Konta osobiste: promocje – luty 2019 r.

redaktor Bankier.pl

Zysk osiągnięty dzięki ofercie bankowej nie musi się wiązać wyłącznie z przekazaniem środków na lokatę lub konto oszczędnościowe. Banki są skłonne zapłacić nawet kilkaset złotych w zamian za otwarcie konta osobistego. Podobnie jak w przypadku oferty depozytowej, także i tutaj wyższe stawki przysługują zwykle za spełnienie nie jednego a kilku warunków.

W czołówce zestawienia melduje się coraz więcej banków, oferujących za skorzystanie z ich oferty podobny ekwiwalent pieniężny. I tak, do najlepszej piątki trafił w tym miesiącu Bank Millennium z nową odsłoną oferty premiującej dokonywanie wpływów. Klienci, którzy podejmą trud spełnienia tego oraz innych warunków mogą otrzymać 200 zł. Taką samą kwotą kusi Santander Bank Polska w przedłużonej promocji, która także stawia na zasilenie konta wymaganą kwotą.

Najlepsze promocje bankowe w kontach osobistych – luty 2019 r.

Promocje dostępne w kontach osobistych w lutym 2019 r. – szczegóły poniżej

Bank i nazwa promocji

Co do zdobycia?

Którego konta dotyczy?

Do kiedy?

Bank BPS

„Wygodne Konto dla Klientów ZUS”

Lepsze warunki korzystania z ROR

Wygodne Konto dla klientów ZUS

31.10.2019 r.

Bank Pekao

"100 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego, Konta Świat Premium lub Eurokonta Prestiżowego" 

100 zł

Konto Przekorzystne,

Konto Świat Premium,

Eurokonto Prestiżowe

30.04.2019 r.

Bank Millennium

„Zyskaj 200 zł”

200 zł

Konto 360°,

Konto 360° Student

25.03.2019 r.

Bank Pocztowy

„Premia za transfer na Ukrainę II”

510 zł

Bliskie Konto Pocztowe

Pocztowe Konto bez Ograniczeń

30.06.2019 r.

Citi Handlowy

„Zyskaj do 150 zł i premię walutową z kontem internetowym Citi Priority” 

150 zł

Citi Priority

05.03.2019 r.

Credit Agricole

„Zimowe korzyści z kontem dla Ciebie”

200 zł

Konto dla Ciebie

Konto dla Ciebie VIP

31.03.2019 r.

ING Bank Śląski

„Do 140 zł za otwarcie konta Direct lub Komfort” 

140 zł

Konto z Lwem Direct

Konto z Lwem Komfort

31.03.2019 r.

ING Bank Śląski

„Do 140 zł za otwarcie konta Mobi”

140 zł

Konto z Lwem Mobi

31.03.2019 r.

mBank

„Premia z mBankiem za wynagrodzenie”

200 zł

eKonto standard

28.02.2019 r.

mBank

„eKonto z premią – IV edycja”

150 zł

eKonto osobiste

29.05.2019 r.

Santander Bank Polska

„200 zł za konto z wynagrodzeniem II edycja”

200 zł

Konto Jakie Chcę

Konto VIP

30.04.2019 r.

SGB-Bank

„Wygodne Konto dla Klientów ZUS”

Lepsze warunki korzystania z ROR

Wygodne Konto dla klientów ZUS

31.10.2019 r.

SGB-Bank

„Konto za Złotówkę”

ROR na preferencyjnych warunkach

Konto za Złotówkę

do odwołania

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Znalezienie korzystnej promocji może przyprawić o ból głowy. Informowanie klientów o ofertach specjalnych na stronie głównej nie należy do standardów, a kiedy uda się już odszukać regulamin, to warunki promocji nie zawsze są opisane w prosty sposób. Jak co miesiąc, przygotowaliśmy listę najlepszych na ten moment ofert z krótkim opisem wymogów stawianych klientom. Do zestawienia nie włączyliśmy ofert dedykowanych beneficjentom programu „Rodzina 500+” oraz promocji dotyczących kont typu VIP. Poniższa lista zawiera oferty specjalne, które są organizowane przez same banki bez udziału pośredników.

Konta osobiste: promocje – luty 2019 r.
Konta osobiste: promocje – luty 2019 r. (fot. Roman Lipczyński / FORUM)

Miejsce I: 510 zł za przelewy na Ukrainę od Banku Pocztowego

Ile można zarobić na promocji?

Klienci, którzy założą konto z oferty Banku Pocztowego, mają szansę zyskać maksymalnie 510 zł w ramach oferty „Premia za transfer na Ukrainę II”. Bonus przysługuje za realizowanie przekazów na Ukrainę przez usługę MoneyGram.

Jakie są warunki promocji?

Bank premiuje pierwszą transakcję MoneyGram w danym miesiącu, która będzie na kwotę nie wyższą niż 2250 zł. Nie jest to koniec obostrzeń ze strony banku. Dodatkowe warunki do spełnienia to wyrażenie zgód marketingowych oraz zrealizowanie choć jednej transakcji bezgotówkowej w danym miesiącu. Maksymalny bonus miesięczny, a dokładniej zwrot opłaty za wysłany przelew, może wynieść 85 zł. O premię można się ubiegać przez sześć kolejnych miesięcy.

Podstawowy warunek promocji – poza otwarciem konta wraz z kartą – to posiadanie statusu nowego klienta. Udział w akcji mogą wziąć osoby, które na trzy miesiące przed jej rozpoczęciem nie byli posiadaczami konta osobistego w Banku Pocztowym.

Promocja obowiązuje do 30 czerwca 2019 r.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia Pocztowego Konta bez Ograniczeń, Bliskiego Konta Pocztowego.


Miejsce II: 200 zł w powracającej promocji od Banku Millennium

Ile można zarobić na promocji?

Promocja „Zyskaj 200 zł” to bliźniacza oferta innej akcji banku sprzed kilku miesięcy – „Złap 200 zł”, która była dostępna do końca listopada. Wysokość bonusu nie jest zagadką, ponieważ bank zdradza ją w tytule promocji.  

Jakie są warunki promocji?

Zainteresowani ofertą Banku Millennium muszą przejść przez proces złożony z kilku kroków. Składają się na niego:

  • złożenie wniosku o konto z kartą przez dedykowaną stronę internetową,
  • zaakceptowanie regulaminu promocji,
  • wyrażenie zgód marketingowych,
  • aktywowanie aplikacji mobilnej,
  • zapewnienie w kwietniu, maju oraz czerwcu wpływów na konto w wysokości co najmniej 1000 zł miesięcznie,
  • zrealizowanie w wymienionych wyżej miesiącach co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej miesięcznie.

Promocja skierowana jest do osób, które nie korzystały do tej pory z promocji Konta 360° oraz Konta 360° Student, a także nie były w trakcie jej trwania zarejestrowanymi wnioskodawcami o jakikolwiek produkt banku oraz na moment startu oferty nie posiadały żadnego produktu banku i nie były stroną umowy z bankiem.

Wniosek o konto w tej promocji można złożyć do 25 marca 2019 r.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia Konta 360°, Konta 360° Student.


Miejsce II: 200 zł za zmianę konta i zapewnienie wpływów od Credit Agricole

Ile można zarobić na promocji?

Premia w wysokości 200 zł czeka na klientów, którzy przeniosą konto osobiste z dotychczas obsługującego ich banku do Credit Agricole.

Jakie są warunki promocji?

Bank dokładnie opisuje w regulaminie, czego oczekuje od klientów decydujących się na założenie konta w ramach tej oferty. W pierwszej kolejności należy wydać oświadczenie, w którym upoważnia się bank do przeniesienia konta osobistego z innej instytucji. Kolejne etapy to zawarcie umowy o rachunek w Credit Agricole, zapewnienie wpływu w wysokości nie mniejszej niż 1000 zł przez trzy następujące po sobie miesiące, podpisanie wypełnionego „zlecenia przekazywania środków”.

Oferta charakteryzuje się krótkim okresem karencji. Uczestnikami promocji mogą zostać osoby, które na dzień jej rozpoczęcia nie posiadały konta w Credit Agricole oraz nie wypowiedziały o nie umowy w jej trakcie. Warunek dotyczy kont indywidualnych.

Promocja trwa do 31 marca 2019 r.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia Konta dla Ciebie.


Miejsce II: 200 zł za wpływy wynagrodzenia na konto od mBanku

Ile można zarobić na promocji?

Klienci, którzy zrealizują warunki stawiane przez mBank, będą mogli spodziewać się premii w wysokości 200 zł. Tyle oferuje promocja „Premia z mBankiem za wynagrodzenie”.

Jakie są warunki promocji?

Bonus wpłynie na konto klienta, jeśli otworzy on ROR przez specjalnie przygotowaną stronę internetową, złoży wniosek o przeniesienie wynagrodzenia, korzystając z jednego z wymienionych kanałów, a także będzie dokonywać wpływów wynagrodzenia przez trzy następujące po sobie miesiące.

Oferta pozwoli zarobić, jeśli zainteresowany propozycją banku nie posiadał po 1 stycznia 2016 r. konta w mBanku. Ograniczenie dotyczy zarówno kont indywidualnych, jak i wspólnych. Do tej puli wliczają się konta osobiste i oszczędnościowe.

Termin zakończenia promocji został wyznaczony na 28 lutego 2019 r.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia eKonta standard.


Miejsce II: 200 zł w kolejnej edycji promocji od Santander Banku Polska

Ile można zarobić na promocji?

Podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony oferty specjalnej, tak i teraz bank pozwoli zyskać 200 zł klientom, którzy poza otwarciem konta w jednym z dwóch wariantów zrealizują kilka dodatkowych wymogów.

Jakie są warunki promocji?

Bank podzielił premię na cztery równe części, gdzie każda z nich przysługuje za spełnienie warunku dotyczącego wpływu wynagrodzenia w danym miesiącu. Klienci, którzy zachowają ciągłość przez cztery miesiące zarobią 200 zł. Wynagrodzenie nie może być niższe niż 1000 zł. Nie mniej ważne jest również spełnienie kilku warunków podstawowych, czyli założenie konta osobistego oraz skorzystanie z karty debetowej, złożenie w wniosku o dostęp do bankowości internetowej oraz posiadanie statusu nowego klienta. Dysponują nim osoby, które po 31 marca 2018 r. nie posiadały w Santanderze (a także BZ WBK) konta.

Bank daje możliwość skorzystania z oferty do 30 kwietnia 2019 r.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia Konta Jakie Chcę, Konta VIP.


Miejsce III: 150 zł, nowy cennik i premia walutowa od Citi Handlowego

Ile można zarobić na promocji?

Główną nagrodą w promocji „Zyskaj do 150 zł i premię walutową z kontem internetowym Citi Priority” jest premia pieniężna. Ofertę uatrakcyjniają dwie pozostałe korzyści – premia walutowa i zmieniony cennik.

Jakie są warunki promocji?

Wypełnienie formularza promocyjnego, założenie konta oraz wyrażenie zgód marketingowych to podstawowe kryteria uprawniające klienta do skorzystania na ofercie. Wystarczą one do otrzymania nowego cennika, który pozwoli korzystać z konta bez opłaty za prowadzenie oraz do wysłania trzech darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu. Cennik obowiązuje do 30 czerwca 2021 r. Warty podkreślenia jest również fakt, że przewiduje on wyższe stawki dla niektórych czynności.

Dokonywanie wpływów wynagrodzenia na kwotę min. 2000 zł miesięcznie pozwoli na otrzymanie premii pieniężnej. Podana nagroda będzie się należała osobom, których wypłata będzie trafiała na konto przez pięć kolejnych miesięcy.

Uzupełnieniem promocji jest możliwość skorzystania z premii walutowej wahającej się od 0,80 proc. do 4,00 proc. wysokości transakcji, co odpowiada stosowanej przez bank marży za wymianę walut. Zwolnienie obowiązuje przez 12 miesięcy. Bank bierze pod uwagę transakcje do kwoty 20 000 zł miesięcznie.

Oferta jest zarezerwowana dla osób, które nie posiadały (lub współposiadały) konta oszczędnościowego lub osobistego w Citi Handlowym po 1 stycznia 2017 r.

Ostatni dzień promocji konta od Citi Handlowego to 5 marca 2019 r.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia konta Citi Priority.


Miejsce III: 150 zł za skorzystanie z nowości od mBanku

Ile można zarobić na promocji?

100 + 50 zł to suma premii od mBanku, którą można zdobyć w promocji „eKonto z premią – IV edycja”. Dodatkowo klient otrzymuje podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowego Moje cele obowiązujące dla określonej kwoty.

Jakie są warunki promocji?

Uczestnikami promocji mogą zostać osoby, które złożyły wniosek o nowe w ofercie eKonto osobiste razem z kartą debetową. Nie obejdzie się także bez zaakceptowania odpowiednich oświadczeń oraz otwarcia innego produktu banku – rachunku oszczędnościowego Moje cele. Podwyższona do 2,50 proc. w skali roku stawka to element promocji.

Kluczem do otrzymania nagrody jest zrealizowanie warunków dotyczących zasilenia konta oraz transakcji Blikiem lub dobraną do rachunku kartą debetową. 100 zł wpadnie, jeśli klient w podanym terminie zrealizuje pięć takich transakcji oraz dokona wpływu w wysokości min. 1000 zł. Pozostała część bonusu trafi na konto po spełnieniu tych samych wymogów, ale w innym terminie. Z kolei promocyjne warunki (2,50 proc. w skali roku dla maks. 20 000 zł do 30.09.2019 r.) konta oszczędnościowego Moje cele zostaną przyznane, jeśli suma wpływów na ten rachunek jest wyższa o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń. Spełnienie tego wymogu jest sprawdzane przez bank każdego miesiąca.

Do promocji mogą się włączyć klienci, którzy od 1 stycznia 2017 r. nie byli posiadaczami lub współposiadaczami konta osobistego lub oszczędnościowego w mBanku.

Wnioski o konto w ramach tej oferty są przyjmowane do 29 maja 2019 r.


Miejsce IV: 140 zł za otwarcie Konta Direct lub Komfort od ING Banku Śląskiego

Ile można zarobić na promocji?

100 zł z możliwością powiększenia premii o kolejne 40 zł to nagroda od ING Banku Śląskiego, którą można zdobyć w ramach promocji „Do 140 zł za otwarcie konta Direct lub Komfort”.

Jakie są warunki promocji?

Podstawowa część nagrody (100 zł) zostanie przyznana klientom, którzy otworzą rachunek przez internet oraz dokonają płatności bezgotówkowych na kwotę min. 1000 zł. Osoby, którym uda się spełnić ten warunek mogą ubiegać się kolejne dwa bonusy w wysokości 20 zł każdy. Jeden z nich należy się za zrealizowanie trzech transakcji z użyciem usługi BLIK, a drugi za zapewnienie wpływu wynagrodzenia w wysokości nie mniejszej niż 1000 zł.

Promocja jest otwarta dla klientów, którzy nie posiadali lub współposiadali konta osobistego w ING Banku Śląskim między 28 lutego 2017 r. a 31 grudnia 2018 r.

Wniosek można złożyć do 31 marca 2019 r.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia Konta z Lwem Direct.


Miejsce IV: 140 zł w promocji Konta Mobi od ING Banku Śląskiego

Ile można zarobić na promocji?

Podobnie jak w wyżej opisywanej ofercie, klient może otrzymać do 140 zł, decydując się również na inne konto z palety ROR-ów banku – Konto Mobi.

Jakie są warunki promocji?

Wymogi obu promocji ING Banku Śląskiego są do siebie zbliżone. Większa część nagrody (100 zł) trafi na konta osób, które dokonają minimum dziesięć płatności kartą dołączoną do konta. Za trzy transakcje typu BLIK uczestnik promocji otrzyma kolejne 20 zł. Taki sam bonus dodatkowy stanowi nagrodę za dwa przelewy na telefon Blik do różnych odbiorców. Każdy z nich musi opiewać na kwotę nie mniejszą niż 5 zł.

Nie tylko nagroda dla nowych klientów jest taka sama, jak w wyżej opisywanej ofercie, ale również okres karencji. Udział w promocji mogą wziąć ci, którzy nie posiadali umowy na konto osobiste w ING Banku Śląskim jako posiadacz lub współposiadacz od 28 lutego 2017 r. do 31 grudnia 2018 r.

Promocja obowiązuje do 31 marca 2019 r.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia Konta z Lwem Mobi.


Miejsce V: 100 zł za wpływ i jedną płatność od Banku Pekao

Ile można zarobić na promocji?

Bank Pekao przekonuje do swojej oferty nowych klientów, proponując 100 zł premii. Oczywiście, aby klient mógł cieszyć się nagrodą, w pierwszej kolejności będzie zobowiązany do spełnienia kilku warunków.

Jakie są warunki promocji?

Wśród weryfikowanych przez bank kryteriów wyszczególnić można przede wszystkim zasilenie konta wpływem w wysokości co najmniej 500 zł, a także zrealizowanie płatności bezgotówkowej. W promocji biorą udział wyłącznie konta, którym do pary klienci dobrali kartę debetową.

Z promocji mogą skorzystać osoby, które we wskazanym czasie (od 1 lipca 2018 r. do 31 grudnia 2018 r.) nie posiadały w banku konta lub lokaty. Warunkowo do udziału w akcji specjalnej banku zostali dopuszczeni korzystający już z oferty banku, ale którzy nie przekroczyli na swoich rachunkach salda wyższego niż 50 zł.

Promocja jest otwarta do 30 kwietnia 2019 r.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia Konta Przekorzystnego.


Pozostałe promocje w kontach osobistych w lutym 2019 r.

Oferty gwarantujące lepsze warunki prowadzenia konta:

Bank BPS: Promocja „Wygodne Konto dla Klientów ZUS”. Niższe opłaty za prowadzenie konta osobistego dla klientów, którzy otrzymują świadczenie emerytalne lub rentowe z ZUS-u. Do korzyści należą m.in. obniżona opłata za konto osobiste, karta debetowa za 0 zł oraz bezpłatne ubezpieczenie assistance na pierwsze 12 miesięcy obowiązywania ochrony. Złożenie wniosku do 31.10.2019 r.

SGB-Bank: Promocja "Wygodne Konto dla klientów ZUS". Korzystniejsze warunki konta dla klientów, otrzymujących świadczenie emerytalno-rentowe z ZUS-u, którzy mają nie więcej niż 80 lat. Niższa opłata miesięczna za prowadzenie konta, darmowa karta debetowa oraz 12-miesięcy bezpłatnego ubezpieczenia assistance to najważniejsze z korzyści. Złożenie wniosku do 31.10.2019 r.

SGB-Bank: Promocja "Konto za Złotówkę". 1 zł miesięcznie za prowadzenie ROR-u, kartę debetową i wypłaty z bankomatów spółdzielczej sieci bankomatów. Oferta obowiązuje do odwołania.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 9 forfun

dlatego ja nie chcę bólu głowy i nie interesuje się takimi poddańczymi praktykami

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne