REKLAMA

Koniec współpracy Aliora z T-Mobile. Marka TMUB zniknie z rynku

Wojciech Boczoń2020-09-04 09:30analityk Bankier.pl
publikacja
2020-09-04 09:30
Koniec współpracy Aliora z T-Mobile. Marka TMUB zniknie z rynku
Koniec współpracy Aliora z T-Mobile. Marka TMUB zniknie z rynku
fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / / FORUM

Alior Bank i T-Mobile ogłosiły zakończenie współpracy w ramach projektu T-Mobile Usługi Bankowe. W praktyce oznacza to, że marka TMUB zniknie z rynku, a klienci telebanku zostaną przeniesieni do Aliora. Datę wyznaczono na 29 listopada 2020 r.

Alir Bank i T-Mobile kończą współpracę polegającą na świadczeniu usług bankowych klientom telekomu. Od 29 listopada dotychczasowi klienci T-Mobile Usługi Bankowe zyskają dostęp do ogólnopolskiej sieci ponad 700 placówek partnerskich i oddziałów Alior Banku oraz bankowości internetowej Alior Online i aplikacji Alior Mobile. Do 28 listopada 2020 roku wszyscy klienci będą mogli korzystać z dotychczasowych kanałów obsługi T-Mobile Usługi Bankowe.

– Dzięki integracji klientów do naszej bankowości otrzymają oni dostęp do pełnego wachlarza produktów i usług bankowych i pozabankowych. Dołożymy przy tym wszelkich starań, aby z perspektywy naszych klientów proces przebiegł płynnie, sprawnie i bezpiecznie, zgodnie z najlepszymi praktykami – mówi cytowana w komunikacie prasowym Katarzyna Dziwulska, Dyrektor Zarządzająca Pionem Sprzedaży Klienta Indywidualnego Alior Banku.

Bank informuje, że przeniesienie produktów do systemu Alior nastąpi automatycznie. Wszyscy klienci oddziału T-Mobile Usługi Bankowe otrzymają listy lub wiadomości e-mail z informacją o zakończeniu współpracy Alior Banku i T-Mobile Polska wraz ze szczegółami związanymi z migracją produktów. W październiku w dotychczasowym systemie bankowości internetowej TMUB klienci otrzymają szczegółową instrukcję pierwszego logowania do bankowości Alior Banku.

TMUB jest już drugą marką „telebanku”, która znika z naszego rynku. Przypomnijmy, że z końcem 2018 roku swoją współpracę na podobnym polu zakończyły mBank i Orange. Wówczas zlikwidowano markę Orange Finanse, a klienci zostali przeniesieni na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku. Z informacji pojawiających się na rynku wynika, że Orange nie porzuciło jednak swoich bankowych planów i niewykluczone, że uruchomi swój własny bank w Polsce.

Na koniec II kwartału 2020 roku TMUB obsługiwało 410 tys. kont osobistych klientów indywidualnych, a Alior Bank 1,9 mln. Po migracji nie zmieni się pozycja Aliora w rankingu banków obsługujących najwięcej ROR-ów.  Bank nadal będzie zajmował 7. pozycję za PKO BP, mBankiem, Santanderem, Millennium i ING. 

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (5)

dodaj komentarz
heimir
Wiedziałem ze prędzej czy później tak będzie bo współpraca z telekomami to przeszłość jednak szkoda mi strasznie tej aplikacji TMUB bo jest super w stosunku do tego gniotu Aliora. Bankowość internetowa tez o niebo lepsza!
smart84
mi również bardzo się podobał interfejs, jednak załatwianie spraw przez punkty obsługi T-Mobile dosyć upierdliwe
antek10
...i klienci TMUB dostaną całe 0.01% na aliorowych lokatach - szał radości ogarnął klientów TMUB.
iluminata
W 2021 będą mieli 0,0001%
demeryt_69
TMUB dawał 5-procentowy zwrot za płatności kartą do 25 zł miesięcznie, a w Alior będą musieli dokonywać obrotu kartą na 300 zł albo płacić za nią 5 z. Do tego konieczny jest jednorazowy wpływ min. 1,5 tys. na ROR albo Alior pobiera 10 zł za 'prowadzenie' konta - porażka!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki