Kobiety chętnie szkolą się z nowych technologii

Zastosowanie innowacyjnych sposobów podnoszenia kwalifikacji jest domeną... kobiet. Jak się okazuje, na warsztatach poświęconych e-learningowi, organizowanych w ramach projektu Akademia PARP, niemalże 60% uczestników stanowią kobiety.

Działy personalne w większości firm, kadr czy HR, zatrudniają najczęściej właśnie kobiety, stąd nie dziwi ich dominacja na kursach o tematyce szkoleniowej. Stale rosnąca liczba kobiet prowadzących własne, małe firmy to ważny czynnik ich aktywności. Wykształcone, przedsiębiorcze Polki efektywnie wykorzystują możliwości rozwoju swoich przedsięwzięć, dbając przy tym o optymalizację kosztów. Aż 82% kursantów wspomnianych warsztatów zatrudnionych jest właśnie w przedsiębiorstwach z sektora MMŚP, a ponad 90% z nich posiada wyższe wykształcenie.

Większość kobiet wśród kursantów zdobywających wiedzę na temat nowoczesnych sposobów prowadzenia szkoleń firmowych potwierdza ogólny trend, w którym notuje się od kilku lat dużo wyższy odsetek kobiet, dokształcających się i zdobywających kolejne zawodowe kwalifikacje.

Profesjonalna kadra przedsiębiorstwa najlepiej zapewnia jego efektywne funkcjonowanie, stąd stały nacisk na dodatkowe szkolenia i nabywanie nowych umiejętności. Firm oferujących szkolenia jest na rynku bardzo dużo, stąd wybór kursów jest bardzo szeroki. Niemniej jednak wiele firm z sektora MMŚP nie decyduje się na taką inwestycję w personel z uwagi na wysokie koszty - zauważa Marlena Plebańska, Trener projektu Akademia PARP.

Korzystając z dofinansowania publicznego - pomocy de minimis - pracownicy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mogą brać nieodpłatnie udział w stacjonarnych kursach poświęconych e-learningowi.

Szkolenia cieszące się największą popularnością, także wśród kobiet, dotyczą tworzenia treści merytorycznych w formule on-line, poznawania narzędzi, rozwiązań i mechanizmów e-learningu. Założeniem kursu jest zdobycie przez uczestników umiejętności samodzielnego opracowywania scenariuszy szkoleń e-learningowych.

Na szkoleniach Akademii PARP poruszane są takie zagadnienia, jak określanie wymagań technologicznych dla szkoleń e-learning czy infrastruktury firmowej w kontekście potrzebnego łącza lub serwerów. Kobiety uczą się różnorodnych rozwiązań IT oraz możliwości wykorzystania technologii e-learning do np. budowy testów i ćwiczeń, a także zastosowania elementów interaktywnych oraz multimedialnych w szkoleniach online. Dzięki temu mają możliwość przeprowadzania wśród pracowników szkoleń w nowoczesnej formie, oszczędzając przy tym firmowe pieniądze.

***

Więcej informacji na temat szkoleń Akademii PARP poświęconych e-learningowi:
www.ekspert-elearningu.akademiaparp.gov.pl

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Przeczytaj więcej na temat: Praca

Wyzeruj prowizję w pożyczce online. 0% prowizji. 100% online. RRSO 17,70%
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

    Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl