Koniec współpracy Aliora z T-Mobile. Marka TMUB zniknie z rynku

Wojciech Boczoń2020-09-04 09:30analityk Bankier.pl
publikacja
2020-09-04 09:30
fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM

Alior Bank i T-Mobile ogłosiły zakończenie współpracy w ramach projektu T-Mobile Usługi Bankowe. W praktyce oznacza to, że marka TMUB zniknie z rynku, a klienci telebanku zostaną przeniesieni do Aliora. Datę wyznaczono na 29 listopada 2020 r.

Alir Bank i T-Mobile kończą współpracę polegającą na świadczeniu usług bankowych klientom telekomu. Od 29 listopada dotychczasowi klienci T-Mobile Usługi Bankowe zyskają dostęp do ogólnopolskiej sieci ponad 700 placówek partnerskich i oddziałów Alior Banku oraz bankowości internetowej Alior Online i aplikacji Alior Mobile. Do 28 listopada 2020 roku wszyscy klienci będą mogli korzystać z dotychczasowych kanałów obsługi T-Mobile Usługi Bankowe.

– Dzięki integracji klientów do naszej bankowości otrzymają oni dostęp do pełnego wachlarza produktów i usług bankowych i pozabankowych. Dołożymy przy tym wszelkich starań, aby z perspektywy naszych klientów proces przebiegł płynnie, sprawnie i bezpiecznie, zgodnie z najlepszymi praktykami – mówi cytowana w komunikacie prasowym Katarzyna Dziwulska, Dyrektor Zarządzająca Pionem Sprzedaży Klienta Indywidualnego Alior Banku.

Bank informuje, że przeniesienie produktów do systemu Alior nastąpi automatycznie. Wszyscy klienci oddziału T-Mobile Usługi Bankowe otrzymają listy lub wiadomości e-mail z informacją o zakończeniu współpracy Alior Banku i T-Mobile Polska wraz ze szczegółami związanymi z migracją produktów. W październiku w dotychczasowym systemie bankowości internetowej TMUB klienci otrzymają szczegółową instrukcję pierwszego logowania do bankowości Alior Banku.

TMUB jest już drugą marką „telebanku”, która znika z naszego rynku. Przypomnijmy, że z końcem 2018 roku swoją współpracę na podobnym polu zakończyły mBank i Orange. Wówczas zlikwidowano markę Orange Finanse, a klienci zostali przeniesieni na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku. Z informacji pojawiających się na rynku wynika, że Orange nie porzuciło jednak swoich bankowych planów i niewykluczone, że uruchomi swój własny bank w Polsce.

Na koniec II kwartału 2020 roku TMUB obsługiwało 410 tys. kont osobistych klientów indywidualnych, a Alior Bank 1,9 mln. Po migracji nie zmieni się pozycja Aliora w rankingu banków obsługujących najwięcej ROR-ów.  Bank nadal będzie zajmował 7. pozycję za PKO BP, mBankiem, Santanderem, Millennium i ING. 

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Prześwietla i recenzuje najnowsze produkty i usługi finansowe, zajmuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem finansów osobistych. Ma konto w każdym banku, więc systemy bankowości internetowej i mobilnej nie mają dla niego tajemnic. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący PRNews.pl - największego w kraju serwisu dla branży bankowej. Laureat nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka, Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich.

Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
heimir
Wiedziałem ze prędzej czy później tak będzie bo współpraca z telekomami to przeszłość jednak szkoda mi strasznie tej aplikacji TMUB bo jest super w stosunku do tego gniotu Aliora. Bankowość internetowa tez o niebo lepsza!
smart84
mi również bardzo się podobał interfejs, jednak załatwianie spraw przez punkty obsługi T-Mobile dosyć upierdliwe
antek10
...i klienci TMUB dostaną całe 0.01% na aliorowych lokatach - szał radości ogarnął klientów TMUB.
iluminata
W 2021 będą mieli 0,0001%
demeryt_69
TMUB dawał 5-procentowy zwrot za płatności kartą do 25 zł miesięcznie, a w Alior będą musieli dokonywać obrotu kartą na 300 zł albo płacić za nią 5 z. Do tego konieczny jest jednorazowy wpływ min. 1,5 tys. na ROR albo Alior pobiera 10 zł za 'prowadzenie' konta - porażka!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki