach dotyczących zwrotów gruntów warszawskich i nieruchomości przejętych dekretem Bieruta z 1945 r. Kontrolą objęto m.in. dokumentację dotyczącą postępowań administracyjnych prowadzonych przez Biuro Gospodarki Nieruchomościami dotyczących nieruchomości m.in. w Śródmieściu - podał we wtorek Wydział.

Oprócz tego CBA wystąpiło do urzędu miasta o pisemną informację dotyczącą składania oświadczeń majątkowych przez dyrektorów i zastępców dyrektorów biur w stołecznym ratuszu.

W jeszcze jednej sprawie CBA kontroluje system ważenia odpadów w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania. Zadaniem tego systemu jest zbieranie informacji wagowych, służących następnie do obciążania Urzędu Miasta St. Warszawy fakturami za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Działania z tym związane wynikają z prowadzonego przez łódzką prokuraturę śledztwa.

Sprawa prowadzona przez delegaturę CBA w Łodzi pod nadzorem rejonowej prokuratury Łódź - Bałuty dotyczy m.in. wątku wdrożenia w warszawskim MPO systemu wagowego wraz z transmisją danych obejmującego flotę pojazdów do odbioru odpadów. Agenci CBA badają prawidłowość działania systemu po stronie MPO w Warszawie i w Biurze Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i samym naliczania wynagrodzenia dla podmiotów realizujących wywóz odpadów - podał Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

W toku śledztwa zabezpieczono dane informatyczne dotyczące wywozu odpadów oraz ich tonażu i dokumenty związane z rozliczaniem podmiotów świadczących usługi zbiórki odpadów - poinformowano.

W rozmowie z PAP zastępca rzecznika warszawskiego ratusza Warszawy Agnieszka Kłąb powiedziała, że kontrola trwa już od kilku tygodni. "To żadna nowa sprawa. W przypadku Biura Gospodarki Nieruchomościami kontrola trwa od około dwóch tygodni" - zaznaczyła.

"Jak zwykle przy tego typu kontrolach przekazujemy wszystkie dokumenty, o które jesteśmy proszeni" - dodała.

Kłąb wskazała, że w ostatnich latach podobnych kontroli było bardzo wiele. "Jedyna różnica, że do niedawna sam fakt kontroli nie był nagłaśniany. Teraz jest inaczej" - zwróciła uwagę.(PAP)

ago/ rbk/ ura/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 ~Stefan_Siarzewski

Coś czuję, że seryjny samobójca znów ruszy do akcji :-)

! Odpowiedz
0 2 ~hans_flug

Piszcie tak, jak to jest. Nie chodzi o to, czy uprawnieni składali oświadczenia w ramach ich obowiązków, ale raczej, czy oświadczenia woli składali nieuprawnieni, tj. osoby bez pełnomocnictw. To jest powszechna praktyka urzędów, i jak przypuszczam, za kołem polarnym (czyli u p. Hani) też się zdarza.

! Odpowiedz
2 6 ~Wasza_phezydent

Nic mi nie zrobicie! Papiehy przemielone już jak Donek pryskał na zachód...

! Odpowiedz
2 1 ~annam

ponizej poziomu ! Po prostu dno dna

! Odpowiedz
6 3 ~furman

Potem CBA do Łodzi, Bydgoszczy itd..... a może tak Skoki i chore fundacje prawicowych mediów

! Odpowiedz
2 3 ~hg

to w następnej kadencji, swoim się krzywdy nie robi.

! Odpowiedz
4 8 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~hans_flug

Gdyby chociaż prawdziwym Żydom pomagali. Zwłaszcza Żydom - chrześcijanom. O, do takiej pomocy to żadnego nie ma. Polityczna poprawność nie pozwala.

! Odpowiedz
28 9 ~JaJacek

Póki co pisiory w Warszawie są w mniejszości.Cel wykopać z ratusza Gronkiewicz.Ale to se ne da

! Odpowiedz
8 35 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil