REKLAMA

Kolejne kraje zamykają granice z Iranem z powodu koronawirusa

2020-02-23 16:22
publikacja
2020-02-23 16:22

Turcja zamknęła granicę z Iranem i wstrzymała loty z tego kraju - ogłosił w niedzielę minister zdrowia Fahrettin Koca. Podobne ograniczenia wprowadziły też Irak, Afganistan i Pakistan po tym, gdy w Iranie potwierdzono 43 przypadki nowego koronawirusa.

/ fot. Nazanin Tabatabaee / Forum

Wszystkie autostrady i szlaki kolejowe zostały zamknięte o godzinie 17.00 (15.00 czasu polskiego), a loty z Iranu zostały zawieszone - powiedział dziennikarzom Koca. Dodał, że od pewnego czasu Turcja monitoruje granicę za pomocą kamer termowizyjnych i od piątku już ośmiu osobom odmówiono wjazdu z Iranu. Loty z Turcji do Iranu są nadal dozwolone.

Osiem osób zmarło w Iranie z powodu Covid-19, co jest najwyższą liczbą ofiar śmiertelnych poza Chinami, skąd pochodzi wirus.

Pakistan zamknął granicę z Iranem, a Kabul „tymczasowo zakazał” podróży między Afganistanem a Iranem, by zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19 - poinformowali w niedzielę przedstawiciele obu krajów.

"Decyzja o czasowym zakazie wszelkich podróży do lub z Iranu (lądem lub powietrzem)" została podjęta "w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa w Afganistanie" - ogłosiła afgańska Rada Bezpieczeństwa Narodowego (NSC), wskazując, że w kraju nie wykryto jeszcze żadnego przypadka zakażenia.

Trzy osoby powracające z miasta Kom w Iranie „miały dzisiaj objawy grypopodobne” - przekazał w niedzielę rzecznik ministerstwa zdrowia Afganistanu, Wahidullah Majar, dodając, że zostali oni poddani kwarantannie.

W Pakistanie lokalny urzędnik i Korpus Graniczny potwierdzili zamknięcie granicy lądowej z Iranem.

„Zamknęliśmy naszą granicę z Iranem z powodu doniesień o przypadkach koronawirusa w tym kraju” - powiedział AFP wysoki rangą urzędnik państwowy w południowo-zachodniej prowincji Beludżystan, która graniczy z Iranem.

Irak również zabronił Irańczykom wstępu do kraju, co miało wpływ na tysiące pielgrzymów i biznesmenów.

W niedzielę również Jordania zaczęła odmawiać wjazdu osobom, które nie są jej obywatelami, a które przybywają z Iranu i Korei Południowej. Jordańscy obywatele przyjeżdżający z tych krajów - oraz z Chin - zostają poddani kwarantannie.

Przypadki zainfekowanych podróżnych z Iranu odnotowano już w Libanie i Kanadzie. (PAP)

baj/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki