REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Kina i teatry zostaną otwarte w czerwcu

2020-05-20 15:06
publikacja
2020-05-20 15:06

Rząd chce, by kina i teatry zostały uruchomione w nowym reżimie sanitarnym jeszcze w czerwcu - powiedziała w trakcie konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

fot. Pixabay / / Pexels

"W kolejnym etapie chcielibyśmy, aby mogło zostać otwarte więcej infrastruktury czasu wolnego (...) jak parki rozrywki, parki tematyczne, choć na pewno w nowym reżimie. Kina, teatry, także w nowym reżimie sanitarnym, chcielibyśmy, aby mogły zostać uruchomione jeszcze w czerwcu" - powiedziała.

Kina w Polsce pozostają zamknięte od 12 marca ze względu na pandemię COVID-19.

W ubiegłym tygodniu podczas debaty w Senacie wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski ocenił, że tradycyjne kina pozostaną zamknięte na dłużej.

"Nie tyle jesteśmy w 100 proc. przekonani, ale z analiz wynika, że w najbliższym czasie nie będziemy mogli otworzyć normalnie kin – kina będą musiały dalej być zamknięte, a to z uwagi na to, że trudno jest wprowadzić reżim sanitarny w salach, które są klimatyzowane" - powiedział wówczas.

"W tym roku de facto zamrożona została cała kinematografia i szansa na to, że w tym roku będzie można cokolwiek oglądać w tradycyjny sposób, jest nikła" - dodał. (PAP Biznes)

tus/ pat/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki