REKLAMA

Konie sprzedawane tylko na papierze

2020-10-22 07:13
publikacja
2020-10-22 07:13
FORUM

Nie tylko tegoroczna aukcja Pride of Poland kończy się skandalem. Identyczna sytuacja miała miejsce po zimowej aukcji - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Dziennik przypomina, że podczas Pride of Poland sprzedano dziesięć koni za łączną kwotę 1 mln 587 tys. euro, z czego aż 1 mln 250 tys. euro uzyskano za dziewięcioletnią klacz Perfinkę. Tyle że – jak pisze "Rzeczpospolita" – państwowa stadnina nie otrzymała pieniędzy za jej zakup – arabska księżniczka nie chce zapłacić za konia.

Według gazety Perfinkę próbuje się sprzedać +pod stołem+ na podstawie umowy cesji praw na Al Jawza Stud (Jak pisze "Rz", był to licytant poprzedzający ofertę najkorzystniejszą – dawał o 25 tys. euro mniej). "Sprawa bulwersuje środowisko hodowców koni – +cesji+ za niezapłaconego, choć kupionego, konia nie przewiduje regulamin Pride of Poland" - podkreśla dziennik.

Informuje ponadto, że podobnie zakończyła się zimowa aukcja koni na Służewcu w 2019 r., którą organizował Tomasz Chalimoniuk, pełnomocnik ministra rolnictwa ds. hodowli koni (jest również prezesem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, organizatora tegorocznej aukcji koni arabskich w Janowie Podlaskim). "Oficjalnie sprzedano 12 z 58 wystawionych koni za 362 tys. euro, w tym 240 tys. euro za klacz Adelitę ze stadniny w Janowie. (...) Problem w tym, że nikt za te konie nie zapłacił" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

"Nie doszło do sfinalizowania umów sprzedaży koni wystawionych przez spółkę w zimowej aukcji. Jednocześnie, w wyniku ww. aukcji, została zawarta umowa dzierżawy klaczy (w 2020 r.) i z tego tytułu na konto stadniny wpłynęła kwota 75 000 euro" – w ten sposób - jak pisze dziennik - były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odpowiedział na interpelację posła Jarosława Sachajko (PSL-Kukiz'15). (PAP)

mkr/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Frankowiczu! Odzyskaj swoje pieniądze!

Frankowiczu! Odzyskaj swoje pieniądze!

Skuteczna pomoc, bez względu na to kiedy została zawarta Twoja umowa kredytu frankowego z bankiem.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
santoriusz
to co oni chcieli VAT wyłudzić? ABW do roboty
obiektywny_komentator
Uczą się handlować koniami. Każdy kiedyś w czymś zaczynał.
darius19
na koniach i hodowli trzeba sie znac - z tym kiepski u "dobrej zmiany"
santoriusz
Ty pewnikiem na swoim koniu to się znasz
masekrut555
Przecież dobra zmiana postępuje. Wszystko idzie zgodnie z planem i wykonują b. dobrą robotę. To tylko ta ciemnota społeczna cały czas myśli, że celem jest ich dobro i że kiedyś wrócimy do stanu sprzed covida. Ale barany, nic dziwnego, bo ciągle chodzą za złymi pasterzami jak owieczki. Tymczasem celem jest (od 4 minuty) Przecież dobra zmiana postępuje. Wszystko idzie zgodnie z planem i wykonują b. dobrą robotę. To tylko ta ciemnota społeczna cały czas myśli, że celem jest ich dobro i że kiedyś wrócimy do stanu sprzed covida. Ale barany, nic dziwnego, bo ciągle chodzą za złymi pasterzami jak owieczki. Tymczasem celem jest (od 4 minuty) https://www.youtube.com/watch?v=6USRdNZ79sA i tu trzeba pochwalić i polskich polityków i w zasadzie prawie każdy kraj na świecie. Jak ktoś tego filmu nie zrozumie (mimo że kilka rzeczy się zrealizowało, połowa sie realizuje - wystarczy rozejrzeć się dookoła poza ściek medialny co sie dzieje w krajach) to już nie ma szans na to żeby kiedykolwiek pójść po rozum do głowy. Widocznie tak bardzo ma sprany mózg że to przerasta jego zdolności intelektualne, rzetelną wiedzę i samodzielne myślenie. Najlepsze jest to że inwestorzy wszyscy wiedzą o resecie finansowym a nigdy nie ogarnęli w jaki sposób się go robi.. na filmie Wam pokażą.
karbinadel
Koń jaki jest, nikt nie widzi
specjalnie_zarejestrowany2
A gdzie narodowe czempiony, dlaczego Orlen nie kupi konia?
meryt
"Spółka ORLEN Paliwa została sponsorem XLI Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi."
dlaczego_nie odpowiada meryt
Jarek woli koty... powinni sponsorować aukcje kotów
dlaczego_nie odpowiada meryt
To jest sztuka, stać w szambie po szyję i robić przysiady.

Powiązane: Stadnina koni w Janowie Podlaskim

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki