Konkurs „Powrót z emigracji to nowy start”. Napisz do redakcji Bankier.pl i wygraj 1000 zł

redaktor naczelna Bankier.pl

Jak odnaleźć się w Polsce po powrocie z emigracji? Kiedy wrócić, żeby nie żałować? Czego potrzeba, żeby powrót był sukcesem, a nie porażką? To temat przewodni konkursu Bankier.pl, który potrwa do 30 listopada. Autor najciekawszej pracy wygra 1000 złotych.

„Kiedy kurz po przeprowadzce opada, licznik się zeruje i trzeba wymyślać siebie od nowa” – mówi bohaterka ostatniego reportażu publikowanego w serii „Zawróceni z emigracji”. W naszym nowym projekcie opowiadamy o losach osób, które postanowiły zamienić życie za granicą na ponowny pobyt w Polsce.

Powroty są różne. Szukamy przepisu na te z dobrym finałem

Nie wszystkie z tych historii kończą się dobrze. O tym, jak wyobrażenia i plany potrafią rozminąć się z rzeczywistością, opowiadali w pierwszym odcinku Marta i Przemek, wcześniej mieszkający na Lazurowym Wybrzeżu. Nie bez trudu do Polski wracał też Gerard, polski pracownik z Opolszczyzny, który przez ponad dwadzieścia lat żył na dwa domy, kursując między Polską a Niemcami. Z jeszcze innymi wyzwaniami musieli zmierzyć się bohaterowie reportaży, które dopiero pojawią się w serii "Zawróceni".

"Zawróceni z emigracji" - nowa seria reportaży o powrotach z emigracji na łamach Bankier.pl
"Zawróceni z emigracji" - nowa seria reportaży o powrotach z emigracji na łamach Bankier.pl

Nie brakuje jednak przykładów z dobrym finałem, osób, które nie mogły doczekać się przyjazdu do Polski i dzisiaj z powodzeniem radzą sobie na rodzimym rynku. Jedni doceniają, że wreszcie mogą wychowywać dzieci blisko rodziny, inni zrealizowali swój prywatny cel pobytu za granicą i dziś przywożą zbierane latami oszczędności, część wykorzystuje zdobyte doświadczenia zawodowe, żeby znaleźć w Polsce dobrą pracę albo założyć własny biznes.

Jak to zrobić, by powrót z emigracji był sukcesem, a nie porażką? O opinie czytelników na ten temat pytamy w startującym właśnie konkursie "Powrót z emigracji to nowy start".

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Zadanie konkursowe polega na przesłaniu do redakcji Bankier.pl pisemnej pracy na temat na temat powrotu z emigracji jako szansy na nowy start w Polsce.

Przydatne informacje dodatkowe:

  • Szczegółowa tematyka jest dowolna, powinna jednak nawiązywać do myśli przewodniej konkursu i stanowić próbę odpowiedzi na pytanie jak uczynić powrót z emigracji sukcesem - osobistym, rodzinnym lub zawodowym.

  • Praca może przybrać formę rekomendacji, poradnika, wspomnienia, reportażu, eseju lub inną, lecz w każdym z tych przypadków powinna stanowić komentarz do tematu powrotu jako szansy na sukces.

  • Praca Konkursowa powinna liczyć od 1000 do 10 000 znaków ze spacjami.

  • Warunkiem uczestnictwa w konkursie nie jest posiadanie osobistych doświadczeń emigracyjnych. Dopuszczamy możliwość uczestnictwa w konkursie osób, które chciałyby podzielić się swoją refleksją czy obserwacjami na temat zjawiska będącego przedmiotem rywalizacji konkursowej, to jest powrotów z emigracji.

Co można wygrać?

Komisja Konkursowa przyzna: jedną nagrodę główną oraz trzy wyróżnienia.

Nagroda główna dla zwycięzcy konkursu to nagrody pieniężna w wysokości 1000 zł oraz egzemplarz książki „Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą” autorstwa Malwiny Wrotniak z autografem autorki.

Pozostałe nagrody dla wyróżnionych uczestników konkursu to trzy egzemplarze książki „Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą” autorstwa Malwiny Wrotniak wraz z autografem autorki.

Jak wybierzemy zwycięzców?

W Komisji Konkursowej zasiądą: przedstawiciel redakcji Bankier.pl oraz przedstawiciel Partnera Konkursu. Nagrodzą prace, które uznają za najciekawsze interpretacje tematu "Powrót z emigracji to nowy start". Przy ocenie prac konkursowych premiowany będzie ich walor edukacyjny i użyteczny. Na ocenę końcową wpłynie także poprawność językowa, gramatyczna i interpunkcyjna pracy.

Do kiedy czekamy na zgłoszenia?

Konkurs trwa do 30 listopada br., do godz. 23:59. Prace konkursowe należy wysłać e-mailem, na adres konkurs@bankier.pl. Komisja Konkursowa dokona wyboru zwycięzców do 15 grudnia 2017 r.

Regulamin konkursu można znaleźć tutaj.

Partnerem Konkursu i fundatorem nagrody jest firma Provident.

Malwina Wrotniak

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 bankierkomentuje

Kolacja w wietnamskim barze ala Narodowy 20 lat temu bo warto odwiedzic migrantow co juz osiedli tez w Polandii i lupia sie lokalsami.

Niestety nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych lub ktorekolwiek ktore prowadzi nadzor nad powrotem ludzi z migracji jest po prostu TĘPE.
Zamiast zrobic dla powracajacych PROGRAM DOTACYJNY na wzor tego jakie ma EU dla rozpoczynajacych dzialalnosc.

Udowodnisz stosownymi dokumentami, wyciagiem bankowym itd ze przebywales za granica min 8 lat (ponizej to drobny dorobkiewicz a nie prawdziwy migrant), pokazesz ze zarabiales za granica itd i wracasz to mamy dla ciebie oferte: piszesz biznes plan na small business np. do 4 mln zl, przedstawiasz swoj pomysl na 2 mln, projekcje cash flow itd i po akceptacji RZĄD RP doklada ci drugie tyle czyli kolejne 2mln ktore powoduja skalowanie biznesu. Ty deklarujesz sie ze zainwestujesz swoje 2mln + 2mln panstwa, utrzymasz firme przez np. 2 czy 3 lata, zatrudnisz min 1 osobe po roku czy dwoch i jezeli firma sie utrzyma na rynku te 3 lata to nic panstwu nie musisz zwracac.

Jak cos takiego powstanie to ludzie beda zainteresowani bo kazdy bedzie wiedzial ze moze wrocic, ma pomysl, ryzyko ponosi on i panstwo, ktos weryfikuje twoj pomysl i jezeli wydaje sie ze jest sprawdzony to powierzane sa ci srodki na rozpoczecie dzialan; dostajesz moze zwolnienie z ZUSu przez pierwszy rok, drugi to maly ZUS a potem trzeci w zaleznosci od obrotu itd.


DLACZEGO nie ma takiego programu pytam ?


Pani Wrotniak pisz Pani do Morawieckiego bo my juz pisalismy i CISZA od miesiecy.
Z checia przytulaja kase brata i siostry jak transferuje nam do kraju, ale zeby mu pomoc wrocic to SRODKOWY PALEC sie uruchamia w rzadzie.

Stare komuch z Ministerstwa musz ruszyc swoje leniwe pol----doopki i ruszyc mozgownica.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 specjalnie_zarejstrowany1

Juz Cie odpowiadam dlaczego tak nie ma: Jakbym dostal 4 mln na piekne oczy tylko za wyciagi z banku to pewnie ze bym wrocil ale potem zabralbym te kase I pojechal do ameryki poludniowej. Zycze Ci powodzenia w znalezieniu mnie tam pozniej.

! Odpowiedz
0 16 slc350

Fundator konkursu PROVIDENT pasuje jak najbardziej do wizji powrotu do Polski... heheheheh

! Odpowiedz
0 10 bionikjaga

Nagrody to trzy egzemplarze książki „Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą” autorstwa Malwiny Wrotniak wraz z autografem autorki.
Zamiast tego autografu ,kolacja na koszt bankier.pl byłaby lepszą inspiracją edukacyjną i poznawczą.

! Odpowiedz
3 4 ifoccur

Trzeba premiować tych co wracają z krajów zach. :-) Zabawne. i to ile: całe 23 EUR.
A jak nasi krajanie decydują się wyjechać to dostają premię jakies 500 EUR na dzieci - mies. + dodatkowo premia w pensji za normalność i pracę w normalnej firmie w wysokości polskiej średniej krajowej.

! Odpowiedz
3 8 jendreka

Ja nie wracam bo nie wyjechałem, bo już za stary jestem. A szkoda, bo bym już nie wrócił. Nawet gdybym wygrał w tym konkursie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne