REKLAMA

Kolejny przetarg na budowę odcinka drogi ekspresowej S6

2020-10-30 13:13
publikacja
2020-10-30 13:13
fot. Krystian Maj / KPRM / Flickr

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi w piątek przetarg na kolejny odcinek trasy S6 - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Przyjęta przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego uchwała gwarantuje finansowanie ze środków Krajowego Funduszu Drogowego.

Jak poinformował PAP rzecznik rządu i poseł PiS Piotr Müller, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w piątek ogłosi przetarg na następny odcinek trasy S6.

"Zgodnie z wcześniej złożonymi obietnicami realizujemy plan budowy drogi ekspresowej S6. Obecny przetarg to budowa jezdni o długości prawie 9,5 km. Druga jezdnia w ciągu drogi S6 (obwodnica) wraz z niedawno ogłoszoną budową DK21 oraz planowaną drugą obwodnicą Słupska to spójny system drogowy, który usprawni dojazd nad morze i zapewni odciążenie zakorkowanego Słupska" – powiedział Müller.

Przetarg, który zostanie ogłoszony w piątek, to tzw. druga jezdnia aktualnej Obwodnicy Słupska.

Fragment budowanej drogi to ok. 9,5 km odcinka zapewniający poszerzenie jezdni południowej do wymaganej szerokości 10 metrów wraz z poprawą jej odwodnienia.

Na nowej trasie zostaną także zaprojektowane i wybudowane cztery obiekty mostowe, w tym największy z nich - drugi most przez rzekę Słupię.

"W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku drogę S6 od Szczecina do Koszalina. W przyszłym roku kierowcy uzyskają możliwość podróży Trasą Kaszubską od Gdyni do Bożegopola Wielkiego. Dzisiaj zaś robimy kolejny krok, aby docelowo połączyć Koszalin ze Słupskiem i Słupsk z Trójmiastem bezpieczną i komfortową drogą ekspresową" – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Przetarg, który zostanie w piątek ogłoszony obejmie budowę drugiego etapu istniejącej obwodnicy Słupska - budowę jezdni północnej na odcinkach międzywęzłowych. Fragment trasy rozciąga się na terenie województwa pomorskiego, w powiecie słupskim na oraz na terenie gmin Kobylnica i Słupsk.

S6 będzie głównym łącznikiem między największymi miastami na północy Polski. Na projekt inwestycji zostały przekazane dodatkowe fundusze z środków budżetu państwa, które zostały przeznaczone na ten odcinek trasy.

Jeszcze w tym roku zostaną ogłoszone przetargi na odcinki S6 między obwodnicą Słupska a Lęborkiem (Leśnicami). Dodatkowo w 2021 r. ruszą kolejne przetargi na odcinki od obwodnicy Słupska do Koszalina.

W województwie pomorskim w trakcie budowy są już trzy odcinki trasy S6.

Obecnie trasa realizowana jest pomiędzy Bożympolem Wielkim, a Gdynią o łącznej długości ok. 42 km.

W przetargu powstaje też odcinek między Lęborkiem (Leśnicami), a Bożympolem Wielkim oraz Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej: odcinek Chwaszczyno - Żukowo (ok. 16,3 km) oraz odcinek Żukowo - Gdańsk Południe (ok. 16 km) wraz z obwodnicą Żukowa (ok. 7 km).

"Inwestycja jest w realizacji, a budowa kolejnych odcinków trwa. Jestem bardzo szczęśliwy widząc rozwój infrastruktury drogowej w naszym regionie. Postępy jakie obserwuję z miesiąca na miesiąca motywują mnie do jeszcze bardziej intensywnych działań na rzecz regionu" – powiedział rzecznik rządu i poseł PiS Piotr Müller. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki