Kobiety chętnie szkolą się z nowych technologii

Zastosowanie innowacyjnych sposobów podnoszenia kwalifikacji jest domeną... kobiet. Jak się okazuje, na warsztatach poświęconych e-learningowi, organizowanych w ramach projektu Akademia PARP, niemalże 60% uczestników stanowią kobiety.

Działy personalne w większości firm, kadr czy HR, zatrudniają najczęściej właśnie kobiety, stąd nie dziwi ich dominacja na kursach o tematyce szkoleniowej. Stale rosnąca liczba kobiet prowadzących własne, małe firmy to ważny czynnik ich aktywności. Wykształcone, przedsiębiorcze Polki efektywnie wykorzystują możliwości rozwoju swoich przedsięwzięć, dbając przy tym o optymalizację kosztów. Aż 82% kursantów wspomnianych warsztatów zatrudnionych jest właśnie w przedsiębiorstwach z sektora MMŚP, a ponad 90% z nich posiada wyższe wykształcenie.

Większość kobiet wśród kursantów zdobywających wiedzę na temat nowoczesnych sposobów prowadzenia szkoleń firmowych potwierdza ogólny trend, w którym notuje się od kilku lat dużo wyższy odsetek kobiet, dokształcających się i zdobywających kolejne zawodowe kwalifikacje.

Profesjonalna kadra przedsiębiorstwa najlepiej zapewnia jego efektywne funkcjonowanie, stąd stały nacisk na dodatkowe szkolenia i nabywanie nowych umiejętności. Firm oferujących szkolenia jest na rynku bardzo dużo, stąd wybór kursów jest bardzo szeroki. Niemniej jednak wiele firm z sektora MMŚP nie decyduje się na taką inwestycję w personel z uwagi na wysokie koszty - zauważa Marlena Plebańska, Trener projektu Akademia PARP.

Korzystając z dofinansowania publicznego - pomocy de minimis - pracownicy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mogą brać nieodpłatnie udział w stacjonarnych kursach poświęconych e-learningowi.

Szkolenia cieszące się największą popularnością, także wśród kobiet, dotyczą tworzenia treści merytorycznych w formule on-line, poznawania narzędzi, rozwiązań i mechanizmów e-learningu. Założeniem kursu jest zdobycie przez uczestników umiejętności samodzielnego opracowywania scenariuszy szkoleń e-learningowych.

Na szkoleniach Akademii PARP poruszane są takie zagadnienia, jak określanie wymagań technologicznych dla szkoleń e-learning czy infrastruktury firmowej w kontekście potrzebnego łącza lub serwerów. Kobiety uczą się różnorodnych rozwiązań IT oraz możliwości wykorzystania technologii e-learning do np. budowy testów i ćwiczeń, a także zastosowania elementów interaktywnych oraz multimedialnych w szkoleniach online. Dzięki temu mają możliwość przeprowadzania wśród pracowników szkoleń w nowoczesnej formie, oszczędzając przy tym firmowe pieniądze.

***

Więcej informacji na temat szkoleń Akademii PARP poświęconych e-learningowi:
www.ekspert-elearningu.akademiaparp.gov.pl

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.