REKLAMA

Konsorcjum GE Power i Alstom wybrane wykonawcą Elektrowni Ostrołęka C

2018-04-04 18:06
publikacja
2018-04-04 18:06

Spółka Elektrownia Ostrołęka wybrała konsorcjum GE Power i Alstom Power System jako generalnego wykonawcę Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW - podały w komunikatach Energa i Enea.

fot. / / Materiały dla mediów

Konsorcjum proponowało w ofercie wykonanie bloku energetycznego za kwotę 5,05 mld zł netto, czyli 6,02 mld zł brutto.

W komunikatach podano, że rozstrzygnięcie postępowania nie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na zawarcie kontraktu z generalnym wykonawcą, ponieważ do wyrażenia takiej zgody konieczna jest między innymi zgoda rad nadzorczych Energi oraz Enei. Dodano, że zakończenie postępowania przetargowego nie oznacza również wyrażenia zgody na wydanie polecenia rozpoczęcia prac.

"Szacuje się, że nakłady inwestycyjne w związku z zawarciem umowy pomiędzy Zamawiającym, a generalnym wykonawcą, do czasu wydania NTP (notice to proceed, czyli polecenia rozpoczęcia prac - PAP) nie przekroczą równowartości 4 proc. ceny objętej umową" - napisano.

W przetargu na budowę bloku energetycznego Ostrołęka C o mocy 1.000 MW zostały złożone trzy oferty. Najniższą ofertę o wartości 4,849 mld zł złożyła China Power Engineering, najwyższą konsorcjum Polimeksu Mostostalu i Rafako za 9,591 mld zł.

Postępowanie prowadzi spółka Elektrownia Ostrołęka, której udziałowcami są Energa i Enea. Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podał kwotę 4,803 mld zł, którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
marekzu
A właściwie dlaczego nie wybrano chińczyków ,skoro byli najtańsi?

Powiązane: Elektrownia Ostrołęka C

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki