Kongres Kobiet zajmie się ustawą antyaborcyjną

2011-09-19 16:54
publikacja
2011-09-19 16:54
Przez dwa dni w Warszawie królowały kobiety. Trzeci Europejski Kongres Kobiet obfitował w burzliwe debaty, w czasie których panie mówiły o swoich prawach w życiu społecznym, ekonomicznym i politycznym.

Jednym z najczęściej poruszanych tematów był problem nierówności w wynagrodzeniu między kobietami i mężczyznami.

Jednak po kongresie, jako najważniejsze tematy do podjęcia, szefowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan Henryka Bochniarz wymienia ustawy: antyaborcyjną i kwotową. Henryka Bochniarz podkreśliła, że trzeba wrócić do parytetów i do suwaka, czyli naprzemiennego umieszczania kobiet i mężczyzn na listach wyborczych. Dodała także, że dla pań zgromadzonych na kongresie bardzo ważną kwestią jest nowelizacja ustawy antyaborcyjnej. Uczestniczki kongresu, jak powiedziała, oczekują, że tą sprawą zajmie się właśnie Kongres Kobiet.

Podsumowując obrady kongresu Henryka Bochniarz powiedziała, że cieszy ją ich poziom merytoryczny. Jakość dyskusji merytorycznych jest coraz większa, a panie uczestniczące w kongresu są coraz bardziej świadome swoich praw, swojej roli i miejsca w społeczeństwie, mówiła Bochniarz. podkreśliła także, że kongres nie jest wydarzeniem jednorazowym, ale praca nad jego ideami trwa cały rok.

W trakcie dwóch dni kongresu na 30 panelach tematycznych i sześciu sesjach plenarnych zgromadziło się około sześciu tysięcy kobiet.

Informacyjna Agencja Radiowa
Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki