REKLAMA

Kolejne zamknięcia i zwolnienia w Tesco. Pracę straci 380 pracowników

2020-01-13 06:48
publikacja
2020-01-13 06:48

Po ostatnich zwolnieniach grupowych w Tesco i informacjach o likwidacjach kolejnych marketów nastała chwila spokoju. Jednak nie na długo - 10 stycznia 2020 roku związki zawodowe poinformowały o zamknięciu kolejnych lokalizacji - tym razem padło na Leszno, Gorzów Wielkopolski, Łomżę, Bełchatów i Wrocław. 

/ fot. Wojciech Grabowski / FORUM

Maksymalnie 380 pracowników zostanie zwolnionych z powodu zamknięciu 5 formatów compact hipermarket Tesco. NSZZ Solidarność podał, że podjęto taką decyzję wobec następujących lokalizacji marketów: 

  1. CH Leszno, ul. Poznańska 3, 64-100 Leszno,
  2. CH Gorzów Wielkopolski Słowianka, ul. Słowiańska 70 ,66-400 Gorzów Wielkopolski,
  3. CH Łomża, ul. Zawadzka 38,18-400 Łomża,
  4. CH Bełchatów, ul. Kolejowa 6,97-400 Bełchatów,
  5. CH Wrocław Magnolia, ul. Legnicka 58,54-204 Wrocław.

Jak czytamy w komunikacie, zwolnieniami grupowymi zostaną objęci następujące grupy: wśród stanowisk podstawowych - maksymalnie 304 osoby, a wśród stanowisk sprawujących nadzór nad pracownikami - maksymalnie 76 osób. Redukcje odbędą się od 1 lutego 2020 roku do 30 kwietnia 2020 roku. 

O kolejności zwolnień decydować będą termin zamknięcia sklepu, a także okres zatrudnienia oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę. Pracownikom objętym zwolnieniami zostaną zaoferowane pakiety informacyjno-doradcze, spotkania i doradztwo telefoniczne.

Ostatnie zwolnienia grupowe w Tesco objęły do 224 osób i wiązały się z zamknięciem hipermarketu w Ostrołęce oraz zmianami struktur organizacyjnych w Centrum Dystrybucyjnym w Teresinie.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
jacek-19
Pracownikom objętym zwolnieniami zostaną zaoferowane pakiety informacyjno-doradcze, spotkania i doradztwo telefoniczne. - oczywiscie w jezyku angielskim !
niepelnosprawny_org
zamykają starsze placowki? glownie na zachodzie Polski...
marxs
dwa lata temu rozmawiałem ze znajomą kierowniczką z Tesco wychwalała pod niebiosa Dobrą Zmianę za wolne niedziele podsumowała to tak "niedziela jest do odpoczynku i dla rodziny i kościoła" mówisz i masz Pani Bozia spełniła jej życzenie wreszcie ma wolną niedzielę
ps. tylko tak się zastanawiam po co
dwa lata temu rozmawiałem ze znajomą kierowniczką z Tesco wychwalała pod niebiosa Dobrą Zmianę za wolne niedziele podsumowała to tak "niedziela jest do odpoczynku i dla rodziny i kościoła" mówisz i masz Pani Bozia spełniła jej życzenie wreszcie ma wolną niedzielę
ps. tylko tak się zastanawiam po co Pani Bozia do Wolnej Niedzieli dała jej jeszcze wolny poniedziałek,wtorek,środę ,czwartek ,piątek i sobotę
kryzysio
Zeżarła ich raczej nie dobra zmiana, lecz Biedronka z Lidlem.
Niestety Tesco to był najgorszy syf na rynku - chodziłem tam tylko wtedy, jak wieczorem w niedzielę zabrakło papieru toaletowego w domu.
Gazetą w czytniku trudno się podetrzeć.
marxs
o juz wiem po co, Pani Bozia działała pewnie wg staropolskiego powiedzenia "od przybytku głowa nie boli" hehe
kerad_
Co ma piernik do wiatraka?!! A rozmawiałeś z kierowniczką z Dino? Kilkadziesiąt nowych lokalizacji i wolne niedziele też ich dotyczą!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki