Konta osobiste: promocje – marzec 2017 r.

redaktor Bankier.pl

Wśród ofert bankowych można już odczuć nadchodzącą wiosnę. Po kiepskich dla miłośników promocji miesiącach w marcu pojawiło się kilka atrakcyjnych ofert. Nowe promocje kont osobistych można znaleźć w Banku Millennium oraz Credit Agricole, a Bank Zachodni oraz ING Bank Śląski postanowiły poprawić swoje dotychczasowe propozycje.

Banki stawiają na mobilnych, co widać na przykładzie większości najnowszych promocji. Aktywne korzystanie z aplikacji na smartfony pozwoli w dwóch bankach zgarnąć większą premię niż do tej pory. Bank Zachodni WBK oraz ING Bank Śląski dopłacą klientowi, jeśli choć część płatności wymaganych do realizacji regulaminu zrealizują za jej pośrednictwem. Nowa promocja 1Konta w Credit Agricole mobilność ma w nazwie, a bez korzystania z aplikacji klient nie ma co liczyć na jakikolwiek wpływ.

Konta osobiste: promocje – marzec 2017 r.
Konta osobiste: promocje – marzec 2017 r. (YAY Foto)

Kolejny już miesiąc przygotowujemy dla czytelników zestawienie promocji kont osobistych adresowanych do nowych klientów. Do elementów tabeli należy maksymalna kwota, którą można otrzymać, warunki oferty oraz data obowiązywania promocji. Do zestawienia nie zostały włączone oferty kont VIP oraz konta przygotowane dla beneficjentów świadczenia „Rodzina 500 Plus”.

Najnowsze konta promocyjne w marcu 2017

Ci, którzy czekali ze zmianą konta do marca, mają teraz w czym przebierać. 28 lutego br. wydawał się ostatnią szansą na skorzystanie z trzech promocji w trzech różnych bankach, jednak dwie z nich zostały przedłużone i to na lepszych warunkach niż dotychczas. Dodatkowo do zestawienia wróciły po przerwie dwie dobrze znane czytelnikom oferty specjalne.

Biorąc pod uwagę nowe promocje, najwięcej korzyści może przynieść otwarcie Konta 360° lub Konta 360° Student w Banku Millennium. Po blisko trzech miesiącach przerwy bank uruchomił już piątą edycję promocji „Zyskaj 360 zł”. Warunki oferty pozostały niezmienne. Wciąż można zdobyć w ciągu pół roku 360 zł, dokonując płatności kartą lub Blikiem oraz korzystając z aplikacji na smartfona. Posiadacze Konta 360° muszą się trochę bardziej wykazać. Premia zostanie im wypłacona, jeśli na konto trafi wpływ zewnętrzny na kwotę nie mniejszą niż 1 000 zł. Bonus jest naliczany jako zwrot za płatności bezgotówkowe z użyciem karty lub systemu Blik.

Premie dla nowych klientów zakładających konto osobiste w bankach – marzec 2017 r.

NOWE promocje 

Bank

Szczegóły

Bank Millennium

Promocja „Zyskaj 360 zł – 5 edycja”. Założenie Konta 360° lub Konta 360° Student pozwoli na otrzymanie zwrotu 2% wartości płatności kartą debetową i 5% wartości płatności zrealizowanych za pomocą Blika. Po otwarciu konta należy każdego miesiąca zapłacić przynajmniej raz za zakupy kartą lub smartfonem oraz zalogować się do aplikacji mobilnej. W przypadku posiadaczy Konta 360° konieczne będzie także zasilenie rachunku wpływem w wysokości min. 1 000 zł. Maksymalny zwrot nie może przekroczyć 360 zł (30 zł/m-c za płatności kartą oraz 30 zł/m-c za transakcje Blik). Konto w ramach promocji można założyć do 30 czerwca 2017 r.

otwórz konto»

Bank Zachodni WBK

Promocja „200 zł na Dzień dobry”. W ramach promocji nowy klient może otrzymać nagrodę w wysokości 150 zł, pod warunkiem otwarcia konta osobistego oraz skorzystania z karty kredytowej, a także dokonania nią łącznie 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu jej wydania oraz 3 kolejnych miesiącach. Istnieje również możliwość otrzymania dodatkowych 50 zł, jeśli poza warunkami wymienionymi powyżej, klient dokona w tym samym terminie co najmniej jednej transakcji mobilną kartą kredytową. Przystąpić do promocji można do 31 lipca 2017 r.

Credit Agricole

Promocja „Mobilne 1 Konto II”. Klient, który otworzy konto, może liczyć na bonus w wysokości 200 zł netto (maks. 20 zł na miesiąc) za zapewnienie w danym miesiącu kalendarzowym wpływu o wartości nie mniejszej niż 500 zł oraz dokonanie min. 3 przelewów za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Warunki dodatkowe to zawnioskowanie o wydanie karty debetowej do 1Konta oraz dostęp do bankowości internetowej. Rachunek można otworzyć do 30 czerwca 2017 r.

otwórz konto»

ING Bank Śląski

Promocja „Do 120 zł za otwarcie Konta”. Za internetowe założenie Konta z Lwem Direct lub Konta z Lwem Komfort można zyskać 100 zł na otwarte konto oszczędnościowe, pod warunkiem zrealizowania do 14 sierpnia 2017 r. płatności bezgotówkowych kartą lub systemem Blik na kwotę nie mniejszą niż 1 000 zł. Posiadacze konta, którzy wypełnią wymogi promocji, mogą otrzymać dodatkowo 20 zł, jeśli 3 z transakcji będą dokonane Blikiem. Termin otwarcia konta w promocji upływa 14 kwietnia 2017 r.

otwórz konto»

PODTRZYMANE promocje z poprzedniego zestawienia 

Bank

Szczegóły

Alior Bank (część przejęta z Banku BPH)

Promocja „Kapitalne Konto dla Klientów ZUS”. Otwarcie Kapitalnego Konta w okresie promocji uprawnia do posiadania rachunku na specjalnych warunkach, do których należy:

 • bezpłatna obsługa ROR przez 24 miesiące,
 • możliwość zyskania bonusu miesięcznego do 30 zł traktowanego jako zwrot za transakcje dokonane kartą debetową w aptekach (równowartość 5%).

Skorzystać z promocji można pod warunkiem ukończenia 55. roku życia oraz otrzymywania świadczenia emerytalno-rentowego. Promocja obowiązuje do 31 marca 2017 r.

Bank Pekao

Promocja „Konto Pomocne dla emerytów i rencistów”. Promocja Banku Pekao adresowana jest do nowych klientów banku, którzy założą Eurokonto Premium lub Eurokonto Aktywne Plus oraz osiągają dochód na podstawie emerytury lub renty. Promocja zakłada otrzymanie następujących warunków prowadzenia konta:

 • brak opłaty miesięcznej, jeśli na konto odnotowany zostanie wpływ emerytury lub renty (maks. 2 lata od otwarcia ROR),
 • bezpłatne użytkowanie karty debetowej, jeśli klient dokona nią co najmniej 4 transakcji bezgotówkowych w ubiegłym miesiącu,
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • zlecanie przelewów zewnętrznych oraz wewnętrznych w placówce za 0 zł.

Konto w promocji można założyć do 31 grudnia 2017 r.

Bank Zachodni WBK

Promocja „Konto Aktywni 50+ z Nordic Walking”. Komplet kijków do Nordic Walking jest nagrodą za otwarcie Konta Aktywni 50+ razem z kartą debetową. Konto należy zasilić jednorazowym przelewem na kwotę min. 500 zł w okresie co najmniej dwóch miesięcy, licząc od miesiąca, w którym zostało otwarte. Oferta obowiązuje do 31 lipca 2017 r.

BGŻ BNP Paribas

Promocja „iKonto z kartą”. Promocja skierowana do klientów, którzy założą Konto Praktyczne internetowo oraz złożą wniosek o wydanie karty debetowej wraz z dostępem do bankowości elektronicznej. W ramach oferty istnieje możliwość otrzymywania premii w wysokości 3% za płatności wykonane kartą płatniczą. Zwrot miesięczny może wynosić nie więcej niż 40 zł i jest naliczany od wskazanych w regulaminie płatności przez okres 5 miesięcy. Oferta dostępna do 31 marca 2017 r. lub do momentu spełnienia warunków regulaminu przez pierwszych 1000 osób.

otwórz konto»

BOŚ Bank

Promocja „EKOkonto bez Kosztów + Karta z Nagrodą”. Otwarcie konta wraz z kartą kredytową upoważnia klienta do otrzymania zwrotu za zakup w sklepie sportowym, o ile zostanie on opłacony ”kredytówką” MasterCard Gold. Warunek musi zostać spełniony w ciągu 3 miesięcy od otwarcia ROR. Zwrot wynosi 600 zł za zakup na kwotę nie mniejszą niż wspomniana nagroda. Oferta specjalna obowiązuje do odwołania.

Citi Handlowy 

Promocja „Nagroda na powitanie w Citi Priority! – edycja II”. Otwarcie konta Citi Priority pozwala na zdobycie jednej z dwóch nagród:

 • 300 zł (75 zł/m-c) – warunek to utrzymanie na koncie średniomiesięcznego salda w wysokości 30 000 zł,
 • 200 zł (50 zł/m-c) – warunek to realizowanie wpływu wynagrodzenia na konto w wysokości nie mniejszej niż 5 000 zł. Ta nagroda będzie wzięta pod uwagę, jeśli klient posiada jeden z produktów kredytowych.

Spełnienie warunku dotyczącego wysokości salda uprawnia do założenia promocyjnej lokaty kwartalnej.

Właściciel ROR otrzyma bonus, jeśli dodatkowo wykona w danym miesiącu co najmniej dwie płatności kartą debetową na kwotę łączną o wysokości nie mniejszej 300 zł. Brak zrealizowania warunków umożliwiających otrzymanie premii w jednym z kolejnych 4 miesięcy oznacza utratę prawa do ubiegania się o nią w kolejnych miesiącach. Promocja jest dostępna dla pierwszych 1000 klientów, którzy podpiszą regulamin. Czas na skorzystanie z niej jest do 31 marca 2017 r.

otwórz konto»

Credit Agricole Bank Polska 

Promocja „Polacy wybierają Credit Agricole – przenieś konto”. Przeniesienie konta do Credit Agricole umożliwia zdobycie 200 zł, jeśli poza tym:

 • zawnioskuje się o kartę debetową,
 • zawnioskuje się o dostęp do bankowości elektronicznej,
 • zasili ROR wpływami w wysokości min. 3000 zł/m-c.

Założyć konto w ramach promocji można do 31 marca 2017 r.  

Promocja „Przenieś Konto II”. Przeniesienie konta do Credit Agricole umożliwia zdobycie 100 zł, jeśli poza tym:

 • zawnioskuje się o kartę debetową,
 • zawnioskuje się o dostęp do bankowości elektronicznej,
 • zasili ROR wpływami w wysokości min. 1500 zł/m-c.

Promocja obowiązuje do odwołania.

otwórz konto»

eurobank 

Promocja „Konto Active z 2-letnią Gwarancją”. Klienci, którzy otworzą konto Active lub zmienią na nie wariant obecnego konta, otrzymają gwarancję stałych opłat za prowadzenie konta, obsługę karty oraz wypłaty z bankomatów krajowych. Wniosek o konto Active składać można nie później niż do 31 marca 2017 r. 

otwórz konto»

mBank

Promocja „Konto podwójnie zarabiające III”. Nowy klient, który założy eKonto standard lub eKonto Plus, może skorzystać z moneybacku, w którym można zarobić do 300 zł (do 50 zł/m-c) traktowane jako 2% zwrotu za płatności kartą lub 2% zwrotu za płatności dokonane Blikiem. W każdym z 6 miesięcy klient ma obowiązek choć raz zalogować się do aplikacji mobilnej, zapewnić co najmniej jeden wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł oraz dokonać płatności kartą debetową lub za pomocą Blika na kwotę min. 250 zł łącznie. Dodatkową nagrodą jest objęcie salda do 3 000 zł oprocentowaniem w wysokości 3%. Odsetki na ROR będą naliczane przez 7 miesięcy. Skorzystać z promocji można do 19 kwietnia 2017 r.

otwórz konto»

Orange Finanse

Promocja: „Dobry Start, zima 2017”. Otwarcie konta we wskazanym okresie gwarantuje stałość niektórych opłat przez 2 lata od chwili przystąpienia do niej, a mianowicie brak opłat za obsługę konta, bezpłatna karta debetowa, wypłaty z bankomatów w Polsce za 0 zł oraz przelewy internetowe bez opłat. Po dokonaniu pierwszej transakcji klient otrzyma dodatkową nagrodę w wysokości 1 zł. Do składników oferty należy również promocyjne oprocentowanie nominalne konta oszczędnościowego. Oferta dedykowana jest dla mobilnych klientów Orange oraz posiadaczy telefonu na kartę w tej sieci komórkowej. Konto zostanie objęte preferencyjnymi warunkami, jeśli otworzy się je do 20 kwietnia 2017 r.

Promocja „Super Bank dla Klientów Orange, zima 2017”. Promocja zapewnia otrzymanie zwrotu na konto abonenckie w wysokości 10 zł, jeśli jest się mobilnym klientem Orange lub posiada telefon na kartę. Zwrot zostanie przyznany, jeśli użytkownik dokona transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł w danym miesiącu. Bank przyzna maksymalnie 12 zwrotów. Konto osobiste na podanych warunkach można otworzyć do 20 kwietnia 2017 r.

otwórz konto»

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 16.03.2017 r.

Odświeżonymi promocjami kuszą również Bank Zachodni WBK oraz Credit Agricole. W przypadku obu ofert można zgarnąć do 200 zł. BZ WBK wypłaci rzeczoną kwotę, jeśli klient założy kartę kredytową, którą dokona łącznie pięciu transakcji bezgotówkowych. Jeśli choć jedna z nich zostanie zrealizowana za pomocą mobilnej wersji karty, użytkownik otrzyma pełną kwotę premii. W innym przypadku zostanie ona obniżona o 50 zł. Jest to kontynuacja promocji „150 PLN na Dzień dobry”, jednak w poprzedniej edycji do zgarnięcia była mniejsza suma. Credit Agricole znowu postawił na klientów młodych. Druga edycja promocji „Mobilne 1 Konto” powraca po dwumiesięcznej nieobecności, jednak tym razem nie pozwoli zarobić 250 zł, lecz o 50 zł mniej. Bank zrezygnował z jednorazowego bonusu za pierwszy wpływ na konto, jednak pozostałe warunki zostały podobne. Aby otrzymać premię w danym miesiącu należy zasilić rachunek sumą 500 zł oraz dokonać co najmniej trzech przelewów za pomocą aplikacji mobilnej. Tym razem bank nie stawia wymogu kwotowego, a przelewy nie muszą być zlecane na różne numery rachunków bankowych.

ING Bank Śląski także podrasował swoją ofertę. Klient, który założy Konto z Lwem Direct lub Konto z Lwem Komfort, może otrzymać nie 100 a 120 zł. Otrzymanie pierwszej części bonusu (100 zł) jest okupione takimi samymi warunkami jak do tej pory (dokonanie płatności bezgotówkowych na 1 000 zł), jednak istnieje możliwość jego powiększenia o 20 zł, jeśli trzy ze wspomnianych transakcji zostaną zrealizowane za pomocą aplikacji mobilnej (system Blik).

Najwyższe premie w kontach osobistych w marcu 2017

Wciąż nie znalazła się promocja, która potrafiłaby dorównać BOŚ Bankowi w wysokości proponowanej premii. Bank oferuje 600 zł w zamian za otwarcie EKOkonta bez kosztów oraz karty kredytowej, którą klient dokona zakupu w sklepie sportowym na kwotę wynoszącą co najmniej równowartość nagrody.

360 zł to najwięcej, ile można zdobyć, jeśli nie chce się skorzystać z najatrakcyjniejszej obecnie promocji. Taka suma jest dostępna w Banku Millennium w ramach wspominanej już oferty „Zyskaj 360 zł – 5 edycja”. Inną opcją jest otwarcie Kapitalnego Konta w Alior Banku (część przejęta z Banku BPH), co pozwoli na inkasowanie 30 zł miesięcznie (jako zwrot płatności dokonywanych w aptekach). Oferta posiada jeden haczyk - skierowana jest do określonej grupy klientów. Jeśli zainteresowany nie ukończył 55. roku życia i nie jest beneficjentem świadczenia emerytalno-rentowego, to nie będzie mógł na niej zyskać. Dodatkowym bonusem jest bezpłatna obsługa konta przez 24 miesiące. Nie można zapominać, że od 27 marca 2017 roku Kapitalne Konto zostanie zastąpione Kontem Korzystnym, co jest konsekwencją fuzji operacyjnej Alior Banku i Banku BPH.

Citi Handlowy i mBank są skłonne zapłacić klientowi do 300 zł, jeśli otworzy wskazane konto osobiste i zrealizuje ciąg pozostałych wymogów. W Citi Handlowym będzie to założenie konta Citi Priority, utrzymywanie salda na poziomie nie niższym niż 30 000 zł oraz dokonywanie płatności kartą debetową na kwotę min. 300 zł miesięcznie. mBank daje nieco większy wybór, ponieważ klient może zdecydować się na jeden spośród dwóch rachunków – eKonta standard lub eKonta plus. Bonus można zdobyć w ciągu pół roku, a jego dokładna wartość jest uzależniona od wysokości płatności zrealizowanych za pomocą Blika lub karty debetowej. Aby premia trafiła na konto, klient musi pamiętać o realizacji kilku czynności każdego miesiąca. Należy do nich zalogowanie się do aplikacji mobilnej, zasilenie rachunku jednorazowym wpływem w wysokości 1 000 zł oraz zapłacenie za zakupy lub usługi bezgotówkowo (kartą lub Blikiem) na kwotę wynosząca co najmniej 250 zł.

Warto odnotować, że w Banku Pocztowym w dalszym ciągu można skorzystać z programu „Same Korzyści”, który funkcjonuje wraz z kontami wprowadzonymi do oferty na początku lutego. Aby z niego skorzystać należy założyć Bliskie Konto Pocztowe lub Pocztowe Konto Bez Ograniczeń oraz przystąpić do programu. Klienci, którzy już otworzyli rachunek, mogą to zrobić w każdym momencie.

Premie za polecanie kont osobistych w marcu 2017

Pozytywny akcent można również zaobserwować wśród dostępnych programów rekomendujących konta osobiste. Na początku roku lista banków pozwalających zarobić na polecaniu swoich produktów sukcesywnie malała i zatrzymała się na pięciu pozycjach. W marcu powiększyła się o ona o jedną instytucję.

Klienci Credit Agricole zostali w styczniu poinformowani o planowanym na koniec miesiąca zamknięciu programu PoleCAm. Po miesiącu przerwy bank postanowił przywrócić tę możliwość i uruchomił Program Poleceń, który różni się nieznacznie od swojego poprzednika. Tym razem osoba polecająca może zdobyć dwukrotnie niższą sumę, jednak na prostszych warunkach. 50 zł netto trafi na konto za samo otwarcie rachunku przez osobę polecaną. Bank przewiduje także nagrodę dla nowego klienta o takiej samej wysokości, jeśli poza otwarciem konta na podstawie rekomendacji zapewni wpływ na konto we wskazanej kwocie (zależnej od typu rachunku) lub dokona płatności bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 300 zł.

Konta firmowe: promocje i programy polecające - marzec 2017 r.

Konta firmowe: promocje i programy polecające - marzec 2017 r.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kont firmowych. Warto jednak przed dokonaniem wyboru zapoznać się z aktualnymi promocjami oferowanymi przez banki. Może się okazać, że na rachunku firmowym da się zarobić bądź otrzymać dodatkowe korzyści. 
Czytaj więcej...

mBank rozpoczął kolejną edycję programu „PolecamBank”, jednak - podobnie jak Credit Agricole - zmienił nieznacznie warunki oferty. Tak jak do tej pory za polecenie konta osobistego zdobyć można 100 zł lub 50 zł w zależności od wieku osoby rekomendowanej. Polecenie zostanie uznane za skuteczne, jeśli nowy klient zrealizuje pięć płatności kartą. Aktualnie łatwiej spełnić założenia regulaminu, ponieważ wcześniej warunek ten określony był kwotowo. Premia zostanie wypłacona, jeśli rekomendujący aktywnie korzysta z rachunku.

Zostając „ambasadorem” marki, można zarobić jeszcze w kilku bankach, do których należą:

 • Alior Bank oferujący 60 zł za rekomendację rachunku,
 • Nest Bank proponujący 85 zł za polecenie Nest Konta,
 • PKO BP prowadzący obecnie kolejną edycję programu Mam PKO, na której można zyskać 50 zł za założenie konta przez znajomego,
 • T-Mobile Usługi Bankowe, który wypłaci 50 zł za skuteczną rekomendację ROR.  

Banki zachęcają do wyboru swojej oferty nie tylko klientów indywidualnych. Promocje w kontach czekają również na tych, którzy rozglądają się za kontem firmowym. 

http://www.bankier.pl/konta-osobiste/Citi-Priority-w-Citi-Handlowym-warunki-prowadzenia-rachunku?referer=darmowe-konto-bankowe

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Heniek

Dobre:)

! Odpowiedz
0 2 ~Kasia

W Getinie jest Apple iPad gratis do konta, ale trzeba zrobić 60 transakcji za min. 50 zł w każdym miesiącu 1 półrocza. W przeciwnym razie są raty ! Proszę uważnie czytać warunki promcji !!!

! Odpowiedz
0 8 ~antyHipokryta

chyba was pogielo w tych bankach, oderwalicie sie od rzeczywistosci. ja likwiduje rachunki pokolei jak leci - te wszystkie co niby nachwile przy jakims produkcie od was dostalem. im mniej tym lepiej, i jak tylko jakas oplata wejdzie odrazu reklamacja - bo niby jakim cudem mam wam placic za uzywanie moich pieniedzy ? nie uwzglednicie reklamacji? aha - bye bye naciagaczu banksterski.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 21 ~xxx

jasne już pędzę by prosić, spełniać wymogi i naganiać znajomych dla kilku stów. walcie się. tylko uczciwa oferta bez gwiazdek i niedomówień się broni. ochłapy sami sobie weźcie.

! Odpowiedz
0 8 ~Mirka

Rentowność kapitału rośnie bank za wypłacane pieniążki musi zapłacić więcej. I może więcej. Nie martwcie się kochani, juz tam oni nie zrobią sobie krzywdy.

! Odpowiedz
19 5 ~Kasia

W Getin banku nie potrzebujemy promocji, żeby zwabić klientów.

! Odpowiedz
1 20 ~stfu

Zupełnie nie wiem dlaczego, ale po przeczytaniu "zwabić klientów" od razu przypomniał mi się fragment filmu przyrodniczego widzianego lata temu, w którym osa wykopuje jamkę w piasku, i chowa się w środku, a jak coś się zwabi, to paraliżuje, składa w środku ofiary jajka, zakopuje, i w ten sposób jej świeżo wyklute larwy mają po jakimś czasie świeży pokarm...

Naprawdę nie wiem, czemu ten obraz stanął mi przed oczami, bo przecież bank do osy wcale niepodobny...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl