REKLAMA

Koniec ładowania telefonu w pracy. Tak urzędy będą oszczędzać prąd

2022-11-30 07:07
publikacja
2022-11-30 07:07

Zakaz ładowania telefonów komórkowych przez pracowników, zmniejszenie liczby lodówek i czajników elektrycznych i ograniczenie sprzątania urzędów po godzinach pracy – to tylko niektóre sposoby lokalnych włodarzy na zmniejszenie zużycia prądu, do którego zobowiązani są od jutra – podał w środę "DGP".

Koniec ładowania telefonu w pracy. Tak urzędy będą oszczędzać prąd
Koniec ładowania telefonu w pracy. Tak urzędy będą oszczędzać prąd
fot. MosayMay / / Shutterstock

Jak podaje "Rz", "zakaz ładowania telefonów komórkowych przez pracowników, zmniejszenie liczby lodówek i czajników elektrycznych czy ograniczenie sprzątania urzędów po godzinach pracy – to tylko niektóre sposoby lokalnych włodarzy na zmniejszenie zużycia prądu, do którego zobowiązani są już od jutra. Kto nie oszczędzi 10 proc., ten decyzją prezesa Urzędu Regulacji i Energetyki może zapłacić nawet 20 tys. zł kary".

"Resort klimatu i środowiska uspokaja, że oszczędności mają dotyczyć tylko urzędów, a nie np. oświetlenia ulicznego. Samorządowcy alarmują jednak, że w tym roku będzie to wyjątkowo trudne, choćby ze względu na nowe obowiązki – wypłaty dodatków węglowych, a przede wszystkim sprzedaż węgla mieszkańcom" – czytamy w "DGP".

oloz/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (29)

dodaj komentarz
infinityhost
Lodówka w pracy? U kapitalisty jeszcze nie widziałem. No chyba, żę w sklepach.
pafcio24
u mnie w urzędzie państwowym doszło do tego-że po przepaleniu każdych 2 żarówek wymieniają tylko jedna. ŻENADA-państwo z kartonu
od_redakcji
Styczeń 2023. Warszawa. Złodziej kradł prąd w miejscu pracy "Power Bankiem" oraz ładując telefon nielegalnie, powodując straty na .23 grosze skazany na 2 lata bezwarunkowego więzienia. Orwell się kłania.
od_redakcji
Ukarano też innego złodzieja, który ładował sobie telefon z samochodu służbowego. Dodatkowo słuchając radia bez ważnego osobistego abonamentu.

go_ral
jezeli ktos chce wiedziec jak wyglada populizm, to wlasnie tak
trolley
Ktoś może podać nazwisko tego pajaca co to wymyślił?????? Przecież to jest śmiech na sali. Pod publiczkę.
od_redakcji
Desperacja poziom master. Zabijacie Putina śmiechem.
ulryk-von-bomba
Nie zapominajmy o ściemnianiu wyświetlaczy. Winter is coming!
ministerprawdy
A nie lepiej zredukować 1 etat zbędny w każdym urzędzie? Przecież te plany "oszczędnościowe" produkuje i wdraża kolejny sztab urzędników którzy na to prąd i etaty zużywają. Po to się przygasa światło żeby ludzie wiedzieli że jest kryzys ogromny. Jak z noszeniem masek w lesie - żeby wiedzieli że jest pandemia.
wic
No ale jak spośród 100 zbędnych etatów wybrać ten jeden?

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki