REKLAMA

Komentarz po sesji

2000-10-06 17:35
publikacja
2000-10-06 17:35

Komentarz po sesji

Dzisiaj fixing był niejako tradycyjny. Niewielkie zmiany kursów, właściwie żadne zmiany  indeksów (WIG bez zmian). Co prawda była widoczne przewaga podaży, ale dla rasowych "łapaczy dołków" nie było to oczywiście żadną przeszkodą, żeby kupować w okolicy kursów z fixingu na ciągłych. Pomogła w tym akcja na Softbanku i Comarchu. W pierwszych minutach wymieniła się tam duża ilość bloków znacznie powyżej fixingu. To spowodowało ruch na pozostałym TMT, a szczególnie Optimusie. Ta spółka zachowała się na dogrywkach bardzo źle, ale duch w narodzie nie zginął i wiara we wzrosty pozostała. Taki układ wzbudził w inwestorach nadzieję na wzrosty i pozwolił podaży dalej spokojnie dystrybuować  akcje. Takie jest moje zdanie na temat tej akcji i jej konsekwencji. Uważam, że to nie była realna walka podaży - popytu tylko ustawienie nastroju na rynku w celu umożliwienia dystrybucji akcji. Nadzieje na bliskie odbicie były dzisiaj wśród inwestorów bardzo. Podejrzewam, że zostało to wykorzystane tak jak było to robione przez ostatnie kilka sesji. Wytworzenie takiego nastroju pozwalało spokojnie  sprzedawać akcje na ciągłych i zapewniało popyt na poniedziałek. Ustalało poza tym bazę. W przypadku dobrego układu na świecie łatwo było wywołać duże wzrosty (wtedy najlepiej się sprzedaje), a w przypadku złego zapewniało popyt na niewielkich minusach.
O 14.30 zostały opublikowane dane w USA dotyczące zatrudnienia. Dane niespodziewanie były złe dla rynku. Spadek bezrobocia do poziomu najniższego od kwietnia pozwala wątpić w to czy gospodarka zwalnia tak jak chciałby tego FED. Co prawda płace wzrosły mniej niż oczekiwano, ale bezrobocie jest jednym z bardziej obserwowanych przez FED wskaźników. Kontrakty w USA na to nie zareagowały bo rynek trawił dane. W związku z tym u nas też nic się nie działo. Nawet kiedy DJIA zaczął na sporym plusie na naszym rynku nie było wielkiej zmiany. Właściwie całą sesje WIG-20 przebywał w bardzo wąskim przedziale, a sesja była bezbarwna. Bardzo dobrze zachowywał się PBK i BPH (fuzja?) i Stalexport. 
Co z tego może być? Zależy od tego jak skończy się sesja w USA. Teraz już reakcję na dane widać wyraźnie (DJIA -98 pkt., NASDAQ -88 pkt.), ale do końca sesji daleko. Jak już pisałem (w ciągu sesji) może powstać taki układ, że rynki USA zaczną znowu bać się podwyżki stóp, a zyski spółek będą niższe. To zabójczy koktajl. Więcej po sesji w USA.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki