REKLAMA

Koniec z listami od ZUS-u

2020-08-19 10:50
publikacja
2020-08-19 10:50
Koniec z listami od ZUS-u
Koniec z listami od ZUS-u
/ Shutterstock

Czekasz na list od ZUS-u? W tym roku proponowaną wysokość świadczenia sprawdzisz tylko elektronicznie za pośrednictwem PUE ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zrezygnował z wysyłania listów z prognozą przyszłej emerytury. W tym roku z powodu pandemii Covid-19 płatnicy składek ubezpieczeniowych sprawdzą wysokość proponowanego świadczenia tylko za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

Ile dostaniesz emerytury?

– Chcesz poznać prognozę przyszłej emerytury? W tym roku z powodu #COVID19 jest dostępna tylko online – czytamy w komunikacie ZUS-u zamieszczonym we wpisie na portalu społecznościowym Twitter.

Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych proponowaną wysokość świadczenia można sprawdzić w zakładce "Informacje o stanie konta" na Platformie Usług Elektronicznych. Prognoza emerytury wynika z zapłaconych składek ubezpieczeniowych uiszczonych w ZUS przez płatnika. Na PUE ZUS można również sprawdzić wysokość proponowanego świadczenia, w przypadku szybszego przejścia na emeryturę.

Za pośrednictwem PUE Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał już ponad 668 tys. bonów turystycznych na kwotę ponad 572 mln zł.

DF

Źródło:
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (5)

dodaj komentarz
onlyv8engine
i dobrze dosyć mam wkurznia się że po płaceniu haraczu ponad 1000PLN /mc będę miał 650. zus to zenada i do likwidacji
nalexon165
Jeśli jest się w wieku emerytalnym to ta funkcja na stronie ZUS PUE nie działa! Jest to prognoza wyssana z palca. Jeśli już można przejść na emeryturę to oszacowanie z grubego palca można dostać tylko poprzez kontakt z urzędnikiem. Prawdziwą kwotę uzyskuje się po przyniesieniu świadectwa pracy przy przejściu na emeryturę Jeśli jest się w wieku emerytalnym to ta funkcja na stronie ZUS PUE nie działa! Jest to prognoza wyssana z palca. Jeśli już można przejść na emeryturę to oszacowanie z grubego palca można dostać tylko poprzez kontakt z urzędnikiem. Prawdziwą kwotę uzyskuje się po przyniesieniu świadectwa pracy przy przejściu na emeryturę - więc idąc na emeryturę nikt nie wie co go czeka! W takim przypadku jeśli ktoś twierdzi, że ZUS się opłaca od czegoś innego to po prostu kłamie, bo to wszystko jest niesprawdzalne, aż do momentu faktycznego przejścia na emeryturę.
tomitomi
zus do likwidacji ! natychmiast i nieodwołalnie !! dla dobra Polski i Polaków ! ! !
artureg
Już dawno powinni z tego zrezygnować. To było tylko marnotrastwo pieniędzy i papieru.
kryzysio
Mogliby wysyłać SMSy do tych, co nie korzystają z internetu (a pewnie i tacy są).

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki